Тривога руйнує наш організм

Тривога руйнує наш організм

Тривожність – вкрай небезпечний стан для нашого організму. Адже постійний стрес руйнує не лише наше ментальне здоров’я, а й фізичне.
Тривожні розлади часто супроводжують фізичні симптоми, й через це багато людей навіть не усвідомлюють, що причина їхніх проблем – «у голові». Розглянемо, як тривога впливає на організм.
Центральна нервова система
Тривале відчуття занепокоєння та панічні атаки змушують мозок регулярно виробляти гормони стресу, що може призводити до таких симптомів, як головний біль, запаморочення, депресія.
Річ у тім, що, коли людина відчуває занепокоєння та стрес, мозок «наповнює» нервову систему гормонами та хімічними речовинами, які мають допомогти подолати загрозу. Зокрема, адреналін та кортизол.
Звісно, ці гормони корисні. Але коли вони виробляються постійно, це може мати негативні наслідки для здоров’я. До прикладу, тривала дія кортизолу може сприяти збільшенню ваги. Тривожний розлад може викликати й інші симптоми, зокрема безсоння, сонливість, проблеми з пам’яттю, нічні кошмари, мігрені, біль у м’язах.
Серцево-судинна система
Люди з тривожністю мають підвищений ризик високого кров’яного тиску та серцевих захворювань. Якщо ж у пацієнта вже діагностована хвороба серця, то тривожні розлади можуть підвищити ризик коронарних подій. Перші симптоми, на які варто звернути увагу, – це пришвидшене серцебиття та біль у грудях.
Травна система
Занепокоєння впливає й на травну систему. Тож люди, особливо під час стресових ситуацій, можуть відчувати болі в животі, нудоту, діарею та інші проблеми з травленням (синдром роздратованого кишківнику). Тривожність також часто призводить до втрати апетиту.
Дихальна система
Під час сильного занепокоєння або панічних атак прискорюється дихання. Якщо людина має хронічну обструктивну хворобу легень (ХОЗЛ), то внаслідок тривоги можуть виникнути ускладнення, які призводять до госпіталізації. Також стрес може підсилити симптоми астми.
Імунна система
Тривога може спровокувати викид в організм потоків адреналіну. У короткостроковій перспективі це пришвидшує пульс і дихання, й це цілком нормальна реакція на стресову ситуацію, оскільки таким чином мозок отримує більше кисню. Водночас імунну систему це може послабити. Коли стрес минає, все відновлюється до норми.
Але якщо людина постійно відчуває занепокоєння та стрес, то тіло ніколи не отримує сигналу, щоб повернутися до нормального функціонування. Це може послабити імунну систему й зробити людину хворобливою та уразливішою до вірусних інфекцій.
Будьте уважними до свого ментального здоров’я. Якщо тривожність заважає вам жити повноцінним і щасливим життям, зверніться до психотерапевта.

https://healthy.24tv.ua/

Поділися:

Добавить комментарий