Томат Важче всіх –  лідер урожайності

Томат Важче всіх – лідер урожайності

Добігає кінця черговий городницький сезон. Уже можна підбивати його підсумки й ділитися враженнями. Я зібрав надзвичайно щедрий урожай томатів низькорослого сорту з промовистою назвою Важче всіх і хочу про нього розповісти.

Серед багатьох сортів помідорів, що проходили випробування у цьому сезоні на моїй присадибній ділянці, був і вищеназваний сорт американської селекції. Насінням зі мною поділився знайомий овочівник із Білорусі. Отримавши перші плоди, переконався, що цей сорт відповідає своїй назві. На кожному невеличкому кущі заввишки 80 см із дуже міцним стеблом і цупкими бічними пагонами нав’язалася величезна кількість помідорів округло-плескатої форми із нечітко визначеною ребристістю. Достигаючи, вони стали яскраво-червоними і набрали вагу по 700–800 г кожен (на фото). А окремі плоди важили навіть більше кілограма!
Томатів на кущах нав’язалося стільки, що бічні пагони не витримували такого навантаження й обламувалися. Щоб не втратити значну частину врожаю, довелося під ваговиті грона підкладати сухе сіно.
Цього літа, як і в інших регіонах України, в нашій області було дуже спекотно. Більше місяця не було жодного дощу. Але в таких екстремальних умовах сорт Важче всіх продемонстрував ще одну незамінну якість – виняткову жаро- і посухостійкість. Частими поливами я свої помідори не балував, але зібрав відмінний врожай томатів. Та ще й яких! Кожен помідор – зі щільною шкірочкою, завдяки чому плоди добре зберігаються протягом тривалого часу. М’якуш у цих томатів напрочуд ніжний, соковитий, ароматний, на зламі має цукристу структуру. З таких помідорів виходять надзвичайно смачний сік і кетчуп яскраво-червоного забарвлення.
Пам’ятаю, як у дитинстві моя бабуся накладала повну бочку помідорів, додавала туди багатенько часнику, кропу, смородинових гілочок і казала: «Треба квасити». Закривши її чистою тканиною, клала зверху дерев’яний кружечок і притискала його каменем.
Квашені помідори в бабусі завжди виходити на славу, й ми досі користуємося її рецептом. Сорт Важче всіх для квасіння підходить ідеально, й ми вже в цьому переконалися особисто. Тож якщо й вам закортіло наступного року виростити в себе на грядці смачні помідори й наквасити їх, пишіть мені та не забудьте вкласти в конверт ще один – чистий і зі зворотною адресою.
Усім бажаючим я вишлю безкоштовно трохи насіння надзвичайних томатів сорту Важче всіх. Моя адреса: вул. Мошляка, 50, с. Мишурин Ріг, Верхньодніпровський район Дніпропетровської області. Індекс: 51610.
Володимир КРІПАК.

Добавить комментарий