У червні зоря із зорею зустрічається

У червні зоря із зорею зустрічається

З першими літніми днями настає пора напруженої роботи по догляду за зеленими насадженнями. Хоча день великий, але і його обмаль, щоб повністю задовольнити потреби рослин. Треба своєчасно прорідити сходи, щоб вони не «стекли», знищити бур’яни, підживити, підпушити та вдосталь полити культурні рослини.

Городні клопоти

Крім посадки та догляду за розсадою, в червні треба зайнятися прополкою і проріджуванням моркви, буряків та інших коренеплодів. Сходи огірків рекомендується прорідити в середині червня, залишаючи найбільші рослини. Під огірки треба підсипати родючу землю, а рихлити огіркові грядки не варто, бо можна зачепити поверхневі корені. Коли на рослинах з’являються п’яті-шості листочки, верхівку слід прищепити, щоб пришвидшити зростання бічних пагонів з жіночими квітками, на яких будуть утворюватися плоди.
Грядки з суницею, а також квітконоси потребують мульчування. Для цього краще використовувати солому або свіжу тирсу. Заодно видалити вусики, крім тих, що потрібні для розсади. На грядках з цибулею і часником слід виламати стрілки, прорідити сходи.
Також у цей час можна провести пікіровку рослин. Якщо вирощуєте горох, то зараз йому саме час встановити опори, при необхідності розрихлити грунт, видалити бур’яни, підгодувати і не забувати добре поливати.
Розсаду, яку не встигли перенести у відкритий грунт минулого місяця, ще можна пересадити у червні. Робити це краще ближче до вечора. Врахуйте, що томати не люблять сусідство з картоплею або місця, де вони росли в минулому році. Орієнтовно у цьому віці саджанці мають 8–9 справжніх листочків, за кількістю яких можна судити про готовність томатів до висадки на грядки. Терміни висадки капусти у відкритий ґрунт залежать від виду, а також термінів дозрівання конкретного сорту. Вік розсади білокачанної ранньої та червонокачанної капусти становить 45–60 днів; середньостигла білокачанна – 35–45 днів; пізньостигла білокачанна – 30–35 днів. Вік розсади капусти савойської – 35–50 днів, броколі – 34–45 днів, брюссельської та цвітної капусти – 44–50 днів. Наймолодшою – у віці 30 днів від моменту появи сходів – висаджують розсаду пекінської капусти та кольрабі. При цьому у білокачанної капусти до цього часу розвивається 6–7 справжніх листочків. А у пекінської, брюссельської та червонокачанної справжніх листків може бути 5–8 штук.
Для баклажана найоптимальніший вік перенесення розсади у відкритий ґрунт– не менше 50 днів (в ідеалі – 80 днів). До цього часу у сіянців баклажана розвивається міцна коренева система і є 6–8 листків на стеблі.
У третю декаду червня помідори, які взагалі схильні до багатьох хвороб рослин, треба обробити препаратом проти фітофторозу. В цей же час проводять процедуру пасинкування і підв’язують стебло до опори.
Особливо боїться ранкових заморозків картопля, тому її обов’язково треба вкривати або підгортати. У другій половині місяця картоплю треба знову підгорнути, звертаючи увагу на появу шкідників.
У червні збирають редиску, зелень цибулі, салат. Після збору врожаю з деяких культур, щоб вільне місце на грядках не пропадало марно, можна посіяти листову капусту, редьку або знову висадити шпинат, редис, салат.

Роботи в саду і ягіднику

Червень – місяць дозрівання ягід. Якщо погода стоїть посушлива, то неодмінно треба щедро поливати малину, суниці, обліпиху, смородину та ін. Верхівки пагонів малини й ожини, які досягли довжини 1 метра, треба прищипнути. Такий захід допоможе отримати багатший урожай на наступний рік.
Кущі смородини, аґрусу варто уважно оглянути. Деякі ягоди можуть бути заражені личинками пильщика. Визначити це можна по мірі забарвлення, заражені ягоди виглядають вже дозрілими.
Якщо ви садили в теплиці черенки аґрусу, то в першій декаді червня ґрунт навколо них треба зрихлити і мульчувати. Після того, як смородинові й аґрусові кущі відцвітуть, їх рекомендується обприскати. Якщо на кущах помітні ознаки антракнозу, іржі, то застосовують однопроцентний розчин бордоської рідини, проти борошнистої роси добре допомагає обприскування мильним розчином кальцинованої соди (сода – 50 г, мило – 40 г, вода 10 л).
Особливо потребує хорошого поливу чорна смородина, але й іншим ягідним рослинам вода потрібна, щоб зав’язі не обсипалися. Полив можна проводити одночасно з добавками рідких добрив.
У перший літній місяць активізуються багато шкідників, тому плодові дерева, кущі на ділянці слід ретельно обстежувати на предмет виявлення шкідливих комах.
Не забувайте оглядати ловчі пояси на деревах і проводити ліквідацію шкідливих комах. Не лінуйтеся збирати опалу зав’язь, яку треба спалювати, бо в ній може знаходитися плодожерка.

Клумби потребують вправних рук

У червні ще висаджують розсаду квітів, зокрема жоржини і так звані килимові види квітів. Одночасно проводиться живцювання багаторічників. Головні заходи з догляду за квітами в цей час – розпушування грунту навколо них, видалення бур’янів і пагонів, які вже відцвіли. Деяким квітам (гладіолусам, жоржинам) може знадобитися додаткова опора у вигляді кілочків. У щеплених троянд і бузку треба вчасно видалити дику поросль, що з’являється в цей час. Хворобам тюльпанів і гіацинтів можна запобігти. Якщо помітили пожовтіння листя, треба викопати цибулини, просушити і зберегти до осінньої посадки в добре вентильованому приміщенні.
Поливати квіти краще вранці, але можна і ввечері після 18.00. Полив вдень не рекомендовано через ризик отримання опіків квітами. Втім, високі рослини можна поливати і вдень, головне – щоб вода була теплою.

Поділися:

Добавить комментарий