Техніка "серветкового розпису"

Техніка «серветкового розпису»

Так називають популярний нині декупаж – техніку декорування поверхні предметів, яка імітує художній розпис. Єдиної версії щодо походження декупажу не існує. Отож його історія оповита легендами. За однією з них, усе почалося в середньовіччя в Німеччині, коли місцеві майстри-столяри винайшли недорогий і простий спосіб підробляти дорогоцінні східні інкрустації на меблях. Вони вирізали малюнки з паперу й наклеювали їх на виготовлені у своїх «цехах» шафи, потім розфарбовували й наносили кілька шарів лаку для деревини.
До наших днів ця техніка дійшла з французькою назвою – «декупаж», утвореною від слова «decouper», що означає «вирізати».

Захоплені декупажем рукодільниці знають, що це творче заняття дозволяє і приємно провести час, і створити щось незвичайне для оздоблення інтер’єру. Особлива його привабливість у тому, що виріб заграє розписом навіть у руках тих, хто не має художнього хисту. Достатньо придбати спеціальні серветки із цікавим візерунком.
Головне завдання рукодільниці – виконати всі етапи роботи так акуратно, щоб прибрати «кордони» між декорованою поверхнею і наклеєним малюнком, створивши ілюзію розпису.
Найбільш підходящий матеріал для декупажу – дерево. І тому найчастіше майстри оздоблюють дерев’яні меблі, кухонне начиння, скриньки для прикрас.
Крихкий, але все одно популярний матеріал – скло. Робота з ним вимагає особливої обережності. Найчастіше декорують подарункові пляшки й тарілки, скляні дверцята, фоторамки.
Пластиковий посуд та меблі теж можна прикрасити за допомогою декупажу. Підходять для цієї техніки й інші поверхні: тканина, метал, шкіра, парафін (свічки).
Дерев’яну поверхню перед оздобленням слід ретельно обробити наждачним папером і погрунтувати, інакше малюнок схопиться нерівномірно. Вирізаний із серветки мотив кріпиться за допомогою клею ПВА, акуратно розгладжується пензликом. Дрібні деталі можна підмалювати акриловими фарбами. Останній крок – нанесення лаку. Краще скористатися акриловим лаком на водній основі. Він не має запаху, не темніє від часу. Буває просто прозорим, а буває з різними ефектами – з блискітками, «під старовину», глянцевий і матовий.
Крім класичних декупажних серветок, для оздоблення можна використовувати листівки, фотографії, вирізки із журналів. Головне – правильно обробити картинку. Зазвичай із листівки чи фотографії (зі зворотнього боку) за допомогою леза акуратно зішкрябують шари паперу, доки не залишиться тонка «плівка» із зображенням. Потім цей фрагмент кріплять на обрану для декорування поверхню.

Поділися:

Добавить комментарий