Товариство сільського господарства – новітня історія землеробства України

Семен Свиридонович Антонець.

Товариство сільського господарства – новітня історія землеробства України

Минуло сім років відтоді, як через 150 літ була відновлена діяльність Полтавського товариства сільського господарства. В минулому товариство сприяло модернізації аграрного сектору Полтавщини та інших регіонів України, розквіту наукової думки, запровадженню прогресивних технологій.
У вересні 2015 року в обласному центрі на державному рівні відбулося широкомасштабне відзначення 150-річчя заснування Полтавського товариства сільського господарства, було ухвалено рішення його оновлення, була зареєстрована Громадська спілка «Полтавське товариство сільського господарства». Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, народні депутати, аграрії, науковці, громадські організації та гості із Європи ділились досвідом розвитку сільського господарства.

Нам, полтавцям, дуже поталанило, що це оновлене товариство очолив Герой України, Герой Соціалістичної Праці, академік Семен Антонець, який запровадив філософію органічного землеробства, створивши унікальну модель функціонування землеробства в гармонії з природою. Девіз відновленого товариства: здорова земля – здорова людина, а головна мета – розвивати органічне виробництво, досліджувати, пропагувати і впроваджувати органічні технології, відкривати нові ринки, розвивати міжнародні зв’язки, шукати вихід на світових виробників сучасної техніки, працювати над тим, щоб органічне виробництво було рентабельним і конкурентоспроможним, формувати культуру споживання екологічно безпечної продукції як основи здоров’я людей.
Філософія органічного землеробства академіка Семена Антонця базується на 3 принципах: отримання достойного урожаю без використання пестицидів і синтетичних мінеральних добрив, примноження родючості ґрунту, збереження біосфери планети. Цим шляхом органічне землеробство на Полтавщині іде вже понад 45 років. Такий комплексний підхід, завдяки удосконаленій технології та застосуванню новітніх наукових розробок, дає можливість отримувати екологічно безпечну продукцію рослинництва й тваринництва, що є запорукою здоров’я і довголіття українців.
Оздоровлена земля, відновлена енергія, збереження у природній чистоті навколишнього середовища свідчить про рівень модернізації суспільства, спрямованої на добробут і сталий розвиток цивілізації. Створена Семеном Антонцем модель органічного землеробства має світове значення і є підґрунтям продовольчої місії України. Тож не випадково сотні делегацій із різних країн світу вивчали досвід органічного землеробства, запровадженого в ПП «Агроекологія».
Жан Жак Руссо стверджував: «Єдиний засіб утримувати державу у стані незалежності від будь-кого – це сільське господарство. Володійте ви хоч усіма багатствами світу, якщо вам нічого їсти – ви залежатимете від інших. Торгівля створює багатства, а сільське господарство забезпечує свободу».
Питання продовольчої безпеки актуальні у всьому світі. Водночас використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив та інших природних речовин значно спотворює природний склад довкілля і має негативний вплив на харчування та стан здоров’я населення загалом. Саме здоров’я населення визначається єдиним критерієм діяльності людського співтовариства. Необхідно, щоб у нашому суспільстві можновладці, аграрії, науковці, освітяни, медики та кожна сім’я замислилися над принципами органічного землеробства, яке має розвиватися заради здоров’я людей. Слід формувати культуру здорового харчування через розробку й реалізацію науково-технічних програм, відновлення родючості ґрунтів, впровадження органічного землеробства, ощадливого ставлення до біологічного різноманіття і рівноваги в навколишньому середовищі. А ПП «Агроекологія», засновником якого був Семен Антонець, має стати національним заповідником агроекології та науково-практичним центром навчання молоді. Розвиток органічного землеробства має розвиватися на державному рівні. Адже нині ми на грані катастрофи, тому що знищується усе живе і корисне, бо отруюється не тільки грунт, а й люди. Тож треба діяти, а не чекати: відмовитися від надприбутків, в гонитві за якими «захімічують» землю, забруднюють її, знищують гумус, який тисячоліттями створювався на нашій планеті, щоб ми жили й спрямовували сільське господарство в бік розвитку органічного землеробства як профілактичного напрямку заради здорової землі та запоруки здорової нації.
Активна позиція Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» якраз і дає надію для наших дітей і взагалі для кожної людини отримати у спадок здорове довкілля. В діяльності оновленого сільськогосподарського товариства, ПП «Агроекологія» дотримуються принципів, що на землі потрібно господарювати, а не експлуатувати її. Землю треба берегти, а головне, як стверджував Семен Антонець: «Поставте на перше місце людину – тоді у нас будуть й органічне землеробство, і квітуча, здорова держава». Для нас, українців, гарантія економічної свободи й незалежності – це земля. Тому об’єднуймось та віримо в перемогу над ворогом!

Члени Громадської спілки «Полтавське товариство сільського господарства» Іван БАЛЮК, Герой України, заслужений працівник сільського господарства України; Іван ГОПЕЙ, народний депутат України попередніх скликань, колишній голова Полтавського облвиконкому, обласної ради; Віктор ПИСАРЕНКО, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; Василь БУРЛАКА, голова Полтавської обласної громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників ім. Героя України, Героя Небесної Сотні Віктора Чміленка»; Олександр КАТРУШОВ, голова обласного наукового товариства лікарів-гігієністів та епідеміологів, доктор медичних наук, професор; Валентин ШАПОВАЛ, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, доцент.

Поділися:

Добавить комментарий