Техніка служитиме довго і надійно

Техніка служитиме довго і надійно

Одна з головних ознак цивілізованої й демократичної держави – це турбота про соціальний захист осіб з інвалідністю. Соціальна політика держави повинна бути спрямована на поліпшення та створення сприятливих умов прав людей з обмеженими можливостями, враховуючи їхні інтереси та суспільні потреби, які дають можливість вести повноцінний спосіб життя.

Інвалідність – це не вирок. Особи з інвалідністю повноправні члени суспільства, які потребують державної підтримки їхніх прав і свобод та створення умов для самореалізації. Доступність має вирішальне значення, яке безпосередньо впливає на користування особами з інвалідністю всім спектром прав людини та відіграє ключову роль у створенні інклюзивного суспільства, що в свою чергу дозволить брати активну участь у повсякденному житті. Отже, транспортна доступність – це можливість людям із фізичними, сенсорними або когнітивними порушеннями бути мобільними і користуватися самостійно всіма послугами, які відкриті і надаються населенню. Щоб особи з інвалідністю не почували себе відірваними від світу, їм знадобляться особливі засоби для пересування та комфорту. Таким є інвалідний візок. Іншими словами, законодавчо визначено, крісло колісне – технічний засіб реабілітації. Таким кріслом можна керувати вручну або за допомогою електроніки. Зазвичай такий засіб пересування призначає лікар. Потреба в інвалідному візку може бути в людей із такими проблемами: параліч, переломи та інші травми кісток, неврологічні проблеми, вестибулярні порушення (запаморочення, втрата рівноваги тощо), скелетно-м’язові порушення. Інвалідний візок дасть змогу користувачеві не бути прикутим до ліжка. Функціональність інвалідних візків у сучасному світі дає змогу експлуатувати такі вироби як удома, так і на вулиці, у місцях загального користування та в деяких видах транспорту.
Моделі інвалідних колясок, доступних сьогодні, значно удосконалили та розширили функціонал. Сьогодні існує широкий вибір інвалідних візків, і часто ті, хто їх використовує, навіть не знають про увесь спектр функцій крісла-коляски. Інвалідний візок буває універсальним, багатофункціональним, дитячим, посиленим, з електроприводом, скутером і для домашнього користування.
Сучасні технології дозволяють істотно спростити життя людини з обмеженими фізичними можливостями. Першорядне значення мають інвалідні крісла-коляски з електроприводом. Це незамінна річ в забезпеченні незалежного вільного пересування фізично слабкої, травмованої або хворої людини. Мобільні інвалідні крісла оснащені зручним пультом управління, прості в експлуатації і здатні справно виконувати свої функції тривалий час. Специфіка інвалідного візка з електроприводом полягає в тому, що для управління цим видом транспорту не потрібна сила рук. Такі прогулянкові крісла більш комфортабельні, ніж традиційні важельні аналоги, мають кращу прохідність і вдосконалену амортизаційну систему. Рух електроколяски здійснюється за рахунок використання акумуляторних батарей. Управління – пультом з багатопозиційним джойстиком. Без підзарядки обладнання електрична інвалідна коляска здатна працювати до 4–5 годин і на швидкості 6–10 км /год долати відстані до 60 км. До додаткових функцій належать регулювання кута нахилу спинки і підголівника; підйомний пристрій, здатний підняти крісло вгору на 30 см. Пульт управління, як правило, оснащений індикаторами рівня зарядки, швидкості, іноді кнопкою звукового сигналу.
Не секрет, що будь-яка техніка іноді ламається. Не виняток й інвалідні візки. Добре, якщо ремонт можна зробити самостійно, але якщо пристрій вимагає специфічних запчастин або спеціальних знань і навичок, відповідних приладів та інструментів? Під час користування колісним кріслом особа з інвалідністю може зіткнутися з низкою труднощів, а саме: технічне обслуговування та ремонт технічного засобу реабілітації. Вихід з ладу електропривода – найголовніша причина поломок електричних інвалідних колясок. Поломки трапляються через перегорання проводів, замикання в перетворювачі тощо. Крім цього, можуть виникнути проблеми з пультом і джойстиком.
Відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (зі змінами та доповненнями), особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа мають право на безоплатний гарантійний та післягарантійний ремонт, проведений за кошти Державного бюджету, протягом терміну експлуатації коляски. Гарантійне обслуговування здійснює безпосередньо виробник, який вказаний у гарантійному талоні.
На базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (КЕПОП) на виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 19.05.2011р.
№ 86 був створений державний Сервісний центр з метою ефективного, якісного та своєчасного здійснення післягарантійного ремонту колісних крісел та здійснення технічного обслуговування. Недавно, з приходом нового керівника Вадима Мосійченка, Сервісний центр Полтавського КЕПОП отримав “друге дихання”. Сервісним центром Полтавського КЕПОП сьогодні надаються послуги по безкоштовному післягарантійному ремонту крісел колісних різних видів – як механічних, так і з електричним приводом – на території Полтавської, Кіровоградської та Сумської областей.
Безкоштовному післягарантійному ремонту підлягають крісла колісні, які надані за рахунок держави. Це – всі дорожні та кімнатні крісла-колісні, в тому числі з електроприводом, строк експлуатації яких не закінчився; закінчився, але черга особи з інвалідністю на забезпечення новим засобом реабілітації не настала. Для проведення післягарантійного ремонту колясок до Сервісного центру Полтавського КЕПОП необхідно подати такі документи: заявку на проведення післягарантійного ремонту від управлінь соціального захисту населення районних державних адміністрацій або міських рад; копію паспорта особи з інвалідністю; копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності; копію пенсійного посвідчення; копію технічного паспорта крісла колісного; інформацію про акумуляторну батарею – назву виробника, ємність, маркування та габаритні розміри.
У період проведення на території України антикоронавірусних карантинних заходів технічний персонал Сервісного центру підприємства здійснює тільки виїзне обслуговування власним транспортом. Аналіз технічної проблеми здійснюється вдома у замовника. Завдяки цьому можна швидко визначити складність поломки, оцінити рівень майбутнього ремонту і вказати терміни виконання робіт. Техніка на ремонт і після ремонту може доставлятися за рахунок Сервісного центру.
Для своєчасного обслуговування техніки можна отримати консультацію по телефону (0532) 60-95-66 або 099-07-97-241 (viber). А також написати в E-mail: 0797241@ukr.net і викликати додому майстра Сервісного центру Полтавського КЕПОП. Якісно відремонтоване в Сервісному центрі Полтавського КЕПОП колісне крісло буде працювати надійно і прослужить довго.

Віктор ЛЕБЕДЄВ
Фахівець з фізичної реабілітації медичного відділу Полтавського КЕПОП

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий