Творчість, що лікує

Творчість, що лікує

Багато хто з власного досвіду знає, наскільки ефективно «домашня» творчість сприяє зняттю напруги, заспокоює нерви, поліпшує настрій. І, що найцікавіше, такі зміни відбуваються не тільки з людьми, які безпосередньо займаються рукоділлям: коли жінка бере до рук голку чи в’язальні спиці, а чоловік починає майструвати – вся оселя наповнюється умиротворенням та спокоєм. Існує навіть твердження, що чим більше в будинку власноруч виготовлених господарями виробів, котрі випромінюють вкладену в їх створення любов, тим гармонійніші й приязніші в родині стосунки.
Утім, рукоділля – це не лише антистресовий захід. Його вплив на наш організм комплексний. Це пов’язано з тим, що майже всі дії умілиці й умільці виконують руками, а на долонях розташовується велика кількість біологічно активних точок, які відповідають за певні органи і впливають на їхню роботу. Тобто коли ми займаємося рукоділлям, то, крім отримання задоволення від самого процесу, ще й стимулюємо роботу нашого організму, нормалізуємо функціонування багатьох його систем.

Певні активні точки на долонях відповідають за мозок, ендокринні залози, органи зору, дихання, вестибулярний апарат, хребет, імунну систему… Таким чином, займаючись різними видами рукоділля, ми активізуємо на наших долонях різні біологічно активні точки. Щоправда, позитивного ефекту варто очікувати тільки за умови нормального режиму рукодільної творчості й відпочинку. Якщо працювати до виснаження, жодної користі (як власне й задоволення результатом) не буде. Швидше навпаки – виникатимуть роздратування та погіршення самопочуття. Як то кажуть, все добре в міру.
Шиття. Під час такої праці відбувається вплив через біологічно активні точки на органи зору, мозок. Спостерігається позитивна динаміка при хворобах серця, пов’язаних із порушенням ритму, нормалізується внутрішньочерепний тиск та знижується артеріальний. Ті, хто захоплюється шиттям, рідко страждають на безсоння.
Уміння самостійно шити одяг для себе та сім’ї важко переоцінити. Це прекрасна можливість мати ексклюзивні речі й при цьому значно заощаджувати.
В’язання. Вважається, що праця зі спицями і пряжею позитивно впливає на стан хребта, полегшує зубні та головні болі, допомагає відновитися після розладів травлення тощо. Якщо в’язати гачком, вдасться задіяти також біологічно активні точки, які полегшують болі через старі травми.
В’язані речі люблять майже всі. З різної за складом і характеристиками пряжі майстрині створюють одяг на будь-який сезон, предмети інтер’єру, іграшки.
Бісероплетіння. Це хобі ефективно лікує безсоння. Впливає на нормалізацію обміну речовин, полегшує хронічні захворювання дихальних шляхів, попереджує виникнення судом. Нетрадиційна медицина вважає бісероплетіння одним із найефективніших методів захисту від негативних впливів гіпнозу та навіювання. Якщо ви щодня працюєте з бісером, ваша психіка успішно опиратиметься цим маніпуляціям.
Із бісеру створюють велике розмаїття виробів для декору інтер’єру – деревця, світильники, свічники. Популярні також жіночі прикраси з крихітних намистинок.
Лозоплетіння. Контакт із природним матеріалом допомагає впоратися із втомою від розумової праці, знесиленням, головним болем від перевантажень, агресивністю. Цікаво також, що робота з лозою покращує пам’ять.
Освоюючи захопливе рукоділля, початківці плетуть простенькі підставки під гаряче, таці. Згодом беруться за створення кошиків. Майстри можуть виготовляти з лози навіть меблі – крісла-гойдалки, столики тощо.
Робота з деревом. Різьблення, розпис по дереву – хобі для тих, хто має нахил до особливо філігранної праці. Контакт із деревом полегшує прояви бронхіту, задишки, порушення функції вестибулярного апарату, усуває сонливість, гіпотонію, допомагає позбавитися від різних фобій.
Оздоблені розписом чи за допомогою вирізування вироби з дерева стануть в нагоді на будь-якій кухні – обробні дошки, хлібниці, таці.
Макраме. Техніка вузликового плетіння полегшує спазматичні м’язові болі, біль у кістках через старі травми, знімає роздратування, сонливість. Не рекомендується займатися макраме людям із підвищеною чутливістю шкіри, а також тим, хто має проблеми зі згортанням крові. Справа в тім, що нитки для макраме жорсткі, й у процесі роботи ними можна травмуватися.
У техніці макраме плетуть кашпо для квіткових горщиків, фіранки, гамаки, жіночі сумочки, всілякі панно, невеликі гобелени й навіть одяг.
Вишивання хрестиком. Регулярна робота з голкою та нитками має приголомшливий психотерапевтичний ефект: повторювані рухи пальців і кисті заспокоюють, позбавляють від тривоги й знижують напруженість м’язів. Заняття стабілізує і покращує емоційний стан, дозволяє абстрагуватися від зовнішнього світу. Захопленість процесом створює позитивний осередок збудження, який пригнічує стрес. Вишивання допомагає боротися з проявами депресії.
Поряд із традиційним хрестиком можна освоїти хрестик двобічний, несиметричний, подвійний і т. д. Досвідчені вишивальниці сміливо вносять у готові схеми десятки змін, надаючи майбутньому виробу авторського бачення. Експериментують зі структурою і кольором тканини, яка береться за основу, з відтінками ниток муліне.
Вишивкою прикрашають традиційний український та сучасний одяг, рушники, серветки – загалом величезний спектр виробів із текстилю.
За матеріалами інтернет-ресурсів.

Добавить комментарий