Теплий душ  для кімнатних рослин

Теплий душ для кімнатних рослин

Зима – непросте випробування для рослин, у тім числі й кімнатних. Особливо непросто зимівля дається зеленим “гостям” із тропіків, зокрема дифенбахії, антуріумам, сингоніумам… Ці й подібні до них екзотичні рослини дуже люблять тепло та вологу, натомість у наших помешканнях у зимовий період або надто сухо й спекотно, або холодно. Як же рятувати домашній квітник в екстремальних умовах із найменшими витратами сил і часу?

Одразу скажу із власного досвіду: рослини, виплекані своїми руками в домашніх умовах, до них більш адаптовані, ніж їхні магазинні “родичі”, й коливання температури та вологості переносять доволі стійко. Якщо в квартирі дуже сухо, усі тропічні рослини (про їх походження можна дізнатися з Інтернету чи спеціалізованих джерел) треба поливати як мінімум один раз на день, а ще краще – двічі-тричі обприскувати й стежити за тим, аби не пересихала земляна грудка. На підвіконнях задля штучного підвищення вологості можна розміщувати ємності з водою. Й обов’язково слід позатуляти у вікнах дірки, бо холодна волога земля в горщиках і протяги – найгірші умови, які тільки можна створити для кімнатних рослин-екзотів.
Якщо в кімнаті не надто тепло, поливати рослини слід набагато рідше, ніж улітку, в міру підсихання грунту. Не можна їх ані заливати (та ще й холодною водою!), ані пересушувати. Частота поливів залежить і від того, в якій тарі ростуть зелені кімнатні улюбленці. Ті, що в глиняних горщиках, поливати доведеться трохи частіше, ніж рослини в пластикових горщиках.
Узимку не можна вносити ніяких добрив. У цей час підгодовувати потрібно тільки рослини, що в цей період рясно квітують, наприклад, зігокактуси Шлюмбергера, фуксії, узамбарські фіалки. Але кількість і концентрацію добрив треба зменшити вдвічі в порівнянні з літнім періодом.
Часто взимку листки багатьох кімнатних рослин починають підсихати. Причина цього – дуже сухе повітря, тому рослини треба, по можливості, розміщати подалі від радіаторів, наприклад, на журнальному столику, віддаливши його від вікна, або на спеціальній квітниковій етажерці. Необхідно постійно підвищувати вологість повітря. Поливати кімнатні рослини потрібно водою тільки кімнатної температури. Занадто холодна може викликати загнивання кореневої системи, а надто тепла – виснажуватиме квіти.
Для того, щоб ваші зелені улюбленці не хворіли, необхідно проводити профілактичні заходи, наприклад, хоча б раз на тиждень влаштовувати кімнатним рослинам прохолодний душ. Якщо ж комахи-шкідники все-таки з’явилися, необхідно негайно відокремити уражені рослини й обробити їх. Наприклад, позбутися попелиці та павутинного кліща допоможе настій часнику. Для цього одну велику головку треба подрібнити, залити 1 літром води, дати кілька годин настоятися й потім обробити настоєм рослини.
Іноді на ґрунті в горщику можна побачити велику кількість дрібних мошок. З’являються вони через те, що в землі дуже багато неперепрілих органічних залишків. Для того, щоб їх позбутися, треба обмежити полив і присипати верхню частину грунту товченим вугіллям або деревним попелом.

Підготувала Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА.

Поділися:

Добавить комментарий