У бронзі й граніті

У бронзі й граніті

Пам’ятник сучасним захисникам України урочисто відкрили у Пирятині. Його спорудили за кошти місцевого бюджету, витративши на це 1 мільйон 985 тисяч гривень.
На згадані урочистості зібралися керівники громади, військовослужбовці, члени родин полеглих героїв, небайдужі містяни та гості. Право відкрити пам’ятник надали синам загиблих земляків-звитяжців Андрія Конопльова та Максима Аранчія.

Коли вони зняли з постаменту біле покривало, перед присутніми постав створений Валерієм Сабельніковим образ воїна-захисника на повен зріст у бойовій амуніції. Причому вказівний палець його правої руки лежить біля спускового курка автомата. Та й сама постава бійця засвідчує, що він готовий вступити у бій із ворогом будь-якої миті… Довкола нього розмістили десять невеликих гранітних глиб із викарбуваними на них прізвищами й іменами полеглих на неоголошеній російсько-українській війні земляків.
У своєму виступі дружина Героя України Андрія Конопльова Галина подякувала представникам міської влади за належне пошанування пам’яті свого чоловіка та його побратимів із Небесного Легіону. І водночас висловила найбільше спільне бажання: щоб на тих гранітних глибах не з’являлися нові прізвища й імена…
Монумент освятили священнослужителі. Після хвилини мовчання присутні поклали до його підніжжя живі квіти.

Григорій ВАСИЛЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий