"Творчий ковчег "Полтава"  у стихіях сучасності

«Творчий ковчег «Полтава» у стихіях сучасності

Клуб «Творчий ковчег «Полтава» створений у травні 2018 року з ініціативи голови обласної організації Національної спілки письменників України Наталії Кірячок (Трикаш). Ініціативна група – письменниці Наталія Кірячок, Наталія Жовнір, Інна Снарська, Тетяна Луньова. Координатор клубу – поетеса, прозаїк і журналістка Наталія Жовнір.

Учасниками цього літературно-мистецького клубу, окрім письменників і поетів, є музиканти, співаки, танцюристи, художники, фотохудожники, дизайнери та майстри, які власними руками створюють цікаві вироби. Клуб відвідують і журналісти та працівники бібліотек. У клубі проводяться літературно-мистецькі суботи за прикладом тих, що їх колись організовував і проводив у себе вдома на Полтавщині видатний український письменник і видавець Євген Гребінка.
На літературні чаювання з учасниками клубу «Творчий ковчег «Полтава» запрошуються і шанувальники творчості талановитих полтавців. Серед учасників клубу найбільше поетів. Старші й досвідченіші залучають до творчого спілкування талановиту молодь, працюють із початківцями, відкриваючи нові імена. Тож літературна складова зустрічей – основна. Найактивніші учасники зустрічей у клубі – письменники, чиї імена відомі не тільки в літературних колах Полтавщини, а й в Україні. Таким чином триває популяризація сучасної української літератури, йдеться про розвиток і збагачення української мови.
До клубу «Творчий ковчег «Полтава» доєдналися талановиті земляки, котрі мають полтавське коріння, а зараз мешкають в інших регіонах України або й інших країнах світу. Це зокрема автор кількох книжок, які вийшли друком у авторитетних видавництвах Микола Пономаренко зі США, художниця Наталія Гуденко з Австралії – вони беруть участь у засіданнях клубу віртуально.
Чому клуб має таку назву? На думку учасників, «Творчий ковчег» має рятувати людей у наш непростий, нелегкий час, не давати тонути в морі негативу, яким, на жаль, нині особливо загрозливо повниться світ. Якісна творчість, навколотворче камерне спілкування несе позитивну енергетику, це свого роду духовне рятівне коло.
Форми проведення засідань клубу різні – проводилися, наприклад, і ретро-вечірки, присвячені видатним персоналіям минулого, і вінтажні вечірки, де згадувалися творчі особистості та їхні творіння, не дуже віддалені у часі, й екопосиденьки, на яких порушувалися проблеми сьогодення, йшлося про роль поетів і митців у боротьбі за здорову екологію, збереження природи. Звичайно ж, автори, в яких виходять друком нові книжки, презентують їх насамперед у колі «Творчого ковчегу».
Ось і нещодавно, в серпні, на літньому майданчику Мистецької кав’ярні «Сто доріг» відбулося чергове засідання клубу, або, як полюбляють називати цей захід учасники, творчі посиденьки. І це були екопосиденьки – з минулого року такий формат засідання клубу «Творчий ковчег «Полтава» став традиційним для серпня (тоді до поетів, музикантів і митців завітали ековолонтери). Цього разу відома письменниця Галина Пустовгар підготувала вірші на екологічну тему і прочитала їх. Молода художниця Оля Лях представила свої роботи – квітковий розпис на старих грамплатівках і картини філософського змісту, які говорять, насамперед, про екологію душі. Чудовими віршами порадували друзів Інна Снарська, Світлана Оленець, Юлія Стиркіна, Олег Шапошніков, а координатор клубу Наталія Жовнір прочитала кілька своїх віршів, у яких також ідеться про екологію. Добре відома серед полтавських бардів Людмила Костенко виконала під гітару пісні на вірші полтавських авторів, а відома майстриня Світлана Олійник роздала учасникам заходу на символічних листочках із дерева поради і побажання та почастувала всіх смачними цукерками з горішками. Поет Сергій Старих міркував на тему сучасного формату поезії, вимог до побудови віршів і викликав ковчегівців на дискусію про те, чи є необхідними в сучасній поезії рими.
Наступне засідання клубу буде присвячене Дню міста Полтави.

Вікторія ВАЙМЕР

Поділися:

Добавить комментарий