Троянди у вересні

Троянди у вересні

Троянду називають королевою квітникового царства за її непростий характер, тендітність і вишукану красу. До того ж ця “панянка” потребує до себе більше уваги, ніж лілії, півонії чи інші квіти, особливо на початку вересня. Буйне цвітіння сильно виснажує рослини, а попереду – холоди. Тож давайте підготуємо троянди до зими правильно.

Чим підживити?

Весною і влітку ми підгодовували молоді кущі азотовмісними добривами для нарощування зеленої маси. А от восени азот трояндам протипоказаний, адже молоді пагони, що почнуть відростати після такої стимуляції, не визріють і неодмінно вимерзнуть, а із ними – і дорослі гілки, адже їм просто не вистачить поживи.
Фосфорні й калійні добрива – те, що треба рослинам у передзимовий період. Фосфор прискорює визрівання пагонів, а калій посилює відтік поживних речовин із листя й стебел у коріння. Такий перерозподіл поживи зробить трояндові кущі більш стійкими проти сильних морозів, у тім числі й у малосніжну зиму.
Під час першої підгодівлі, а вона припадає на кінець серпня, підживлювати троянди треба таким розчином: 6 ст. л. суперфосфату, 1,5 ст. л. сульфату калію на 10 л води. Друге підживлення робимо через тиждень після попереднього: 1 ст. л. сульфату калію на 10 л води. Норма витрати поживи – піввідра на один кущ.

Як поливати?

В умовах прохолодного літа рослини треба поливати раз на тиждень, а в спекотну погоду – двічі (по відру води під кожен дорослий кущ). Наприкінці серпня і на початку вересня поливи треба скоротити вдвічі й робити їх не так часто, як раніше, бо надмірна кількість вологи перешкоджатиме визріванню (здерев’янінню) пагонів.
В жодному разі не можна лити холодну воду, бо це неодмінно спричинить ураження грибковими інфекціями, і в першу чергу – борошнистою росою. Вода має бути відстояна й добре нагріта на сонці.

Коли обрізати?

Троянди надто не люблять загущення, бо це призводить до розповсюдження інфекцій і зниження декоративності рослин під час цвітіння. У першу чергу видаляти треба усі обламані й сухі пагони, бо вони можуть стати джерелом зараження хворобами. Надто тонкі гілки обрізайте без жалю – сили для повноцінного цвітіння у них мало, й вони тільки загущуватимуть кущі. Молоду поросль, що з’явилася у прикореневій зоні, теж раджу зрізати – вона тільки виснажуватиме рослини. Спосіб обрізання – на кільце, не залишаючи пеньків. Якщо один із центральних пагонів засох, приберіть і його.

Для чого потрібні плоди?

Якщо на початку цвітіння всі засохлі квіти неодмінно необхідно видаляти для стимуляції формування молодих бутонів, то на початку осені слід робити навпаки, тобто троянди, що вже відцвіли, ми не обрізаємо, а залишаємо для утворення плодів. Це також сприятиме дозріванню пагонів. Але якщо на місці засохлих квітів плодів немає (бувають такі сорти), їх доведеться видалити, щоб не псували декоративність рослини.
Суцвіття треба обрізати так, щоб не зачепити пагін, тобто тільки саму квітку із чашолистками. Видалення частини стебла стимулюватиме відростання молодих пагонів, що у передзимовий період зовсім небажане.
(Про укриття троянд читайте у наступному випуску додатка “Сійся, родися!..”).

Василь ЯРОВЕНКО
Садівник

Поділися:

Добавить комментарий