Триматися, вірити і не здаватися:  працюємо на Перемогу кожного дня

Триматися, вірити і не здаватися: працюємо на Перемогу кожного дня

Останній тиждень травня на Полтавщині минув без ворожих обстрілів, але напруга залишається колосальною – мало не щодня з фронту надходять повідомлення про загибель героїв-земляків. Біль утрат народжує у серцях патріотів іще палкішу любов до Батьківщини, іще більш непримеренну ненависть до ворога, а також прагнення бути по-справжньому корисними своїй державі, зокрема й на тилових територіях.
Кожен на своєму місці полтавці продовжують турбуватися про майбутній урожай, пекти хліб, ремонтувати автошляхи, лікувати хворих… А також ділитися з тисячами переселенців, які знайшли прихисток у нашому регіоні, речами з власного гардеробу, продуктовими запасами, щирим словом підтримки.

Батькові загиблого захисника України Ігоря Паська, Миколі Олександровичу з села Бодаква Заводської громади, вручили орден «За мужність» ІІІ ступеня, яким його син-герой нагороджений посмертно. Орден передали 25 травня. Слова підтримки і вдячності родині полеглого бійця висловили керівники громади, ІІ відділу Миргородського районного терцентру комплектування та соцпідтримки. Під час вручення були присутні й інші рідні героя, зокрема донька та племінниця.
Указ про нагородження сержанта Ігоря Паська орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) Президент України підписав 16 березня. Боєць загинув під час оборони Києва, похований у рідному селі Бодаква.
Цього ж дня, 25 травня, на офіційному сайті Лубенської міської ради оприлюднили імена полеглих героїв-краян, які також нагороджені орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно: підполковник Віталій Власенко (Указ Президента України від 17 березня), старший солдат Роман Дзюба (Указ Президента України від 17 березня), старший солдат Євгеній Марченко (Указ Президента України від 7 травня), солдат Валентин Холодняк (Указ Президента України від 19 травня). Вічна слава і пам’ять вірним синам України.
***
26 травня у приміщенні Котелевського районного суду Полтавської області відбулося засідання у справі солдатів рф Олександра Бобикіна та Олександра Іванова. За даними слідства, обвинувачені в порушенні законів та звичаїв війни здійснювали артилерійські обстріли Харківщини. Один був водієм-заряджаючим, інший – навідником БМ-21 «Град». Обоє не могли не розуміти, що під час обстрілів у зону ураження потрапляють об’єкти цивільної інфраструктури.
Свою вину обвинувачені визнали. 31 травня суд оголосив вирок – 11 років і 6 місяців ув’язнення.
***
Протягом 23 – 27 травня спеціалісти Полтавського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області здійснили 16 перевірок пунктів для проживання вимушено переміщених осіб. У центрі уваги – санітарні умови, у яких перебувають люди в місцях тимчасового прихистку. Моніторингом були охоплені також 14 пунктів видачі гуманітарної допомоги та 1 пункт приготування їжі для потреб тероборони.
Спеціалісти Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області протягом цього ж періоду перевірили 12 місць тимчасового перебування ВПО. Головну увагу приділяли умовам проживання, харчування, прання білизни, забезпеченню якісною питною водою тощо. Із працівниками закладів, у яких проживають вимушені переселенці, провели інформаційну роботу щодо профілактики виникнення інфекційних хвороб та харчових отруєнь.
Прикметно, що, окрім шкіл, дитячих садочків та гуртожитків, відчинили свої двері для наших співвітчизників із зони бойових дій і приватні домовласники. Ясна річ, що в цих випадках люди забезпечені набагато комфортнішими побутовими умовами. Всі ж, хто безоплатно розмістив їх на своїх «квадратних метрах», мають право на компенсацію від держави на оплату житлово-комунальних послуг (у межах соціального проєкту «Прихисток»). За інформацією ОВА, на Полтавщині вже понад 9,3 тисячі приватних домовласників прихистили понад 32 тисячі переселенців.
***
Понад 1,4 млн гектарів сільськогосподарських культур посіяли аграрії Полтавської області. «Полтавщина завершила посівну кампанію. Незважаючи на війну, небезпеку обстрілу, постійні повітряні тривоги та інші проблеми воєнного часу. Наші сільськогосподарські підприємства, їхні співробітники працювали в полях за двох і вдень, і вночі. Вони розуміли, що від них залежить продовольча безпека країни. Область, як і обіцяла, все виконала відповідно до запланованих обсягів і вчасно. Це важлива перемога!» – наголосив начальник ОВА Дмитро Лунін.
Водночас керівник області додав, що тепер головне – виростити та зібрати врожай. А також висловив переконання, що аграрії Полтавщини і з цим завданням впораються.
***
У неділю, 29 травня, з робочою поїздкою у Полтаві побував заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко. Посадовець ознайомився з діяльністю волонтерського об’єднання «Оборона Полтави», з яким тісно співпрацює обласна військова адміністрація.
Місцеві волонтери виготовляють маскувальні сітки, «кікімори», комплектують індивідуальні аптечки для військових, збирають і відправляють продуктову допомогу тощо.
Цього ж дня начальник ПОВА Дмитро Лунін передав волонтерам 5 електрогенераторів. «Волонтери відправлять їх на фронт. Автономне забезпечення електроенергією місць дислокації – це дуже важливо для наших воїнів», – розповів Дмитро Лунін.
***
Останній дзвоник у школах області «пролунав» 27 та 31 травня. На завершення навчального року на Полтавщині налічувалось 7 077 школярів із територій, де тривають бойові дії. Натомість близько 5 500 учнів з Полтавщини навчалися в інших областях та за кордоном.
Більшість педагогів не виїздили з початку війни за межі області й працювали зі своїми класами. До них доєдналися також вчителі з-поміж ВПО, яким надали роботу в громадах нашого краю.
***
У Полтавській академії неперервної освіти імені Михайла Остроградського (як повідомляє сайт закладу) стартував Цикл занять із удосконалення спілкування українською для внутрішньо переміщених осіб. Заняття організовані на запит переселенців і мають на меті допомогти їм глибше зрозуміти як свою українську ідентичність, так і культурні та історичні особливості краю, що їх прихистив. Ведуть зустрічі представники наукової інтелігенції Полтави.
На першому занятті «Спілкуємось українською: козацький спадок Полтавського краю» доктор історичних наук, професор кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Ігор Сердюк працював із переселенцями зі Слов’янська, Рубіжного, Попасної, Бахмута, Сєверодонецька. Спілкуючись з істориком, вони не тільки дізнавалися цікаві факти, а й удосконалювали свої навички володіння українською мовою.
Заняття розраховані до 16 червня, коли має відбутися зустріч із заступницею директора Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Людмилою Шендрик.
***
До символічної Всеукраїнської акції «Сто лілій – в сто громад заради Перемоги» долучилися сім територіальних громад на Полтавщині. Зокрема в Диканьці, на Алеї Слави Збройних сил України, квіти висадили спільними зусиллями місцевих жителів, комунальників та переселенців.
Духмяні голландські красуні зацвітуть ближче до серпня, додавши тутешнім квітникам жовтих, рожевих та помаранчевих барв.
Інша патріотична акція була ініційована в Диканьці активісткою Яною Трутень. У стилі вуличного мистецтва майстрині-в’язальниці створили «Дерево єднання».
***
Благодійний фестиваль «Вишиванка – духовна броня українців» відвирував 27 травня у Глобиному. Гості дійства милувалися сорочками та рушниками, вишитими народними умілицями як понад сто років тому, так і в наш час. Пізнавали історію місцевих технік та візерунків, спілкувалися з сучасними майстринями-вишивальницями.
Глобинська дитяча школа мистецтв запропонувала гостям фестивалю виставку патріотичного малюнку. Публічна бібліотека Глобинської міської ради провела акцію для юні «Розмалюй вишиванку».
Усі бажаючі доєдналися до творчої майстерні від гуртка «Художня вишивка» Глобинського ЦДЮТ і стали співавторами триметрового рушника-оберега Глобинської громади. Синіми й жовтими стрічками на рушнику вишили гасло: «Україна переможе!». Зібрані під час фестивалю кошти передадуть на потреби українських військових.

Підготовлено за матеріалами Полтавської ОВА, інших інформресурсів.

Поділися:

Добавить комментарий