Тепличні томати: як доглядати в липні

Тепличні томати: як доглядати в липні

Як і протягом всього літа, у липні томати, що ростуть у теплицях, потребують ретельного догляду, тобто рясних поливів, вчасного підживлення, акуратного пасинкування й ефективного захисту від шкідників, інфекцій.
Поливи
У тепличних умовах застосовують і ручний, і автоматичний поливи томатів. Найбільш ефективний, звичайно ж, крапельний. Він передбачає дозовану подачу води під кожну рослину й підживлення.
Щодо заглибленого й дощувального автоматичного поливів, то це теж непогані варіанти для теплиці. Але дощувальну систему краще використовувати для поливу низькорослих сортів, а підземну (трубки заховані в грунт) – тоді, коли земля в парнику злежана й погано всотує воду.
Вода для поливу помідорів ні в якому разі не повинна бути холодною, бо таке зволоження спровокує спалах фітофторозу й інших грибкових інфекцій.
Освітлення і температура
Важливими умовами для вирощування помідорів у теплиці є правильно підібраний температурний режим і достатнє освітлення. Абсолютно всі сорти томатів люблять розсіяне світло, а от прямих сонячних променів і густої тіні слід уникати, позаяк це може спровокувати розвиток інфекцій і зниження врожайності.
Температурні умови в парнику повинні бути максимально наближені до вуличних. Оптимальний варіант – від 22 до 26 градусів. Але деякі сорти люблять спеку, а інші, навпаки, – більш прохолодні умови. Тож, вибираючи сорти для теплиці й поєднуючи їх, цей фактор також слід брати до уваги.
Підживлення й обрізання
Уперше підживлювати томати слід одразу після того, як розсада прийметься й почне рости. Вкрай важливо не переборщити з добривами, бо це може викликати надто бурхливий ріст пагонів (жирування) і зменшення зав’язі.
Вдруге рекомендується підгодовувати помідори саме в липні – тоді, коли з’явиться перша зав’язь. Але і тут необхідно знати міру. Водний розчин аміачної селітри застосовуємо одразу після поливу або ж разом із ним.
Своєчасне обрізання рослин (пасинкування) допоможе їм перерозподілити поживу, спрямувавши її на дозрівання плодів. Найбільше корисних речовин тягнуть на себе нижні листки, від яких користі зовсім мало. Тому їх потрібно обрізати, як тільки утвориться нижнє гроно. Якщо у верхній частині куща високорослого сорту типу Де Барао зав’язі немає, її теж треба обрізати. Не забуваймо видаляти паростки в пазухах листків – чим більше на рослинах залишатиметься таких пасинків, тим менше буде зав’язі й тим довше вона визріватиме.
Якщо ж рослини ще маленькі й на них поки немає зав’язі, то обрізати листя і зайві пагони не рекомендується.

Марія ПРИХОДЬКО
Агроном

Поділися:

Добавить комментарий