Турнірна хроніка

ВОЛЕЙБОЛ
Завершилися групові турніри у змаганнях волейболістів у вищій лізі чемпіонату України та Суперлізі. Сенсація цього сезону в чоловічій «вишці» – команда «Решетилівка», на жаль, не зуміла завоювати путівку в Суперлігу, так би мовити, «напряму». Для цього нашим землякам було необхідно перемогти у «Фіналі чотирьох», у якому, окрім «Решетилівки», грали «Покуття», «ДСО-ЗУНУ-Динамо» та «Дніпро», який і посів перше місце. Наші земляки фінішували другими, завоювали «срібло», але для них боротьба за підвищення у класі триватиме у перехідному плей-оф із «МХП-Вінниця», яка намагатиметься відстояти своє місце в Суперлізі.
Аналогічна, але дзеркальна ситуація й у іншої команди з нашої області, волейбольного клубу «Полтавчанка». Наші землячки теж змагатимуться у плей-оф, але за збереження свого місця в еліті українського жіночого волейболу. Турнір команд Суперліги, що змагалися за 7-ме–10-те місця, «Полтавчанка» закінчила дев’ятою (з елітного дивізіону «вилетіли» волейболістки команди «Університет-ШВСМ», які фінішували на останньому місці). Тепер полтавок очікують поєдинки «на виживання» з другою командою вищої ліги – ВК «Білозгар-Медуніверситет».
Про підсумки ігор плей-оф чоловічих та жіночих команд читайте в одному з наступних номерів «Зорі Полтавщини».
ДЗЮДО
Змагання у турецькій Анталії стали четвертим турніром серії Гран-прі з дзюдо у 2021 році. До Туреччини вирушила збірна України у складі восьми дзюдоїстів, серед яких була й наша землячка, кременчужанка Єлизавета Каланіна (вагова категорія – понад 78 кг).
До Анталії українці поїхали не оптимальним складом. Безумовні лідери збірної Дар’я Білодід та Георгій Зантарая пропускали змагання через індивідуальну підготовку до чемпіонату Європи з дзюдо, у той час, як ще троє спортсменів – Артем Лесюк, Кеджау Ньябалі та Яків Хаммо – не виступили на турнірі, відновлюючись після коронавірусу та травм, повідомляє suspilne.media. На жаль, нічим не порадувала вболівальників і Єлизавета Каланіна, яка програла в першому ж поєдинку. Перемогу у медальному заліку Гран-прі Анталії здобули дзюдоїсти з Японії. Українці, найкращим результатом яких стало сьоме місце Анастасії Турчин, опинилися на 34-му місці – це найгірший результат у 2021 році.
Нагадаємо: чемпіонат Європи з 16 по 18 квітня прийматиме португальський Лісабон.
Підготовлено за матеріалами suspilne.media, fvu.in.ua.