Три постаті, що вславили Полтавський край…

Три постаті, що вславили Полтавський край…

У Всесвітній день екскурсовода в Полтаві у готельному комплексі Premier Hotel Palazzo, що по вулиці Гоголя, відбулася презентація нового туристичного проекту “М. В. Гоголь – О. С. Пушкін – І. П. Котляревський” та однойменної скульптурної групи. Презентували новації гостям, а це були провідні екскурсоводи з багатьох куточків України, туроператори, журналісти, громадськість, Олена Шуліка – ініціатор, меценат проектів, генеральний директор готельного комплексу; Вікторія Пилипенко – директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА; Валентина Вождаєнко – директор департаменту культури і туризму облдержадміністрації; актори Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру Богдан Чернявський, Олександр Бородавка, Сергій Озерянко, котрі виконували ролі Миколи Гоголя, Олександра Пушкіна, Івана Котляревського.
Автор скульптурної композиції – Володимир Цісарик. Реалізація задуму потребувала часу: півроку обирали кандидатуру митця, майже рік він працював над скульптурами, але нині можна сказати, що результат гідний того. Це перша в місті концептуальна скульптура. Відливав скульптури Дмитро Чуб. Їх буде встановлено до 210-річчя з дня народження М. В. Гоголя на центральному вході в готельний комплекс, розповіла Олена Шуліка.
Місце це обране не випадково – історичний центр Полтави, перехрестя вулиць Гоголя і Пушкіна, Гоголівська алея, група архітектурних пам’яток… І нинішній рік теж особливий – ювілейні дати всесвітньо відомих письменників. Це яскраві сторінки минулого, велика історична спадщина, і не скористатися нею було б недоречно. Унікальність рідного міста, активність матері, науковця, професора, викладача педагогічного інституту Шапіро Таміли Абрамівни, її зусилля як краєзнавця спонукали Олену Шуліку до реалізації цих проектів, і вона сподівається, що скульптури стануть родзинкою Полтави, окрасою всього міста – це дарунок усім полтавцям, і вона буде щасливою від того, що землякам це сподобається.
Валентина Вождаєнко говорила про важливість даного проекту, що туризм в області розвивається бурхливими темпами, і це яскраве свідчення того, що область розбудовується комплексно, і дуже добре, що на Полтавщині, краєві з такою історичною і культурною спадщиною, в туризм приходять соціально відповідальний бізнес і такі меценати, як Олена Шуліка. Посадовець висловила сподівання, що даний туристичний маршрут, який розповідає про видатних письменників, котрі прославили Полтавський край, буде популярним як в Україні, так і за кордоном.
З великим ентузіазмом серед присутніх було сприйнято повідомлення Валентини Вождаєнко, що за підсумками минулого року за даними провідних туроператорів Полтавщина посіла третє місце в Україні за відвідуваністю туристами.

Віктор КІКОТЬ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий