Інформаційний кур’єр

Туристичні можливості Полтавщини

Полтавщина має неабиякий потенціал у напрямку розвитку туристичної галузі: вдале географічне розташування, м’який клімат, трудові ресурси… Добре розвинений в області санаторно-курортний туризм, представлений 12 здравницями державної та приватної форм власності. Слід зазначити, що роль санаторно-курортних закладів нині значно зростає у зв’язку з необхідністю оздоровлення великої кількості населення, яке через події на сході країни потрапило під вплив різних негативних факторів.

На базі ПрАТ “Миргородкурорт” відбувався одноденний Workshop на тему «Санаторно-курортний потенціал Полтавщини: стан і перспективи розвитку», організований департаментом культури й туризму облдержадміністрації.
Фахівці провідних санаторіїв області, керівники Миргорода, працівники департаменту культури та туризму ОДА, представники сфери медицини й культури, маркетингових агентств, вищих навчальних закладів обговорили потенціал санаторно-курортних закладів у сфері розвитку туризму.
Місцем проведення заходу Миргород обрали не випадково. Адже місцевий курорт є кращим не лише в області та країні. У 2013 році в Греції Генеральна Асамблея Всесвітньої Федерації Водолікування та Кліматолікування назвала український курорт «Миргород» «Кращим курортом світу». Щороку тут лікується та оздоровлюється близько 30 тисяч відпочиваючих із 32 країн світу.
Учасників Workshop привітав міський голова Миргорода Сергій Соломаха. Із лікувально-діагностичною базою курорту та різноманіттям процедурного оздоровлення відпочиваючих гостей заходу ознайомила заступник генерального директора із медичної частини ПрАТ «Миргородкурорт» Наталія Бутенко.
– Мінеральна вода Миргорода незмінна за своїм складом ось уже 100 років. Завдяки їй, бальнеогрязьовим можливостям та надсучасному обладнанню маємо змогу лікувати й оздоровлювати наших відвідувачів у 16 відділеннях за багатьма напрямами. Це, зокрема, гастроентерологія, цукровий діабет, гінекологічні патології, серцево-судинні захворювання, порушення обміну речовин, захворювання опорно-рухового апарату, – зазначила Наталія Бутенко. – Крім того, на курорті вдало проходять реабілітацію після оперативного втручання, онкозахворювань, інсультів. У нас також проводиться близько 300 видів діагностичних процедур.
Окрім оздоровлення, курорти області виконують ще й культурно-туристичне обслуговування гостей регіону. Щороку зростає попит на розваги, екскурсії, екотуризм. Власним досвідом залучення відпочиваючих поділилися представники медичного центру «Нові Санжари» Національної гвардії України та санаторію «Псел». Найкраще, на їхню думку, працює не інтернет, не реклама, а так зване «сарафанне радіо», тобто відгуки тих, хто вже побував у санаторії. Викладачі полтавських вишів, які навчають фахівців для сфери туризму, навчали присутніх «продавати емоції», а працівники рекламних агентств наглядно продемонстрували, як можна розвивати сферу та залучати на Полтавщину якомога більше туристів з інших регіонів і країн за допомогою мобільних додатків чи сайтів. Адже, за їхніми словами, якщо інтернет-користувачу сподобалася віртуальна екскурсія, він неодмінно побажає побачити її в реальному житті.
В рамках Workshop відбулося підписання меморандуму про співпрацю.
– Сьогодні ми підписали з «Миргородкурортом» меморандум про співпрацю, – констатувала директор департаменту культури та туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко. – Адже це туристична перлина області, культурно-духовний мистецький центр. Тут дуже великий потік потенційних туристів. І нам разом треба створити всі умови, щоб ці люди знову поверталися на Полтавщину. Ми ще маємо проблеми з дорогами, не маємо елементарних санітарних кімнат для подорожуючих на ділянках доріг Полтава–Миргород, Полтава–Кременчук та Полтава–Гадяч. При голові облдержадміністрації буде створена Експертна рада з питань туризму, і ми маємо так презентувати наш край, щоб сюди зайшли інвестори. Зусиллями бізнесу, інвесторів, приватної ініціативи всі існуючі проблеми можна вирішити.
До речі, у переддень проведення Workshop «Миргородкурорт» відвідала делегація з Китаю, яка зацікавилася методами лікування цукрового діабету українськими медиками. Про Миргород китайці дізналися саме за відгуками знайомих.
Учасники заходу також ознайомилися із досвідом роботи санаторно-курортних закладів на прикладі Літературно-меморіального музею Д. Гурамішвілі і Миргородського краєзнавчого музею та ПрАТ «Миргородкурорт», між якими укладено угоду про співпрацю у сфері надання екскурсійних послуг відпочиваючим. Завершився Workshop оглядом експозицій миргородських музеїв.

Людмила ДАЦЕНКО
“Зоря Полтавщини”

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий