Товариство Червоного Хреста підтримує полтавців у часи кризи

Товариство Червоного Хреста підтримує полтавців у часи кризи

Товариство Червоного Хреста України – всеукраїнська добровільна громадська гуманітарна організація – понад століття гуртує суспільство, допомагає державі у наданні медичної та гуманітарної допомоги під час збройних конфліктів і в мирний час, бере участь у наданні міжнародної допомоги у разі катастроф і надзвичайних ситуацій, забезпечує медико-соціальну підтримку найбільш соціально вразливих верств населення. Нині Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та налічує понад 6 мільйонів активістів і прихильників. І цілком очевидно, що така потужна організація не може залишатися байдужою до проблем людей у періоди епідемій світового масштабу, до яких можна віднести пандемію коронавірусу.
Із головою Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Іриною Аркадіївною Плюсніною ведемо мову про традиції, сьогодення і перспективи діяльності громадської гуманітарної організації.
– Ірино Аркадіївно, хто може розраховувати на допомогу від Товариства Червоного Хреста в Україні?
– Червоний Хрест допомагає не всім категоріям населення, а лише найвразливішим його верствам. Це люди поважного віку, особи з інвалідністю, багатодітні родини, родини з одиноким годувальником… У деяких випадках категорію, на яку поширюється допомога, визначає донор, який є спонсором.
– Які заходи були вжиті Товариством з початком епідемії?
– Наша організація однією з перших реагує на різноманітні суспільні виклики. Не винятком стала і пандемія ковіду. Ще до початку введення режиму самоізоляції Червоний Хрест розпочав всеукраїнську інформаційну кампанію, спрямовану на підвищення обізнаності населення на території держави про коронавірус.
Ми одними з перших надали підтримку евакуйованим українцям у Нових Санжарах, а коли вже пішли перші хворі – допомогли обласній інфекційній лікарні, яка звернулася з проханням посприяти у придбанні деяких засобів медичного призначення. Ми закупили на 50 тисяч гривень, які були отримані від благодійників, необхідне на той час медобладнання – пробірки в лабораторію. З власних запасів передавали медичним установам засоби для індивідуального захисту: маски, захисні халати, рукавички, одноразові простирадла.
– Чи долучалися до співпраці державні структури?
– Ми провели спільну з міською радою акцію «Допоможемо разом», закликали бізнес допомогти в період епідемії. У ході акції провели збір коштів, продуктів та гігієнічних засобів, які потім доставляли тим, хто цього найбільше потребував.
– Які заходи, спрямовані на підтримку медиків, було проведено?
– Під час всеукраїнської акції підтримки медпрацівників було визначено чотири опорні лікарні, де ми прагнули створити максимально затишні умови для роботи медичного персоналу в період епідемії. Таким чином обласна інфекційна лікарня, лікарні у Горішніх Плавнях, Решетилівці та Миргороді отримали від волонтерів Червоного Хреста спеціалізовані набори: ноутбук, холодильник, мікрохвильову піч, два електрочайники і пральну машинку. Щоб підвищити імунітет медиків, роздали напої з додаванням імбиру, якими забезпечили наші спонсори.
– Як допомагаєте пережити карантин людям похилого віку, ветеранам?
– У період дії жорстких обмежень не залишили напризволяще наших підопічних. Переважно це люди, які мають мізерну пенсію, часто потребують сторонньої допомоги. Для цього ми організували ще одну акцію під назвою «Торба добра». Загалом роздали 470 продуктових наборів. У період найбільшого дефіциту волонтери власноруч шили маски як для вразливих категорій населення, так і для соціальних служб.
– На що нині спрямована діяльність Товариства Червоного Хреста?
– Зараз ми проводимо чергову акцію за спонсорства Данського Червоного Хреста: уже роздали 170 гігієнічних наборів, ще надійшли набори психосоціальної підтримки. Вони роздавалися категорії громадян 65+. Набори психосоціальної підтримки розраховані на людей поважного віку, які хворіють чи перебувають на самоізоляції. Сюди увійшли сольова грілка, антистресова подушечка, інформаційні матеріали тощо. Є також набори для багатодітних родин і родин з одиноким годувальником. У них – розмальовки, іграшки, настільні ігри. Все це – для родин, які перебувають на самоізоляції і так чи інакше мають тривалий час чимось займати дітей. Поки що надійшло 110 наборів психосоціальної підтримки.
– Дякую за розмову.

Юлія ХОМЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий