“Треба вирощувати хліб для людей…”

“Треба вирощувати хліб для людей…”

У ТОВ “Агрофірма “Маяк” нагородили кращих виробничників

Напередодні професійного свята – Дня працівників сільського господарства – в агрофірмі “Маяк” у Котельві за доброю традицією відзначили Подяками і грошовими преміями працівників, які досягли кращих виробничих показників за результатами сільськогосподарського року.
Цього разу визначили 20 фахівців своєї справи з різних підрозділів підприємства. 17 з них отримали нагороди на урочистому заході в затишній адмінбудівлі “Маяка”, троє – на робочих місцях: у полі, на фермі, в дорозі.

“Вам – пісня і земне “спасибі”

Подяк генерального директора ТОВ “Агрофірма “Маяк” Вячеслава Прийми ці поважні люди удостоєні за сумлінну працю, високі виробничі показники, вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу агрофірми “Маяк” і з нагоди професійного свята.
Розпочалися урочистості незвично – аграріїв прийшли привітати діти з підшефних школи й дитячих садочків.
– Ми завжди, щороку, вітаємо наших шефів – агрофірму “Маяк”, працівники якої нам дуже допомагають, – розповіла директор Котелевської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 4 Валентина Колос.
У часи, коли державного фінансування навчальним закладам не вистачало (та й зараз не скажеш, що вистачає), дружба з такими шефами дуже виручала. І якісними продуктами, і матеріалами, й коштами допомагали. За кошти агрофірми школа щороку умебльовує по 1–2 кабінети, замінена система освітлення. Діти залюбки ходять на екскурсії до підрозділів підприємства, де їм розповідають про професії аграрія, харчовика, переробника, технолога тощо. У цій школі навчаються чимало дітей “маяківців”, і чимало випускників знайшли роботу в агрофірмі.
Учні підготували для шефів невеликий концерт з гумористичними мініатюрами, музичними й віршованими привітаннями.
– Вам – пісня в подарунок і земне “спасибі” за вашу невтомну працю! – говорили учні й учителі.
Тепло сердець членів великої шкільної родини передали через оригінальний “вогник щастя”, зроблений дітьми власноруч і подарований керівництву агрофірми “Маяк”.
– Дякуємо за ваш виступ, будьте здорові, щасливі, ростіть і приходьте працювати в наш колектив. Чекаємо вас, – сказав школярам нещодавно призначений директор агрофірми “Маяк” Євген Прядка.
Школі був вручений сертифікат, який використають на купівлю потрібних для навчання речей. Приміром, у минулі роки за сертифікати придбали ноутбук і обладнання для мікрофонів. Отримали дітлахи й солодощі від шефів.
Тим часом вітальну естафету прийняли наймолодші гості – вихованці підшефних дитсадків.
“Барвінок” підготував віршики, сценки, пісеньки, таночок. Оркестр ударних шумових інструментів здивував грою на ложках і кухлях. А дітлахи з “Дзвіночка” влаштували свято осені, показавши все, що є у цю пору року, – овочі, фрукти, гриби і дощові краплинки. Діти побажали винуватцям урочистостей щастя, здоров’я, успіхів у всіх починаннях і завжди щедрої ниви. Звісно, наймолодші артисти теж отримали цукерки, а їхні дошкільні заклади – сертифікати від “Маяка”.

“Маяк” світить далеко за межами Полтавщини, в цьому – частка праці кожного

Далі на героїв дня чекала урочиста частина дійства.
Відзнаки кращим працівникам вручав директор ТОВ “Агрофірма “Маяк” Євген Прядка.
– Ви є взірцем, фундаторами нашого підприємства. Саме вашою невтомною працею здобуваються успіхи агрофірми, – наголосив він, звертаючись до колег. – Нечасто ми збираємося тут, в офісі агрофірми “Маяк”, у такому складі, адже ваші робочі місця – на полях, фермах, на токах, у переробних цехах. Наш “Маяк” світить далеко за межами Котелевського району і Полтавщини, в цьому світлі є частка праці кожного з вас, це дуже приємно. Уклін вам за ваш труд, здоров’я, злагоди, добробуту і всього найкращого!
Відзнаки отримали: САХНО Ірина Олександрівна – птахарка ПТФ; ДЯЧЕНКО Світлана Михайлівна – свинарка СТФ № 1; МОВЧУН Петро Андрійович – тракторист тракторної бригади, смт Котельва; АНДРЄЄВА Тетяна Анатоліївна – доярка пологового відділення МТФ № 1; КОВПАК Тамара Петрівна – пекар пекарні хлібобулочних виробів; ГРИЦЕНКО Сергій Володимирович – підсобний робітник елеватора; ЛАПА Лідія Миколаївна – обліковець МТФ № 2; СМОЛІЙ Валентина Анатоліївна – формувальник ковбасних виробів м’ясокомбінату; СІТНІКОВ Володимир Володимирович – робітник з догляду за тваринами ТФ № 3; ЖИВОТОВСЬКИЙ Микола Андрійович – водій автопарку; КУЛИК Анна Михайлівна – керуюча магазином “Рідне село” в м. Полтава, пров. Соколова, 15; ПРЯДКО Дмитро Анатолійович – інженер-програміст ДП “Торговий Дім “Маяк”; СМЕРТЮК Анатолій Іполітович – тракторист тракторної бригади, с. Козлівщина; МУРАЙ Любов Євгенівна – робітник з догляду за тваринами ТФ, с. Козлівщина; БОНДАР Олександр Миколайович – тракторист тракторної бригади,
с. Велика Рублівка; НЕМЕШ Олександр Михайлович – водій автопарку, с. Велика Рублівка; ДІХТЯР Ольга Петрівна – робітник з догляду за тваринами тваринницького комплексу “Годувальниця 2”, с. Велика Рублівка; ДРОЗД Ольга Олексіївна – свинарка СТФ № 3; КОВПАК Ольга Іванівна – вагар токів № 1 і № 3; ШУБКА Ніна Іванівна – старший касир ТОВ “Агрофірма “Маяк”.

На роботу – з хорошим настроєм

Розмовляємо з нагородженими.
Із яким настроєм зустріли професійне свято, що позитивного в роботі і які є проблеми, як людям працюється і чого бажають колегам, питаємо у передовиків. Співрозмовники розповідали щиро і від душі.
Валентина СМОЛІЙ: “Працюю на м’ясокомбінаті, ми робимо ковбаси. Стараємось виготовляти продукцію смачною для людей. Працюю четвертий рік. Робота подобається. Інколи буває й важко, як на всякій роботі, але свято зустрічаю з хорошим настроєм. Добре, що керівництво до нас уважне, зарплата виплачується завжди вчасно, хороші умови праці та побутові умови”.
Світлана ДЯЧЕНКО: “Я працюю давно, вирощую поросят. Усе влаштовує, добре, що є робота і заробіток. У нас на фермі, та й узагалі в агрофірмі, великий дружний колектив, це дуже важливо для злагодженої роботи. Тож працюватимемо й надалі у сільському господарстві”.
Ірина САХНО: “На птахофермі я вирощую птицю, показники з виробництва яєць у нас хороші. Робота подобається, звикла до курочок, а вони – до мене. Умови роботи прекрасні, не скрізь такі є, і за це треба відзначити наше керівництво. Скрізь чистота, клумби, квіти. Це радує. Створює гарний настрій і позитив. Колегам хочу побажати здоров’я, злагоди, миру, терпіння, сімейного благополуччя”.
Тетяна АНДРЄЄВА: “Працюю 5 років, приймаю теляток, за ними потрібен догляд, як за малими дітьми. Стосунки в колективі у нас хороші. Керівництво одразу реагує, якщо виникає якась проблема – ламається апарат чи ще щось. Усе швидко усувається, і це добре, так і потрібно для спільної роботи”.
Ніна ШУБКА, ветеран праці: “Маю трудового стажу 46 років! Починала працювати, ще коли тут був колгосп імені Леніна, потім – колгосп і КСП “Маяк”, потім – агрофірма. Мінялися часи. Мінялися приміщення, керівники, але завжди треба було добросовісно працювати. Думаю, то неважливо, у який час живеш. Якщо любиш свою роботу, йдеш на неї, наче на свято. Я знаю, що моя робота важлива для людей, зарплату люди завжди чекають. Обсяг роботи чималий, колектив у нас великий, але справляємось! Хочу побажати всім здоров’я і всього найкращого”.

Виробничі проблеми вирішуються швидко

Ольга ДІХТЯР: “В агрофірмі я 8 років, доглядаю корів на фермі. Працюється нам нормально. Для працівників є сніданки, обіди, на роботу і з роботи підвозять. Умови хороші – зручні побутові приміщення, душ, чистота. Ставлення нормальне з боку адміністрації і один до одного в колективі. Виробничі проблеми вирішуються швидко. Поки їдемо на роботу, а маршрут довгий, доки всі села об’їдемо, наговоримось, нажартуємось. І шофери хороші. Тож на роботу приїздимо з гарним настроєм, потім і працювати приємно”.
Лідія ЛАПА: “Я працюю на фермі “Годувальниця”. Займаємося виробництвом молока і відправляємо його споживачам. Обладнання сучасне, хороше. Наше молоко славиться своєю якістю, і приємно, що люди його хвалять. Робота хороша, йдемо на неї із задоволенням, бажаю, щоб у всіх було так – робота, яка подобається, і заробіток”.
Анатолій СМЕРТЮК: “Працюю трактористом, це, вважаю, головна професія у сільському господарстві. Обробляємо поля. Робота подобається, хоча буває по-різному, буває і важко, і о шостій ранку доводиться виїздити в поле. Тричі годують, видають нічні пайки в жнива. Треба вирощувати хліб для людей, тому працюємо, темпи не збавляємо”.
Анна КУЛИК: “На урочистості приїхала з Полтави, керуюча магазином “Рідне село” по провулку Соколова, на Подолі. Продаємо все, що виробляється в агрофірмі “Маяк”, 60 відсотків товарообігу – це власна продукція “Маяка”. Продукція користується великим попитом, люди приходять, черги збираються. Ми продаємо такий товар із гордістю, бо продукти якісні, смачні, натуральні, без добавок”.
Любов МУРАЙ: “Представляю найвіддаленіший відділок, що у селі Козлівщина, працюю на фермі, доглядаю молодняк ВРХ. Колектив у нас невеликий, але дружний, люди цінують одне одного і цінують свою роботу. Я працюю з 2004 року, задоволена тим, що є робота в своєму селі”.
Ольга ДРОЗД: “А я з ферми № 3, із Великої Рублівки. Працюється там добре. 10 чоловік нас працює на відділку, всі місцеві. У сільському господарстві я вже 25 років, була дояркою, доглядачем за тваринами, свинаркою. Подобається те, що зарплата, лікарняні, відпускні – все виплачується вчасно. Керівництво “Маяка” вітає нас СМС-ками з Новим роком, жінок – із 8 Березня, і це приємно. Приходять вчасно повідомлення про зарплату. Люди тут – у центрі уваги”.
Тамара КОВПАК: “Хліб – усьому голова, буде хліб – буде й пісня, і буде все, кажуть у народі, і це правильно. Я – пекар, випікаю хліб, булочки, батони, пиріжки, і дуже приємно, що це подобається людям. Ми печемо без хімічних домішок, і покупці це знають. Мені подобається пекти. Власне тому й прийшла у цю професію. Навчалася на робочому місці. Звісно, роботою я задоволена, подобається годувати людей смачним свіжим хлібом”.

Зримі результати праці великого колективу

Петро МОВЧУН: “Техніка для обробітку полів у нас хороша. Я – тракторист, комбайнер. У “Маяку” давно, з 1981 року. Прийшов колись на практику, так і залишився на роботі. Виконую всі виробничі операції, у тому числі заготівлю кормів, щоб корівки були добре вгодовані і добре доїлися у дівчат на фермах. Трапляється, треба робити на “Джон Дірі” цілодобово, але в жнива можна непогано заробити”.
Дмитро Прядко: “Я в колективі недавно, і дуже приємно, що мене відзначили, помітили роботу. У 2009 році після закінчення навчання прийшов на роботу в “Маяк” і побачив тут прекрасних людей. Це моє перше і єдине робоче місце. Працюю інженером-програмістом, моє завдання – щоб працювало обладнання, комп’ютери і в магазинах “Рідне село”, і в конторі, швидко усувати несправності. Бо без комп’ютерного обладнання зараз неможливо, там і облік, і зарплата. Тому стараюся, щоб не було збоїв у системі”.
Сергій Гриценко: “Працюю недавно, фасую в цеху борошно і крупи. Робота дуже подобається, зарплата і умови влаштовують. Нашу продукцію люди купують, і це приємно, бо вона якісна і смачна, виготовлена з хорошого зерна. У нас – найкраща агрофірма”.
Ольга КОВПАК: “У мене професія цікава – вагар. Переважуємо все, що люди вирощують на полях агрофірми. Це зримі результати праці великого колективу, і приємно, коли відчуваєш свою причетність до спільної справи. “Маяківці” – люди працьовиті, дружні, я задоволена, що працюю в такому хорошому колективі, з такими чудовими людьми. Нехай усім здоровиться, буде щастя і достаток”.

Ганна ЯЛОВЕГІНА,
Микола БЕЗНОС (фото).

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий