Турнірна хроніка

Праворуч – Каро Марандян.

· ДЗЮДО
У хорватському Загребі 24–26 вересня відбулися змагання Світового туру – єдиний в календарі поточного року турнір серії Grand Prix.
Збірна України, яка виступала не основним складом, зуміла завоювати дві нагороди бронзового гатунку. В перший змагальний день чудово себе проявив 24-річний кременчужанин Каро Марандян. Здобувши перемоги над представниками Німеччини Едмейером та Алжиру Еззіне, а також росіянином Григоряном, наш спортсмен вийшов до півфіналу, де зустрівся з ще одним представником збірної Росії – Абдулжаліловим. На жаль, на цей раз перевага була не на боці нашого спортсмена, який не зміг відповісти супернику на його кидок на оцінку «Ваза-арі». А ось у сутичці за «бронзу» саме Каро на третій хвилині поєдинку з сербом Бунчічем зміг зробити захват ніг і провести кидок на оцінку «Ваза-арі», який у підсумку дозволив українцю піднятися на п’єдестал пошани. Це перша нагорода в кар’єрі Марандяна в турнірах Світового туру.
Ще одну нагороду в заключний змагальний день у скарбничку української збірної поклав Євгеній Балевський. У ваговій категорії понад 100 кг 21-річний українець також здобув бронзову медаль, повідомляє офіційний сайт Федерації дзюдо України.
***
Днями у Дніпрі відбувся чемпіонат України з дзюдо серед ветеранів. У змаганнях брали участь спортсмени з Полтави й вибороли п’ять нагород різного ґатунку. Перші місця у своїх вагових категоріях посіли Геворг Геворгян та Сергій Пронь. Із «сріблом» додому повернувся Микола Лоза. «Бронзу» вибороли Валентин Бих та Олександр Сидоров. До змагань спортсменів готував тренер В’ячеслав Пилипенко, повідомляє «Полтавщина Спорт».
· ПАУЕРЛІФТИНГ
Полтавка Наталія Іванькова стала чемпіонкою світу з класичного пауерліфтингу серед ветеранів. Чемпіонат проходить у шведському місті Гальмстад, і Наталія першою розпочала виступ української команди. З результатом у сумі триборства 307,5 кг, двома золотими нагородами – у присіданні та жимі – й срібною медаллю у тязі спортсменка здобула високе звання чемпіонки світу серед ветеранів вікової групи М-1 у ваговій категорії до 47 кг. Також Наталія встановила новий рекорд України серед ветеранів у жимі лежачи (що тепер становить 70 кг). Тренує спортсменку заслужений тренер України Максим Іваньков. «Вітаємо Наталію та її тренера і бажаємо спортивного довголіття та нових здобутків!» – зазначається на офіційній Фейсбук-сторінці Національної федерації пауерліфтингу України IPF

Наталія Іванькова.

· БОЙОВЕ САМБО
У Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо. В змаганнях взяли участь понад 800 спортсменів з різних областей України. Виборювали нагороди тут і представники Полтавщини – наші спортсмени завоювали 25 медалей різного ґатунку. В активі полтавців – дев’ять золотих, сім срібних та дев’ять бронзових нагород. Переможці та срібні призери увійдуть до складу збірної України, яка змагатиметься на чемпіонаті Європи, повідомляє «Полтавщина Спорт».
· ФУТБОЛ
На жаль, поразками продовжили свій виступ у першій лізі жіночого чемпіонату України дівчата з «Ворскли». Свої поєдинки вони зіграли з беззаперечними лідерами першості у групі Б – «Дніпром-1» та «Шахтарем». Ці два колективи демонструють феноменальну результативність. Судіть самі, «дніпрянки» у чотирьох матчах забили 33 голи, пропустивши лише один, а спортсменки «Шахтаря» у 5 поєдинках 55 (!) разів «розписувалися» у воротах супротивниць і досі залишають свої ворота «сухими». Тож поразки полтавок з рахунками 8:0 та 6:0 (відповідно) є, звісно, прикрими, але закономірними. Незважаючи на ці розгроми, «Ворскла» після чотирьох проведених матчів посідає 4-те місце, маючи в своєму активі 6 очок.
Підготовлено за матеріалами ukrainejudo.com, sport.pl.ua та Фейсбук.