Творчість Миколи Варвинського як продовження традицій опішненського гончарства

Микола Варвинський

Творчість Миколи Варвинського як продовження традицій опішненського гончарства

Упродовж століть сиводавній гончарний круг Опішного обертають майстри, чиє ремесло в кожному наступному поколінні знаходить руки, аби прорости в них з новою силою. Відтак гончарство одного з найбільших і найдавніших осередків України досі продовжується в нащадках та учнях славетних майстрів.
Серед них – Микола Варвинський. Гончарство в його родині – спадкова справа, що ведеться від прапрадіда по лінії матері – Євдокії Варвинської. Майстриня цілої низки гончарних професій присвятила глині понад сорок років своєї праці – певно, її шлях став життєвим орієнтиром і для молодшого сина.
1991 року Микола Варвинський закінчив відділ гончарства Опішненської філії Решетилівського спеціалізованого професійно-технічного училища № 28. Становлення його авторського стилю відбулося у власній майстерні: тут відточилися навички роботи на всіх технологічних етапах створення художніх виробів.
Творчість Миколи Варвинського представляє гончарство “молодшого” покоління. Його роботи вирізняє досконале володіння гончарним кругом і продовження кращих традицій майстрів-корифеїв.
Микола Варвинський – гончар-віртуоз: йому натхненно вдаються і класичні форми глиняного посуду, і пластика декоративних творів – зооморфної скульптури, свічників тощо.
Мистець став постійним учасником Національних виставок-конкурсів художньої кераміки в Опішному “КерамПІК у Опішному!”, де щороку журі відзначало його роботи як кращі зразки народного гончарства.
Нещодавно Музей гончарства відкрив персональну виставку майстра з нагоди його 45-ліття. Експозиція презентувала майже 100 творів традиційної опішненської кераміки. Миски, тарелі, глечики, горщики, макітри, куманці, барила, банки, вази, квітники, свічники, декоративні зооморфні скульптури коней демонструють єдність традицій і нових мистецьких варіацій. У творчому тандемі з малювальницею Аллою Коритченко досконалі гончарні вироби майстра гармонійно доповнені багатою опішненською мальовкою.
У руслі народної кераміки, традиційної для Опішного, мистець утверджує власну впізнавану манеру, постійно шукаючи оригінальні декоративні рішення й нові поєднання традиційних елементів.
Запрошуємо відкрити опішненські традиції в сучасному вимірі! Завітайте до Мистецької галереї Музею гончарства!

Жанна НЕВКРИТА
Інформаційна служба
Національного музею-заповідника українського гончарства

Поділися:

Добавить комментарий