ТОМАТНИЙ  КАЛЕЙДОСКОП

ТОМАТНИЙ КАЛЕЙДОСКОП

Для моєї сім’ї помідори – найголовніша культура. тож вирощую їх уже багато років і, як правило, з власного насіння. Минулого літа на наших грядках росли кілька десятків сортів, які розрізнялися за термінами дозрівання, вагою, формою і кольором плодів, висотою рослин, стійкістю проти фітофтори та іншими характеристиками.

Як і завжди, порадували влітку перевірені часом високоврожайні сорти Вернісаж (жовтий, червоний і рожевий), Спокуса, Аурига, які зарекомендували себе стабільною і високою врожайністю, хорошою зав’яззю плодів у спекотне літо. Вони полюбилися за стійкість проти хвороб та раннє достигання. Іншими словами, овочівники саджають їх тоді, коли не хочуть ризикувати майбутнім урожаєм. Не підводять ніколи! Висота кущів – до 1,5 м, плоди округлі, вагою до 60–100 грамів, усі – відмінних смакових якостей. Неперевершені для консервування.
Потішив своєю екзотично-казковою «розмальовкою» такий цікавий сорт, як Пір’їна Жар-Птиці, який створює на грядці красу і настрій. Ці помідори – справді ніби з казки, й до того ж ранні та низькорослі. А змагається з ними у красі високорослий, середньостиглий 100-грамовий помідор Кавунчик з неймовірно красивим червоно-оранжевим забарвленням. Плодоносить же він до самої осені, стійкий до захворювань. Та й урожайність висока і стабільна. Отож раджу саджати їх обов’язково. Щодо ранніх сортів, то пальма першості цілком заслужено у Товстого Джека. Це – надранній низькорослий, високоврожайний сорт. Головна ж його перевага – поєднання ранньостиглості й великоплідності перших і до того ж дуже смачних плодів з ароматним солодким м’якушем.
Високими смаковими якостями та оригінальним кольором вражають також помідори рідкісних сортів Зеро та Білий восковий. Перший – ранньостиглий низькорослий сорт, плоди круглі, великі, червоно-оранжеві, з високим вмістом цукру. Їхня цінність: невибагливість до вирощування, стійкість до коливань температури, стабільна врожайність, рекомендується для дієтичного харчування, а другий – середньоранній низькорослий сорт, плоди дуже солодкі, практично білого кольору, м’ясисті, вагою до 400 грамів. До речі, білі помідори мають велике дієтичне значення, показані при алергії, хворобах органів травлення, а також маленьким дітям.
Та коли вже зайшла мова про лікувальні властивості помідорів, не можу не згадати про сорт Здорове життя, який посідає гідне місце на моїй помідорній грядці. Це – ранній, високорослий і надзвичайно продуктивний сорт, плоди вагою до 30–40 грамів, червоні, високої якості й неповторного смаку, багатогронові (10–15 помідорів у кожному гроні). Здорове життя – найсолодший з усіх чері-помідорів. І, як стверджують фахівці, цей сорт має підвищений вміст лікопіну, який є протипухлинним засобом, саме тому Здорове життя називають протираковим помідором.
Окремої розповіді заслуговує сорт Диво саду. Вирощую його вже декілька років, і жодного разу він мене не підвів, тож я ним повністю задоволений. І є чим: плоди дуже красиві, круглі, червоні, вагою іноді й до кілограма, стійкі проти фітофтори, а врожайність – до 20 кілограмів з куща. Але особливо хочеться відзначити їхні смакові якості: вони заслуговують найвищої оцінки. Помідори цього сорту ідеальні для салатів, а смак томатного соку з них – просто неперевершений! Без перебільшення, цей сорт – справжнє диво!
Влітку я зібрав чималу кількість насіння цього сорту, тому маю можливість безкоштовно поділитися з городниками, читачами «Зорі Полтавщини». Отож надішлю потроху зерняток усім, хто вкладе у лист підписаний конверт із марками та надішле мені за адресою: Сенчуку А.І., вул. М.Небаби, 100, кв. 27, м. Чернігів-5, 14005.

Анатолій СЕНЧУК,
садівник.

Поділися:

Добавить комментарий