Тримаймо стрій…

У Полтаві вже зібрали десятки тисяч продуктових наборів.

Тримаймо стрій…

Уночі 9 квітня російські окупанти знову атакували ракетами інфраструктурні об’єкти на Полтавщині. «Російські окупанти завдали ракетний удар по інфраструктурі в Миргороді. Значні руйнування. На жаль, двоє людей постраждали. Вони отримують всю необхідну допомогу», – зазначив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. А 12 квітня ворог завдав чергові ракетні удари по Миргороду. Це була вже четверта від початку повномасштабного нападу військ рашистської імперії повітряна атака на місцеві інфраструктурні об’єкти. Саме це місто одним з перших в Україні було атаковано вранці 24 лютого, наступний удар орки завдали 2 квітня.
* * *
«Наразі в Територіальній обороні Полтавщини є все необхідне для виконання своїх завдань», – наголосив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін. Він зазначив, що все, що стосується придбання для ТрО й військових спеціального військового спорядження (бронежилетів, касок тощо) та обладнання (рації, тепловізори тощо), має відповідати певній класифікації та стандартам, визначеним Міністерством оборони України. Зараз сформована заявка від військових Полтавщини на придбання спорядження, обладнання й автотранспорту на близько 20 млн грн, зокрема 12 млн – саме для підрозділів ТрО.
Зі свого боку Полтавська ОВА вже вишукала можливість придбати за кордоном засоби зв’язку, під що заплановано близько 2 мільйонів гривень. Решта коштів буде витрачатися згідно з заявками військових. «Кожна копійка буде використана на потреби армії згідно із вимогами воєнного часу і з урахуванням того, як буде розвиватися військова ситуація в області та в Україні», – резюмував очільник обласної військової адміністрації.
* * *
Нині Полтавщина стала потужним логістичним прифронтовим хабом. Із перших днів область почала надавати допомогу сусіднім регіонам. На Полтавщині працюють більше ста волонтерських організацій, а 6 квітня запрацював сортувальний центр для гуманітарної допомоги від держави. За словами Дмитра Луніна, бізнес та держава об’єдналися заради людей. До запуску сортувального центру в Полтаві долучилися десятки підприємств. У центрі вже зібрали десятки тисяч продуктових наборів.
«Вчителі, їхні діти та учні, студенти, інші люди приходять і допомагають їх збирати. Вже у перший день було зібрано 7 тисяч пакетів. Нам потрібно зібрати їх 500 тисяч. Плануємо збільшити темпи, ставимо собі завдання зробити це за два-три тижні. Водночас іде й інша допомога – і з-за кордону, і від наших підприємств. Дуже багато з них допомагають продуктами харчування, – зазначив Дмитро Лунін. – Вдячний усім, хто долучається. Із першого дня війни в області діє один із найпотужніших в країні волонтерських рухів. Бувають такі моменти, коли люди приходять і кажуть: «Я не можу допомогти фінансово, але можу щось робити, що потрібно». І таких людей дуже багато, допомагають і переселенці. Наприклад, харків’яни й сумчани займаються благоустроєм тих містечок, міст, селищ, де вони нині проживають. Так, зараз триває війна, але треба брати себе в руки, не панікувати, а виконувати свою роботу, те, що ми вміємо найкраще. Тим, хто на передовій зараз, найважче, тому тут ми повинні тримати стрій і працювати.
Потрібно розуміти, що означає фраза «Тримаймо стрій», яку зараз часто вживаємо. Для начальників військових адміністрацій це значить, що вони один від одного завжди можуть чекати допомоги, і про це не треба говорити, ми бачимо, як кому складно. Ми кожного дня на зв’язку, особливо по всіх напрямках, кілька разів на добу – з начальниками Сумської й Харківської областей. Коли до нас приїжджають, то кажуть, що дуже вдячні Полтавщині за ставлення – уважне, по-родинному до кожної людини.
Перші дні й по військовому напряму допомагали. Наприклад, «АвтоКрАЗ» надав свою техніку, й вона там працює. Якщо на території Полтавщини не ведуться активні бойові дії – маємо допомагати тим регіонам, де це, на жаль, відбувалося і відбувається».
* * *
Наразі наша область офіційно прийняла понад 60 тисяч переселенців. Їм надано безкоштовний прихисток у школах, садках і гуртожитках. У Полтавській області працюють над питанням будівництва житла для людей, які через широкомасштабне вторгнення військ РФ виїхали з районів, де тривають бойові дії. На державному рівні готують програму підтримки внутрішньо переміщених осіб, яка зокрема передбачає будівництво житла для переселенців.
«Я прихильник того, щоб будувати постійне житло для переселенців. У них зараз і так багато тимчасового в житті. Не хочу, щоб у людей була тимчасова ситуація, яка стане постійною. У них має бути своє житло», – зазначив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
* * *
Минулого вівторка, 12 квітня, у відділенні Укрпошти №11 міста Полтави відбулося спецпогашення марки «Русскій воєнний корабль, іді на…!». Це перша марка «Укрпошти», яка з’явилася в умовах воєнного стану. Вона вводиться в обіг по всій країні. «Ми пам’ятаємо перші дні нашого героїчного опору. І символом відчайдушного героїзму стали слова захисника острова Зміїний. У простій і дуже доступній формі окупантам пояснили, що думають про них всі українці. Саме всі, без винятку. «Русскій воєнний корабль, іді на…!» – наголосив Дмитро Лунін.
Ми переможемо! Все буде Україна!

Підготовлено за матеріалами офіційного сайта Полтавської ОВА (www.adm-pl.gov.ua).

Поділися:

Добавить комментарий