У Хоролі реалізовуватиметься ініціатива з розвитку малого жіночого підприємництва

У рамках Форуму Асоціації міст України, який нещодавно завершився у столиці, було оголошено переможців конкурсу короткочасних ініціатив, що відбувався у рамках проекту «Партнерство для розвитку міст», який реалізує Федерація канадських муніципалітетів у співпраці з Асоціацією міст України. Мета конкурсу – сприяти участі жінок у місцевому економічному розвитку. Кошти на це виділяються у рамках проекту ПРОМІС.
Приємно, що серед переможців – проектів із великих міст – Дніпра, Житомира, Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Харкова – і полтавська ініціатива – «Розвиток жіночого підприємництва в невеликому місті: ідеї та практики», що реалізовуватиметься в Хоролі.
З-поміж інших проект вирізняє його гендерне спрямування. Проте унікальність ще й у тому, що нечасто донори інвестують кошти у розвиток малих міст, а подібна ініціатива на теренах Полтавщини взагалі реалізовуватиметься вперше. Її мета – підвищити рівень компетенції жінок-підприємниць у сфері інновацій, ознайомити їх із різноманітними ідеями інноваційного розвитку бізнесу, пошуку шляхів та уникнення ризиків, що дозволить започаткувати та розвивати власну справу. Таким чином жінки отримають рівні можливості щодо працевлаштування. У рамках проекту проводитимуться семінари-практикуми «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес», учасницям надаватимуть індивідуальні консультації, влаштовуватимуть зустрічі між підприємницями та представниками територіальної громади Хорола, поширюватиметься інформація з питань поточних інноваційних тенденцій у жіночому підприємництві.
До програми залучатимуться діючі жінки-підприємці, фізичні особи, які мають намір започаткувати власну справу, та представники місцевого самоврядування, дотичні до розвитку підприємництва за своїми службовими обов’язками. Очікується, що участь братимуть не менше 75 слухачів семінарів-практикумів, які підвищать свій рівень управлінських знань з інновацій маркетингових досліджень, конкуренції, інвестиційної діяльності. Якщо організаторам усе вдасться, збільшиться рівень конкурентоспроможності учасниць на ринку праці, розширяться можливості розвитку власної справи, а відповідно – з’являтимуться і нові робочі місця.
Працюючи вже 15 років у галузі підтримки підприємництва, як експерт й ініціатор проекту, можу стверджувати, що у розбудові бізнесу в малих містах чимало проблем. Підприємці знаходяться в нерівних умовах порівняно з колегами з великих міст, адже ніша для розвитку невелика, а купівельна спроможність у населення нижча. Чималу роль відіграє і психологічний фактор. Тому, окрім іншого, під час відповідних тренінгів велику увагу звертатимуть на психологію.
Триватиме проект впродовж 6 місяців. На даному етапі між РФПП по Полтавській області та донором проходить укладання угоди. Потім – організаційний етап, коли буде сформована програма заходів і залучені необхідні експерти. Старт занять очікують у серпні нинішнього року.

Ніна КУЗЬМЕНКО
Керівник Регіонального фонду підтримки
підприємництва (РФПП) по Полтавській області, радник голови Українського фонду підтримки підприємництва

Поділися:

Добавить комментарий