Тримаймо інформаційний фронт, або «Базікало – знахідка для шпіона!»

Тримаймо інформаційний фронт, або «Базікало – знахідка для шпіона!»

Уже місяць Українська держава дає рішучу відсіч повномасштабному наступу російських окупаційних військ на нашу територію. Місяць рашистські нелюди обстрілюють мирні міста та села, вбивають їх мешканців, плюндрують нашу землю…
Сьогодні усе українське суспільство стало на оборону державності, незалежності, самого життя вільної України. У кожного – свій фронт. Армійці разом із силами тероборони знищують ворога на полі бою, у тилу мільйони українців роблять все можливе для забезпечення наших захисників продуктами, необхідними речами. Журналісти і медіа-спільнота відбивають інформаційні атаки рашистської пропаганди. Незважаючи на військовий стан, ані на тиждень не припиняла випуск газети і редакція «Зорі Полтавщини».
На жаль, деякі блогери і пересічні громадяни ще не до кінця зрозуміли, що війна є війна, а, як відомо, найбільшу кількість інформації ворог отримує із відкритих джерел. Показовим у цьому сенсі стало затримання киянина, який виклав в інтернет «відосик» про розташування українських військових у Києві. Про це повідомила Служба безпеки України.
Після публікації в TikTok торговельний центр, біля якого перебували українські військові, зазнав потужного ракетного удару російських окупантів, вісім людей загинуло. Слідство з’ясовуватиме обставини такої, з дозволу сказати, «блогерської діяльності». «Ми звертаємось до всіх громадян – не публікуйте дані про переміщення військової техніки ЗСУ, військові об’єкти та результати ворожих ударів! Адже їх використовують окупанти, плануючи подальші обстріли. Краще робіть навпаки: передавайте нам відомості про дислокацію ворога, а українські військові забезпечать його знищення!» – заявили в СБУ.
* * *
У Збройних силах Украни наголошують, що відповідно до наказу головнокомандуючого ЗСУ генерала Валерія Залужного категорично заборонено висвітлювати у ЗМІ у воєнний час:
– найменування частин та підрозділів, а також їх розташування,
– кількість військових у частинах та підрозділах,
– кількість озброєння та техніки, їх стан і місце зберігання,
– умовні позначки об’єктів.
Також заборонено розголошення будь-якої інформації про:
– операції, які проводять або планують військові,
– систему охорони та оборони військових частин,
– наявність військових, озброєння та техніки,
– порядок залучення сил (військових) та засобів (озброєння),
– збір розвідувальних даних,
– переміщення та розгортання військ (найменування, кількість, маршрути),
– військові частини та їх тактику, методи дій,
– унікальні операції та спосіб їх виконання,
– ефективність радіоелектронної боротьби противника,
– відкладені або скасовані операції,
– зниклий або збитий літак, корабель та операції з пошуку і порятунку,
– плани щодо безпеки наших військ (дезінформація, маскування, протидія), інформаційно-психологічні операції, які проводять або планують наші військові,
– пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.
* * *
Щоб уникнути розголошення інформації, яка може допомогти противнику дізнатися про переміщення та хід виконання завдань сил оборони, водіям заборонено використовувати відеореєстратори, ця заборона введена у рамках кампанії убезпечення даних про дії українських військових, сил територіальної оборони тощо. Застереження діє для всіх регіонів України.
Воно стосується реєстраторів в авто- та мототранспорті. Заборонено фото, відеозйомку доріг загального користування, об’єктів загального призначення, об’єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень, розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.
Як зазначив керівник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник у коментарі УП (pravda.com.ua): «Зміст даного застереження дуже важливий для усіх регіонів, а передусім тих, де йдуть бойові дії. Це рішення військового командування доведено до представників військових адміністрацій на місцях, вони мають наголошувати на цьому для громадськості».
* * *
Кожен кадр в мережі Інтернет чи на телебаченні може бути використаний проти української армії, зазначили у Міністерстві цифрової трансформації України.
«Не всі пости про російські атаки варто публікувати в соцмережах, а краще взагалі нічого не постити до перемоги. Але що робити, коли необхідно повідомляти факти російської агресії світу?
Що не можна публікувати:
– Категорично заборонено «стрімити» у прямому ефірі ракетний обстріл та бомбардування. Такими кадрами ви тільки допоможете ворогу скоригувати вогонь. Почекайте з публікацією.
– Не публікуйте в інтернеті номери будинків, які постраждали під час обстрілу. Жодних геолокацій для окупанта!
– Не публікуйте неперевірену інформацію: фейки, платформи для збору коштів, російські пропагандистські матеріали тощо.
Що можна публікувати:
– Через деякий час після атаки (але не одразу після її закінчення) ви можете публікувати в інтернеті злочини окупантів: зруйновані об’єкти архітектури, постраждалих. Нехай світ знає правду.
– Розвінчуйте фейки.
– Якомога оперативніше варто ділитися кадрами про місцеперебування окупантів та їхньої техніки із ЗСУ завдяки чатботу в Telegram», – зазначили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Разом ми здолаємо рашистську нечисть! Все буде Україна!

Андрій ФІАЛКОВСЬКИЙ
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

Добавить комментарий