Спортивний калейдоскоп

Турнірна хроніка

· ЄВРОПЕЙСЬКІ ІГРИ-2019
У Мінську стартували другі за ліком Європейські ігри. У змаганнях візьмуть участь понад 4 тисячі спортсменів з 50 країн континенту. Вони боротимуться за перемогу в 15 видах спорту (23 дисципліни). У складі збірної України честь захищатимуть дванадцять спортсменів, які представляють Полтавщину, зокрема і олімпійські призери Жан Беленюк (греко-римська боротьба) та Дмитро Янчук (веслування), а також чемпіон Європи та світу з боксу Олександр Хижняк.
Найбільше представництво серед полтавських спортсменів мають веслувальники. Окрім Дмитра Янчука, за нагороди Європейських ігор боротимуться Олег Боровик, Інна Грищун, Марія Кічасова-Скорик, Олег Кухарик, Людмила Кукліновська та Людмила Лузан. Також у змаганнях візьмуть участь тріумфаторка трьох червневих турнірів з легкої атлетики Ольга Ляхова, боксер Віктор Вихрист та дзюдоїст Дмитро Канівець. Змагатися за нагороди у Мінську мала і ще одна представниця полтавського дзюдо Єлизавета Каланіна з Кременчука, але, на жаль, вона отримала прикру травму на останньому навчально-тренувальному зборі і вимушена пропустити цей представницький спортивний форум, який триватиме у Білорусі з 21 червня по 1 липня.
· ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Напрочуд вдалим видався перший літній місяць для кременчуцької легкоатлетки Ольги Ляхової. У Марокко відбувся етап «Діамантової ліги» – найбільш престижних комерційних міжнародних змагань з легкої атлетики. Наша землячка фінішувала третьою у бігу на 800 м із часом 2:00,35 хвилини. Наразі це кращий результат Ольги у сезоні. Першою тут стала спортсменка Неллі Джепкосгей з Кенії (час 1:59,50). Друге місце у Набітам Алемю з Ефіопії (час 1:59,90).
До цього кременчуцька спортсменка стала переможницею на цій дистанції ще у двох змаганнях. У німецькому місті Дессау-Росслау, де відбувся міжнародний легкоатлетичний турнір «Anhalt 2019», Ольга фінішувала з часом 2:01,20 хвилини. Друге місце посіла німкеня Катріна Трост (час – 2:01,36). Третє місце у британки Джемми Ріккі (час – 2:01,45).
А на турнірі «Venizeleia-Xania-2019», що тривав у Греції, наша спортсменка подолала дистанцію з часом 2:02,46. Наша землячка майже на три секунди відірвалася від найближчої конкурентки Марісси Дамінк з Нідерландів (час – 2:05,35). Третьою фінішувала Івета Пулатова зі Словаччини (час – 2:07,65).
· ПАУЕРЛІФТИНГ
У Швеції відбувся чемпіонат світу з класичного пауерліфтингу. Полтавець Анатолій Новописьменний став чемпіоном у ваговій категорії до 93 кг. Наш спортсмен присів з вагою у 320 кг, у жимі лежачи витиснув 197,5 кг і у становій тязі подужав вагу 335 кг. Таким чином за сумою трьох вправ Анатолій набрав 852,5 кг і став чемпіоном світу. Варто зазначити, що ця сума є світовим рекордом. Попередній теж належав Анатолію (результат у 850 кг він показав на ЧЄ у Каунасі). До змагань Анатолія Письменного готував полтавський тренер Олександр Рагулін.
· АРМРЕСТЛІНГ
У Греції відбувся чемпіонат Європи з армрестлінгу. У складі збірної України за звання кращих на континенті змагалися спортсмени з Полтавщини і вибороли 17 нагород різного ґатунку. Переможцями змагань стали Леся Варич (дівчата, вагова категорія до 45 кг, права рука), Руслана Кулик (юніорки, вагова категорія до 70 кг, права рука), Марина Шуліка (юніорки, вагова категорія до 65 кг, ліва рука), Лілія Занько (ветерани 40+, вагова категорія до 80 кг, ліва рука), Людмила Деменко (спортсмени з вадами зору, вагова категорія до 60 кг).
«Срібло» вибороли Руслана Кулик (юніорки, вагова категорія до 70 кг, ліва рука), Марина Шуліка (юніорки, вагова категорія до 65 кг, права рука), Лілія Занько (ветерани 40+, вагова категорія до 80 кг, права рука), Лаврентій Заркуа (ветерани, 40+, вагова категорія понад 100 кг, ліва рука).
«Бронзу» отримали Анна Кулигіна (дівчата, вагова категорія до 40 кг, ліва рука та права рука), Леся Варич (дівчата, вагова категорія до 45 кг, ліва рука), Володимир Литвин (юнаки, вагова категорія до 65 кг, ліва рука), Яніна Назарько (юніорки, вагова категорія до 60 кг, ліва рука), Марина Шуліка (жінки, вагова категорія до 65 кг, ліва рука), Ліна Деменко (жінки, вагова категорія до 65 кг, права рука), Лілія Занько (жінки, вагова категорія до 80 кг, ліва рука).
При підготовці добірки використано матеріали sport.pl.ua.

Поділися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Добавить комментарий