Інформаційний кур’єр

У Гадячі створять ботанічний сад

На засіданні Вченої ради Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І.Прокоповича» Національної аграрної академії наук, яке відбулося в червні цього року в Києві, ухвалене рішення про створення в Гадячі Ботанічного саду медоносних культур.

Ботсад має з’явитися на земельній ділянці державної власності площею близько 14 га, що перебуває в сфері управління НААН. Це територія, якою користувалася колишня Українська дослідна станція бджільництва, розташована біля перехрестя гадяцьких вулиць Захисників України та Гагаріна. Колись тут був фруктовий сад. Доглядали його працівники дослідної станції та учні Гадяцької однорічної сільськогосподарської школи, яка готувала спеціалістів для галузі бджільництва (нині – ДНЗ «Гадяцьке аграрне училище»).
У липні цього року президія НААН дала Національному науковому центру відповідне доручення: підготувати проєктно-кошторисну документацію для даного об’єкта до кінця жовтня 2022 року. Про це повідомив завідувач відділу селекції українських степових бджіл та розвитку кормової бази бджільництва й економіки центру Олександр Сенчило.
Звичайно, це приємна новина для мешкаців Гадяча. Утім відомо, що Гадяцька міська рада неодноразово порушувала питання перед Верховною Радою України про передачу цієї земельної ділянки у власність громади. І це було б добре. Певно ж, і під час гарного починання слід зважати на те, що бджоли люблять спокій, а тут об’їзна дорога.
Думаю, що для вирішення цього питання потрібно залучити і народних депутатів України з нашого округу, які перед минулими виборами обіцяли допомагати. Також необхідно Гадяцькій міській раді запропонувати Національній аграрній академії наук для обміну рівноцінну ділянку на території громади.
Поки що ж на місці майбутнього ботанічного саду – багаторічний чагарник серед міста. Отож, клопотів у тих, хто вболіває за перетворення його на оазу, попереду ще чимало.

Олег БЕРЕЗЕНКО
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий