Турнір юних біологів

Турнір юних біологів

У Полтаві відбувся фінальний етап XVIII Всеукраїнського турніру юних біологів. Творче змагання провели на базі загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 38. За перемогу боролися 24 команди, загалом 180 учасників.

На турнір до надворсклянського міста з’їхалися юні науковці-біологи з 14 областей України, зокрема з Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Одеської, Рівненської… Найчисельніше була представлена Харківщина.
– Учасники змагань грали в науковців. Намагалися розібратися із запитаннями, на які поки що або зовсім немає відповідей, або вони неоднозначні. Діти готували наукові доповіді, в яких пропонували варіанти вирішення таких задач, а журі оцінювало, наскільки знайдене рішення є життєздатним, – пояснив голова журі, заступник директора навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка, доцент, кандидат біологічних наук Тарас Компанець.
Переможцем турніру втретє поспіль стала команда «Ерпента» з Хмельницької області. Цікаво, що до першого тріумфу хмельничани йшли досить тривалий час й іншим, аніж натепер, складом.
Другий результат продемонстрували команди «Дослідник» (м. Київ), «Allium» (м. Харків) та «Дирижабль» (м. Харків). Третє місце посіли 8 команд.
У порівнянні з минулим роком участь у турнірі взяло на 6 команд більше. Серед новачків – «Пропіонікс» із Кропивницького. Команда показала двадцятий результат, але школярі не засмучуються, кажуть, що на свої очі побачили, що та як, і тепер, після дебюту, рішуче налаштовані готуватися для поліпшення результату наступного року.
– Мій інтерес до біології почався із захоплення науково-популярними телепрограмами про тварин. Потім зацікавився цією наукою глибше, – поділився учасник команди «Пропіонікс» Ярослав Мелешин.
Його товариш Іван Яконенко розповів, як вони готували доповіді на 20 питань з різних біологічних тем, а члени інших команд їм опонували, тобто намагалися довести, що запропонований доповідачем варіант вирішення проблеми є хибним.
Команда «Кремінь» Полтавської області, на жаль, не потрапила до переліку сильніших.
На церемонії закриття турніру начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення департаменту освіти і науки ОДА Сергій Рибалко наголосив, що під час змагань школярі мали можливість не лише продемонструвати свою ерудицію, а й удосконалити навички командної гри, ведення дискусії, висунення аргументації. Тож, не- зважаючи на те, хто переміг, усі отримали досвід, який знадобиться у житті.
Всеукраїнський турнір юних біологів відбувався під патронатом Міністерства освіти та науки України.

Станіслав ШИЯН
Студент-практикант факультету філології та журналістики ПНПУ імені В. Г. Короленка

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий