Турнірна хроніка

ПЛАВАННЯ
З 10 по 15 вересня у столиці Великої Британії Лондоні відбувся паралімпійський чемпіонат світу з плавання. Вже у перші дні змагань полтавські спортсмени вибороли три медалі головного старту сезону, зокрема й одне «золото».
Ярослав Денисенко став чемпіоном на дистанції 100 м на спині у класі S12 (спортсмени із порушенням зору). Наш спортсмен фінішував з часом 59,40 секунди. Друге місце посів азербайджанець Раман Салей (1:01,00). Третє – росіянин Роман Макаров (1:01,70).
У другий день змагань Ярослав також піднявся на п’єдестал. Він фінішував третім у запливі на 100 м батерфляєм. Тут полтавець показав час 57,70 секунди. Виграв на цій дистанції білорус Дмитро Салей (57,28). Друге місце у британця Стефана Клегга (57,36).
Ще одну медаль до скарбнички Полтавщини у перші дні першості приніс Євген Богодайко. Він виборов «срібло» на дистанції 50 м батерфляєм (час 29,95). Чемпіоном тут став плавець із США Еван Остін (29,71). Третє місце у колумбійця Карлоса Серрано Сапате (29,26).
Оскільки чемпіонат завершився 15 вересня, коли цей номер газети вже було підписано до друку, ймовірно, медальну скарбничку Полтавщини ще було поповнено, про що ми обов’язково проінформуємо.
ЛЕГКА АТЛЕТИКА
9–10 вересня у Мінську відбувся легкоатлетичний матч Європа – США. За збірну Старого світу виступили п’ять українок. І не просто виступили, а перемогли. За підсумком матчу збірна Європи набрала 724,5 очка, результат спортсменів США – 601,5 очка.
Вагомий внесок у загальну перемогу зробила кременчужанка Ольга Ляхова, яка змагалася на своїй коронній дистанції 800 метрів. Вона була лідером протягом майже всього забігу, але на заключних метрах її все ж випередила на 0,09 секунди британка Александра Белл. У підсумку Ляхова друга (час 2.04,90 хвилини). Третьою, з досить великим відставанням фінішувала американка Се’Айра Браун.
Наступним відповідальним стартом для Олі стане головний турнір сезону – чемпіонат світу, що стартує 27 вересня у Катарі. Удачі й нових перемог!
ТХЕКВОНДО
Днями у Харкові відбувся всеукраїнський турнір з тхеквондо серії Гран-прі «Атака». У змаганнях брали участь полтавські спортсмени. В активі наших тхеквондистів сім нагород різного гатунку, повідомляє «Полтавщина Спорт»
Золоті медалі вибороли Єва Гаврилова (молодші дівчата, до 28 кг) та Катерина Ступак (кадетки, до 41 кг). Друге місце посіла Аліна Онищенко (юніорки, до 52 кг). З «бронзою» додому повернулися Богдан Борботко (хлопчики, до 30 кг), Кіра Сузима (дівчата, до 27 кг), Каміла Гончаренко (дівчата, до 33 кг) та Анастасія Коновал (кадетки, до 51 кг).
До змагань спортсменів готували тренери Віталій Ступак, Азіз Елькардухі та Євген Щербак.
При підготовці добірки використано матеріали uaf.org.ua та sport.pl.ua.