У добрий час, шкільна родино!

У добрий час, шкільна родино!

Ось уже й вересень кличе до школи – перший дзвінок пролунає для когось уже завтра, в суботу, а хтось іще відпочиватиме до 3 вересня, щоб розпочати новий навчальний рік із понеділка. Рішення про день проведення свята першого дзвоника кожен навчальний заклад ухвалює індивідуально, як повідомили у Міністерстві освіти і науки України.

Але підготовка до свята тривала, звісно ж, за усталеним сценарієм: школярі приміряли обновки, куплені батьками, складали рюкзаки, а педагоги вже взяли участь у традиційних серпневих нарадах. Обласна конференція педагогічних працівників «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2017/2018 навчального року та основні завдання на 2018/2019 навчальний рік» відбулася 22 серпня.
Рік тому ми говорили про те, що чотири школи (у Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнях та в Решетилівському районі) були визначені пілотними серед ста шкіл України для впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в ході реформи «Нова українська школа». Проект пройшов успішно, зазначила директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко. І наголосила, що цьогоріч маємо рекордну кількість першокласників – 15 100 учнів. Із вересня вони всі уже вчитимуться за стандартами Нової української школи, яка орієнтована на потреби дитини, а не пристосування учнів до єдиної системи, як було раніше, на умінні дітей працювати в команді. Педагоги наголошують, що сучасні діти сприймають інформацію інакше, вони швидше мислять, краще вчаться самостійно. А відтак і вчителі перших класів пройшли он-лайн-курси з підвищення кваліфікації – вони є у вільному доступі в Інтернеті, й у Міносвіти рекомендують їх пройти навіть батькам учнів. Відомо, що відтепер не практикуватимуться домашні завдання у початковій школі, не буде й табеля успішності – просто у свідоцтві досягнень надаватиметься характеристика кожному учневі, а не оцінка його знань.
«На 1 вересня маємо 636 шкіл. У порівнянні з попередніми роками, кількість шкіл зменшилась, але дітей збільшилось. Якщо їх було 128 тисяч, тепер – 132 тисячі. Це говорить про те, що процес оптимізації школи іде на Полтавщині», – підкреслює Олена Харченко. І додає, що маємо нині 41 опорну школу, до кінця року таких буде 57. Тож Полтавщина – п’ятий регіон в Україні за кількістю опорних шкіл та рівнем організації інклюзивної освіти. Організоване стовідсоткове підвезення дітей і вчителів у сільській місцевості. З першого вересня в області працюватиме 12 776 освітян. Але залишаються вільними і 170 вакансій педагогів, 119 із них – у селах. На фінансування галузі освіти у 2018 році виділено 5 мільярдів 490 мільйонів гривень (на 1 мільярд 171 мільйон гривень більше, ніж минулоріч).
Вересень на порозі, до роботи все готове – в добрий час, шкільна родино!

Марія ВІТРИЧ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий