Триває боротьба з браконьєрами

Триває боротьба з браконьєрами

Протягом минулого місяця у порушників вилучено 840 кілограмів водних біоресурсів, у тому числі на ринках області – 88 кілограмів. Окрім цього, конфісковано 151 одиницю заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, складають 26 411 гривень, розповіла очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана КУЛИНИЧ.

Наразі у відомстві працюють 30 державних інспекторів. За лютий поточного року рибоохоронні патрульні Полтавщини викрили 275 порушень законодавства в сфері охорони водних біоресурсів. За місяць складено 145 протоколів за частиною 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – порушення правил рибальства – та шість за частиню 1 статті 88-1 КУпАП – порушення порядку придбання, збуту та розповсюдження об’єктів тваринного світу. Також оформлено 59 актів виявлення та вилучення майна, власників яких не встановлено, вилучена 91 одиниця заборонених знарядь лову.
До судів передано 69 матеріалів для притягнення правопорушників до адміністративної відповідальності. Ще один протокол направлено судом для відкриття кримінального провадження за статтею 249 Кримінального кодексу України – незаконне ведення рибного промислу.

Вилучено 62 кілограми незаконно добутої на Кременчуцькому водосховищі риби

В ході рибоохоронної роботи на території Кременчуцького водосховища, поблизу села Святилівка Глобинського району, виявлено та вилучено з водойми дві мисинові сітки довжиною 120 метрів. У знаряддях лову знаходилося 40 кілограмів карася сріблястого та 22 кілограми сазана. Складено акт виявлення та вилучення майна, власник якого не встановлений. Водні біоресурси вилучені та передані до рибоприймального пункту для реалізації з подальшим перерахуванням коштів у Державний бюджет.

Порушення правил рибальства з ознаками криміналу

Інспекторами рибоохоронного патруля спільно з працівниками сектору водної поліції у місті Кременчук зафіксовано грубе порушення правил рибальства, яке містить ознаки кримінального правопорушення. Житель Кременчука за допомогою 70-метрової ліскової сітки та гумового човна виловив 25 кілограмів риби. На момент затримання у порушника виявлено рибу за видами: сазан, карась сріблястий та плітка. Сума завданих збитків склала 6 086 гривень.
Порушення задокументовано на території Кам’янського водосховища, неподалік вулиці Затонна, що в Кременчуці. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено. На особу складено протокол про адміністративні порушення, відповідальність за які передбачено частиною 4 статті 85 КУпАП. Матеріали справи передано в слідчі органи поліції за місцем скоєння правопорушення.
Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1209 від 21.11.2011 року “Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів”. Так, компенсація за один екземпляр карася сріблястого становить 17 гривень, сазана – 306 грн, плітки – 85 грн тощо.

Порушників виявляють і на ринках області

Під час перевірки законності реалізації водних біоресурсів на ринку “Самвел” в Горішніх Плавнях виявлено місцеву жительку, яка продавала 20 кілограмів свіжовиловленої риби. Документів, які б підтверджували законність її придбання, та декларації виробника у жінки не було. За даним фактом на особу складено протокол за частиною 1 статті 88-1 КУпАП. Матеріали справи передано до Комсомольського міського суду Полтавської області.
Управління Держрибагентства у Полтавській області звертається до всіх рибалок з проханням бути відповідальними і дотримуватися правил рибальства. Якщо ж ви стали свідком порушення або замору риби, просимо невідкладно повідомляти за номерами цілодобової телефонної “гарячої лінії” відомства: (096) 907-50-08.

Полтавський рибоохоронний патруль.

Поділися:

Добавить комментарий