Триває підбиття результатів голосування

Триває підбиття результатів голосування

Як свідчить інформація, розміщена на сайті Центральної виборчої комісії України, на десятий день після місцевих виборів, які відбулися в Україні 25 жовтня, остаточні результати волевиявлення народу встановлені далеко не у всіх регіонах. Ще тривають процеси уточнення протоколів про підрахунок голосів виборців на окремих ДВК та проведення повторного підрахунку голосів виборців окремими територіальними виборчими комісіями на підставі відповідних рішень.

Водночас завершується передача протоколів про підсумки голосування з виборів депутатів районних та обласних рад від ТВК територіальних громад (сільських, селищних, міських) до районних та обласних територіальних виборчих комісій.
Щодо Полтавщини, то станом на одинадцяту годину середи, 4 листопада, на сайті ЦВК розміщено інформацію про обрання 5 (з 16) міських голів, а також очільників 6 (з 20) селищних та 15 (з 24) сільських громад області.
Зокрема очільниками міських громад обрано: у Кременчуці – Віталія Малецького, у Горішніх Плавнях – Дмитра Бикова, у Гадячі – Володимира Нестеренка, у Лохвиці – Віктора Радька, у Заводському – Віталія Сидоренка.
Що стосується обрання депутатів місцевих рад усіх рівнів, то станом на вищезазначений час на сайті Центральної виборчої комісії України розміщено інформацію про обрання лише 480 (із 1870) депутатів місцевих рад усіх рівнів.
Одними із перших впоралися із підрахунком бюлетенів і складанням протоколів у Кременчуці. Тож у наддніпрянському місті підбито результати виборів не лише міського голови, а й депутатів міськради. За даними ЦВК, до неї проходять 6 партій. Мандати будуть розподілені наступним чином: «Рідне місто» — 9382 голоси — 9 мандатів, «За майбутнє» — 9242 голоси — 9 мандатів, «Опозиційна платформа — За життя» — 6972 голоси — 7 мандатів, «Слуга народу» — 6282 голоси — 6 мандатів, «Європейська Солідарність» — 5901 голос — 6 мандатів, ВО «Батьківщина» — 4038 голосів — 5 мандатів.
Складна ситуація із встановленням волевиявлення народу спостерігається в обласному центрі. Внаслідок потрапляння мішків з виборчою документацією у невідповідні виборчі комісії цілком можливо, що частина голосів полтавців взагалі не буде врахована під час підбиття остаточних підсумків виборів. Нині з впевненістю можна стверджувати те, що у Полтаві відбудеться другий тур голосування на виборах очільника Полтавської міської громади. За посаду міського голови змагатимуться Олександр Мамай та Сергій Іващенко.
Відповідно до норм законодавства остаточні результати місцевих виборів на всій території України мають бути встановлені 6 листопада. А у містах, де повинне відбутися повторне голосування (зокрема й у Полтаві), територіальні виборчі комісії мають призначити дату його проведення. Тож залишається лише чекати…

Підготовлено за матеріалами ЦВК України та відкритих інтернет-джерел.

Поділися:

Добавить комментарий