Тарифні протести продовжуються

Тарифні протести продовжуються

На Полтавщині, в рамках всеукраїнської акції «Стоп тарифний геноцид», продовжуються тарифні протести. Люди протестують проти високих цін на газ, здорожчання холодної води та електроенергії.
Минулої п’ятниці, зокрема, учасники акції перекривали автотрасу під Полтавою, Лубнами й Пирятином. Зібралися полтавці й під будівлею Полтавської облдержадміністрації.
Людей не може не турбувати той факт, що в Україні після опалювального сезону, з 1 квітня 2021 року, Кабінет Міністрів більше не буде контролювати тарифи на газ. Тож усіх українців, імовірно, переведуть на річні договори, а вартість опалення й гарячої води буде значно підвищено.

12 лютого мітингувальники перекрили дорогу в селі Вили (Лубенський район Полтавської області). Люди вимагали від НКРЕКП скасування ліцензії ПАТ «Лубнигаз». Про це на своїй сторінці в мережі Facebook повідомив народний депутат попередніх скликань Ігор Мосійчук. Також протестувальники вимагали від Лубенської міськради утворення комунального підприємства, яке замість ПАТ «Лубнигаз» обслуговуватиме газорозподільні мережі, що дозволить знизити тариф на транспортування газу мінімум удвічі.
* * *
У цей же день, незважаючи на несприятливу погоду, протестували й під будівлею Полтавської ОДА. Полтавці вкотре зібралися на акцію протесту проти підвищення комунальних тарифів.
– В Україні утворено всеукраїнський центр «Спротив». Ми склали та передали наші вимоги до всіх центральних органів влади. Активісти в усіх областях країни наголошують, що, на жаль, влада не прислухається до проблем українців. Адже очікуваного результату акції протесту проти тарифного геноциду не дали. Ті мізерні поступки, на які сьогодні йде влада, – це можна назвати шахрайством. Бо головне питання сьогодні – де майно громад? Це, зокрема, природний газ, вода, надра, газорозподільні мережі. На сесіях Полтавської облради дійсно прийняли позитивні рішення щодо вирішення комунальних проблем. Але ж питання не вирішуються. Народ хоче почути відповідь на такі питання: чому газ на Полтавщині, де його видобувають, коштує 7 гривень і хто отримує маржу більш як у 100 відсотків між собівартістю і вартістю газу для населення? Чому газорозподільні мережі у приватній власності, а не в комунальній, і чому обласна рада не вирішує цих питань? Ми також готуємо звернення до суду в питаннях майна територіальних громад, – зазначив учасник акції протесту полтавець Сергій Олексійович. – Люди вже не вірять нікому. Тож наші акції продовжуватимуться і надалі, бо іншого виходу просто немає. Влада не хоче прислухатися до свого народу.
– Мені взимку доводиться щомісяця сплачувати понад 4 тисячі гривень за використаний природний газ і 465 гривень – за його транспортування. А ще – сплачувати за електроенергію, воду, вивіз сміття… І так усім нам. Водночас у нас дуже малі пенсії і малі зарплати. При зарплаті 6 тисяч гривень людина ж отримує «на руки» менше 5 тисяч, – констатує полтавська пенсіонерка Ніна Миколаївна Каредінова. – Для багатьох найбідніших категорій українців влада скасувала всі пільги, урізала розмір субсидій. Зокрема в матерів-одиначок, інвалідів, пенсіонерів певних категорій. Я б хотіла запитати в наших депутатів: як можна, заплативши за «комуналку», ще й прожити на решту копійок? І я не одна така, нас тисячі таких людей. Я ж не те, що не хочу заплатити, в мене не вистачає грошей, щоб заплатити. Ми з чоловіком на двох отримуємо 2600 гривень. 2100 – це моя пенсія за 40 років стажу, і 500 гривень соціальної допомоги отримує мій чоловік, бо в нього 18 років стажу. Також отримуємо 2000 гривень субсидії. Це в сумі складає 4600, а за комірне маємо заплатити майже 6 тисяч гривень за місяць. Ми проживаємо в будинку площею 70 квадратних метрів. Вранці я виключаю опалення і включаю лише ввечері. І все одно «набігає» так багато кубів, а відтак і велика сума, бо газ у нас неякісний, дуже розбавлений. Адже при згоранні вогник має бути блакитним, а насправді – горить червоно-жовтим, ліловим і різнокольоровим полум’ям.
– Нинішнє тимчасове зниження вартості газу не вирішує основного питання. Адже ні «Полтавагаз збут», ні НКРЕКП не надає представникам тарифних майданів розшифровки, що саме закладено у вартість газу для населення, хоча Конституція України таке право нам дає. А туди (у вартість газу) закладено численні ремонти й заміну обладнання, яких насправді не було, а також кількасоттисячні зарплати керівників Полтавагазу, – зазначив активіст Олег Слизько.
Піднімалось на тарифному майдані й питання впровадження ринку землі, що невдовзі відбудеться в Україні. Отож далі буде?..

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий