Тріумф представників  Кобеляк у Вільнюсі

Софія Китаста, Марина Шуліка, Леся Варич.

Тріумф представників Кобеляк у Вільнюсі

У кінці жовтня в столиці Литви Вільнюсі збірна команда України з армрестлінгу здобула перемогу на чемпіонаті Європи. В складі збірної було чимало кобелячан, і всі посіли призові місця, зробивши солідний внесок у перемогу національної збірної. До речі, в травні цього року наш земляк Артем Письмак очолив Федерацію армрестлінгу України.

Через ковідну ситуацію першість Європи відбулася майже на півроку пізніше

Участь у чемпіонаті взяли збірні 23 країн. Дуже сильними були господарі – литовці, які виступали в усіх вагових категоріях, та ще й, як кажуть, рідні стіни допомагали. Звісно, вони розраховували на перемогу, але українці виявились сильнішими і виграли 156 медалей (63 золоті, 66 срібних, 27 бронзових). Литва була другою, Словаччина – третьою.
Збірна України – це 120 спортсменів (молодь, дорослі, ветерани), 40 – параспортсменів та тренери. Загалом майже 200 осіб, які представляли майже всі регіони України (за винятком кількох областей). Як завжди, найбільше атлетів у збірну делегували Львівська, Житомирська, Полтавська, Харківська та Закарпатська області. З 15 спортсменів, які представляли у Вільнюсі Полтавщину, було дванадцять кобелячан – вихованців тренера Артема Письмака, а ще парармрестлінгісти – Людмила Деменко та Сергій Варич.
Збірну для участі в чемпіонатах Європи й світу було сформовано за результатами першості України зі спортсменів, які зайняли перше та друге, а в окремих випадках (приміром, відмови, травми) – й третє місця. Інших варіантів потрапити в команду не було. Одразу розпочалися тренування, спрямовані на максимальну підготовку до змагань – як фізичну, так і психологічну. Але через ковідну ситуацію дата проведення чемпіонату Європи переносилася спочатку з травня на липень, а згодом – і на кінець жовтня.
– Дехто може помилково вважати, що більше часу на підготовку – це лише на користь справи. Ні, при постійних силових навантаженнях неодмінно будуть травми. Навіть на мікротравму слід адекватно реагувати, а травма – не сумісна із заняттям нашим видом спорту. Минулого року через пандемію змагання взагалі не проводились. І так сталось, що три рази ми проводили силову підготовку, а на завершальному етапі спортсменам ще й довелось боротися із зайвою вагою, – зазначає голова Федерації армрестлінгу України, тренер збірної, майстер спорту міжнародного класу Артем Письмак.
Різнилась не лише спортивна підготовка до чемпіонату Європи, по-іншому довелося вирішувати й організаційні питання, пов’язані з виступом на змаганнях.
– Поїхати у Вільнюс можна було лише за умови наявності сертифіката про вакцинацію (для дорослих) і тестів (для неповнолітніх). В аеропорту досить прискіпливо перевіряли запрошення та QR-коди (у випадку відсутності – самоізоляція терміном на 14 днів). Якщо порушуєш масковий режим, поліція перший раз попереджає, а за другим разом застосовує штрафні санкції. На щастя, обійшлося без штрафів.
Оскільки термін дії тестів ще не закінчився, відразу після приїзду купили продукти й більше у громадські місця не виходили. У готелі пропонували пройти ПЛР-тести, але їх вартість (70 євро) нашим спортсменам була не по кишені. У залі, де проходили змагання, всі були в масках, тим більше, йшла пряма трансляція і за порушення організаторів могли оштрафувати на 6 тисяч євро.

Внесок у перемогу української команди зробили всі без винятку наші земляки

Не зрадила своїм традиціям і здобула два «золота» серед параспортсменів Людмила Деменко.
Золота й срібна медалі в активі Артема Кравченка, який на праву руку переміг, а під час двобою на ліву не впорався зі своїми хвилюваннями й став другим. Так само, як і Артем, Вадим Деменко вперше був на змаганнях такого рівня. На ліву руку Вадим став чемпіоном, а на праву, через травму, не виступав.
– Цілеспрямовано йшов до мети Сергій Варич, активно готувався, тому не міг не взяти його на чемпіонат, – зазначає Артем Письмак. – І він показав результат, на який я навіть не очікував, «золото» та «бронза». У фінал вийшов без поразок, прислухався до моїх настанов, зібрався і переміг!
У Володимира Литвина вже був досвід змагань, і він, безперечно, вплинув на результат. «Срібло» – на праву руку й «бронза» – на ліву. Складно давалась підготовка – і фізична, і психологічна – Анні Кулигіній. Та все ж вона впоралась, і хоч чемпіонкою не стала, але виграла два «срібла». Талановитою спортсменкою назвав тренер Дашу Татарко. Якщо буде працювати, постійно тренуватись, то й будуть перемоги. Цього разу вона двічі піднімалась на другу сходинку п’єдесталу. Справа в тому, що Даша виступала в одній категорії з Софією Китастою, яка з семи років відвідує секцію армспорту. Досвід – велика сила: Софія приїхала, виграла і поїхала.
Вероніка Гречана досить потужно готувалась до змагань. Навіть коли влітку їхала з батьками на відпочинок, брала спортивне спорядження, щоб не було перерви в тренуваннях.
– На праву руку Вероніка виграла «срібло», а на ліву я взагалі не радив змагатись, оскільки була мікротравма. Вероніка не погодилась. Суперниця дісталась дуже сильна – Богдана Лехман із Закарпаття, поєдинок тривав дуже довго (6 раундів), виграти його було нереально. У підсумку – ще одна срібна медаль. А взагалі Вероніці наполегливості не позичати. У свій час у секцію записався ледь не увесь її клас. Потроху «відсіялися», а дівчина впевнено йде до своєї мети. Разом з Софією Китастою брала участь у чемпіонаті області по гирях. І хоч спеціально не готувалась, але правою рукою зробила 130 підйомів. На ліву руку результат гірший (причину названо раніше).
Руслані Кулик, нашій досвідченій спортсменці, судилось зустрітись з такою ж потужною суперницею, як і Вероніці. У підсумку – два других місця. Катя Скорик планувала виступати в категорії 55 кг, але учасниць не було, тому змушена була зробити заявку на вищу категорію – 60 кг і завоювала дві бронзові нагороди.
Леся Варич виступала в двох категоріях: молодь до 21 року, де стала чемпіонкою на праву й ліву руку, а серед дорослих – срібною призеркою. У цій категорії змагалась і Софія Китаста. Тут її результат – «срібло» й «бронза». Марині Шуліці випало зустрітись з чемпіонкою Словаччини, багаторазовою чемпіонкою світу, Європи. Поєдинок затягнувся, кобелячанка не змогла на рівних змагатись через пошкоджений лікоть. Чемпіонат закінчила з однією золотою медаллю.
Якщо раніше у змаганнях була велика перерва, то зараз – протилежна ситуація. Вже у кінці листопада відбудеться першість світу, спортсменів повинна була приймати Грузія, але не виконала умов контракту і була оштрафована на 800 тисяч доларів. Місцем проведення чемпіонату визначено румунський Бухарест. Тренер Артем Письмак не плекає ілюзій – за такий короткий час спортсмени не зможуть повністю відновитися і виступити на такому ж рівні, як у Вільнюсі, але ми щиро радіємо за успіх кобелячан на чемпіонаті Європи й бажаємо їм нових перемог!

Наталя ПУЗИНА
Журналіст

Добавить комментарий