Триває аудит земель сільськогосподарського призначення

З метою організації ефективного використання земель та уникнення їх використання із порушенням земельного законодавства в області триває аудит земель сільськогосподарського призначення. На його основі й за допомогою алгоритмів ефективного правового використання земель впроваджено моніторинг введення в обіг земель сільгосппризначення.
Як повідомив начальник головного управління Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило, станом на 11 березня обстежено 416 (95%) сільських, селищних рад. За результатами аудиту виявлено земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на них, площею 22151,62 гектара. З них державної власності – 12513,2 га, комунальної – 2692,9 га, приватної – 2460 га, колективної власності – 4484,7 га. Він також поінформував присутніх про виявлені порушення.
«Це самовільне займання земель, відсутність державної реєстрації прав на земельну ділянку, відсутність договорів оренди землі між власниками та користувачами земельних ділянок, використання земель не за цільовим призначенням, без виконання заходів, передбачених затвердженою в установленому порядку документацією із землеустрою. Часто виявляють випадки, коли в документації із землеустрою передбачено здійснити, наприклад, рекультивацію порушених земель. Це стосується об’єктів нафтогазового комплексу та пов’язаних із видобутком корисних копалин підприємств», – розповів Вадим Чувпило.
За його словами, щодо виявлених порушень земельного законодавства вживають певні заходи.
«У 2019 році планується продовжити здійснення заходів державного контролю, основною метою яких є своєчасне виявлення порушень вимог законодавства у сфері використання та охорони земель, вжиття відповідних заходів щодо їх усунення та запобігання здійсненню таких порушень», – додав Вадим Чувпило.
Як зазначив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, вивчається стан використання земель, виявлення проблемних питань, надаються рекомендації з їх вирішення тощо.
Нині в усіх районах області діють робочі групи з аудиту земель, до складу яких увійшли представники районних управлінь (відділів) Держгеокадастру, агропромислового розвитку райдержадміністрацій, фіскальної служби та поліції. Очолюють робочі групи голови райдержадміністрацій або їхні заступники.
Тимчасово виконуючий обов’язки голови ОДА Роман Товстий відзначив Глобинський, Лохвицький та Кобеляцький райони щодо проведеної роботи.
«Решетилівському та Чорнухинському районам потрібно активізуватися. А Миргородський район має прозвітувати про проведену роботу й подати змістовнішу та об’єктивнішу інформацію», – наголосив Роман Товстий.
У результаті проведеної в області роботи з аудиту земель сільськогосподарського призначення до місцевих бюджетів додатково надійшло 3792 тисячі гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Поділися:

Добавить комментарий