Триває весняний призов

Нещодавно відбулося відкрите засідання Полтавської обласної призовної комісії. З 1 квітня з Полтавського обласного збірного пункту до військ планується направити орієнтовно 575 призовників, які проходитимуть службу в елітних військах Збройних сил України, зокрема Повітряних, Головного управління зв’язку, Військово-Морських сил Збройних сил України, оперативного призначення Національної гвардії України, а також на інших полігонах і навчальних центрах ЗСУ. В зону проведення АТО призовники направлятися не будуть, зазначали учасники засідання. Голова обласної призовної комісії – заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло акцентував увагу на важливості стовідсоткового виконання планового завдання із призову. Адже у різних районах області до цієї справи підходять по-різному. Так, за словами тимчасово виконуючого обов’язки військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату підполковника Едуарда Бородая, на низькому рівні дана робота проводиться у Полтаві, Лубнах, Лубенському і Пирятинському районах. У той же час найбільше бажаючих проходити строкову службу із Машівського, Хорольського та Новосанжарського районів.
Також на засіданні наголошувалося: якщо призовнику з певних причин не надійшла повістка і він не має права на відстрочку, необхідно самостійно прибути до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку для проходження призовної комісії. Рішення про призов, надання відстрочки ухвалюється районною (міською) призовною комісією та регулюється Законом України “Про військовий обов’язок та військову службу”.
До призовників, які ухиляються від призову, будуть вжиті заходи адміністративної та кримінальної відповідальності.
Довідка. Термін строкової служби для призовників – 18 місяців; для осіб із вищою освітою та ступенем магістра – 12 місяців. Згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.
Громадяни призовного віку мають право замість строкової служби укласти контракт зі Збройними силами України на проходження служби та стати професійним військовим.

Степан КРАВЧЕНКО
Журналіст

Добавить комментарий