Турнірна хроніка

БОКС
У неділю, 20 лютого, у столиці Болгарії Софії стартував один з найпрестижніших боксерських турнірів класу «А» – «Странджа-2022». Вперше змагання відбулися ще у 1950 році, і з тих пір Болгарія щороку збирає в себе найсильніших боксерів світу. Зокрема, у цьому році до Софії з’їхалися представники 39 країн, які до 27 лютого щодня вестимуть боротьбу за престижні нагороди, повідомляє офіційний сайт Федерації боксу України.
Українська делегація на «Странджі», традиційно, одна з найбільш представницьких. Але вже перший день змагань вийшов досить непростим для нашої команди. З десяти українських спортсменів лише четверо здобули перемоги. Втім, звертає на себе увагу стартовий успіх лідера «синьо-жовтих» – срібного призера Олімпіади-2020, нашого земляка Олександра Хижняка у категорії до 75 кг. Окрім нього, перемогами порадували Ростислав Білостоцький (54 кг), В’ячеслав Гаврилюк і Роберт Мартон (обидва – 92 кг).
Шестеро українців, на жаль, поступилися у боях зі своїми опонентами та припинили подальшу боротьбу на «Странджі». Це, зокрема, Ельмір Набієв (54 кг), Денис Песоцький (63,5 кг), Ярослав Самофалов (71 кг), Іван Сапун, Дмитро Рибалко (обидва – 80 кг) та Дмитро Ловчинський (+92 кг).
Про підсумки «Странджі-2022» читайте в одному з наступних номерів «Зорі Полтавщини».
ФУТБОЛ
У Полтаві на стадіоні заводу «ПААЗ» відбулися заключні матчі традиційного зимового футбольного турніру – «Кубка Віктора Пожечевського-2022». У поєдинку за третє місце зійшлися аматори – «КЛФ» з Полтави та «Олімпія» з Савинців; у фіналі змагалися представники Полтавщини у Першій лізі – «Гірник-Спорт» з Горішніх Плавнів та кременчуцький «Кремінь», повідомляє «Полтавщина. Спорт». Результати поєдинків: «КЛФ» – «Олімпія» – 1:1 (4:5 по пенальті), «Гірник-Спорт» – «Кремінь» – 2:0. Таким чином переможцем «Кубка Віктора Пожечевського-2022» став «Гірник-Спорт», другим фінішував «Кремінь», «Олімпія» – на третій сходинці.
ВОЛЕЙБОЛ
У рамках дванадцятого туру чоловічої волейбольної Суперліги ВК «Решетилівка» 19 лютого зіграв у Харкові проти місцевої команди «Збірна Харківської області – Юракадемія». Команди по черзі виходили вперед і наздоганяли одна одну, тож доля матчу вирішилася лише у п’ятій партії. На тайбрейку решетилівці виявилися сильнішими. Рахунок за партіями – 3:2 (12–25, 25–22, 19–25, 25–23, 15–11).
Нагадаємо: «Решетилівка» вдало виступає й у Кубку України – команда пробилася у четверте коло змагань. Суперниками наших земляків будуть МСК «Дніпро» (Черкаси), «ЗХО-Юракадемія» (Харків) та «МХП-Вінниця» (Тростянець). Поєдинки цієї групи відбудуться у Полтаві у спорткомплексі Полтавського заводу медичного скла.
Пропонуємо вашій увазі розклад матчів наших волейболістів: 25 лютого (п’ятниця) – «Дніпро» – «Решетилівка» (17:00), 26 лютого (субота) – «ЗХО-
Юракадемія» – «Решетилівка» (17:00), 27 лютого (неділя) «Решетилівка» – «МХП-Вінниця» (17:30).
КАРАТЕ
Нещодавно у Харкові відбувся міжнародний турнір з вадо-кай карате «Kharkiv Open». В турнірі взяли участь більше тисячі спортсменів з України, Вірменії, Туреччини, Азербайджану, Казахстану та Грузії.
Наш земляк Роман Собканюк виступав у ваговій категорії до 70 кг серед кадетів. На шляху до фіналу Роман здолав суперників з Харкова, Києва та Миколаєва. У фіналі полтавець поступився опоненту з Києва роздільним рішенням суддів. До змагань Романа готували тренери Василь Постоєнко та Руслан Латишев (клуб «Wadokai Team»), повідомляє «Полтавщина. Спорт».
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
У Києві відбувся турнір на Кубок України з легкої атлетики у приміщенні. У змаганнях брали участь спортсмени Полтавщини, й двоє наших дівчат повернулися додому з нагородами.
Наталія-Вікторія Хамула стала кращою у стрибках у довжину. Вона перемогла, показавши результат 5,88 м. Друге місце тут здобула Дар’я Діханова з Харківщини (результат – 5,85 м). «Бронза» у киянки Іванни Абрамчук (результат – 5,72 м).
Кременчужанка Ярослава Ялисоветська стала другою в бігу на 800 м. Ярослава фінішувала другою з часом 2:14,41 хв. Перше місце – у Тетяни Чорновол з Київщини (2:14,22). Ідентичний з Ярославою час показала киянка Поліна Науменко.

Підготовлено за матеріалами fbu.org.ua та sport.pl.ua.