У кадрі – журналіст

Вікторія Пилипенко і Олег Дубина.

“У кадрі – журналіст”

Фотовиставка під такою назвою відкрилася у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) з нагоди професійного свята – Дня журналіста.

Почесні грамоти й нагрудні знаки

Привітав журналістів і вручив почесні грамоти від обласної державної адміністрації та обласної ради заступник голови ОДА Олег Пругло. У числі нагороджених – журналісти, телеоператори, редактори, директори, кореспонденти, завідуючі відділами, оператори набору, режисери, трудові колективи полтавських видань. Побажання усіляких гараздів, вдячність за співпрацю, грамоти винуватцям свята – від Нацради з питань телебачення та радіомовлення, територіального управління юстиції. Окремі вітання – від обласної організації НСЖУ. Почесні нагрудні знаки Національної спілки журналістів очільник обласної організації Євген Лопушинський вручив ветеранам журналістики Володимиру Шевченку та Олександру Саяну.
До речі, саме департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю ОДА виступив організатором фотовиставки. За словами Вікторії Пилипенко, директора департаменту, на цих світлинах – очі, які світяться роботою. Та й самим журналістам було цікаво й приємно побачити себе збоку: зацікавлення, захоплення, здивування, відверта нудьга від багатогодинного очікування – трапляється й таке…

Про любов до свого ремесла

Раїса Самойленко, ветеран професії, заслужений журналіст України:
– Любити цю професію – мало. Треба бути її фанатом. А любити – людей, бо інакше ніхто у свою душу не впустить. Журналістика – це бажання постійно втручатися в ситуації, не проходити повз, бути небайдужим. Треба постійно читати, адже ця професія одразу виставить напоказ інтелект, компетентність. Тому все життя доводиться навчатися. Зичу молодим колегам творчого натхнення. Журналістика – це стиль і спосіб життя.
Олег Дубина, переможець обласного конкурсу “Журналіст року”:

“У кадрі – журналіст”
Раїса Самойленко.

– З першого погляду на цю фотовиставку стає зрозуміло, що професія журналіста дуже цікава. Подивіться на емоції на цих світлинах! Вони – унікальні, бо зазвичай робота журналіста залишається поза кадром.
– Як часто трапляються в ній розчарування?
– Та на кожному кроці. Коли розумієш, що міг зробити кадр набагато вдалішим. Коли не впорався так, як умієш. Коли стається цікава міжнародна подія, а ти усвідомлюєш, що потрапити на неї не вдасться. Особливість цієї роботи – треба постійно відповідати часу.
– Вам, молодим, у ногу з часом рухатися легше: ви швидше бігаєте…
– Повірте, пройде зовсім небагато часу, і знайдуться ті, хто побіжить швидше за нас. При цьому ніхто не застрахований від безробіття. Для Полтави ситуація дуже актуальна, на жаль. Головне – не впадати у відчай. Але якщо ти добре робиш свою справу, ніша обов’язково знайдеться.

Вітаємо переможців конкурсу

Уже втретє родзинкою такого заходу стало відзначення переможців обласного щорічного творчого конкурсу “Журналіст року”, ініційованого департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Цьогоріч кращі з кращих журналістів Полтавщини визначалися за п’ятьма номінаціями. Особливістю нинішнього творчого змагання, за словами Вікторії Пилипенко, стало те, що багато робіт надійшло від журналістів районних видань. Переможці отримали дипломи, квіти, вітання і грошові сертифікати. Тож вітаємо!
У номінації “Кращий телевізійний матеріал” переможцями стали Ірина Щербак (ТОВ “Студія “Місто”) та Дарина Срібна (Кобеляцька РДА).

У кадрі – журналіст
Сергій Пустовіт.

Кращими публікаціями у друкованих ЗМІ визнано роботи Тетяни Єременко (“Вісник Кременчука”) та Олени Таран (Глобинська районна газета “Зоря Придніпров’я”).
Кращі публікації в інтернет-виданнях – Аліни Слинько (ІВ “Вісник”) та Олени Ліпошко (ІВ “Кременчуцька газета”).
Кращими фоторепортерами журі конкурсу визнало Олега Дубину (ІВ “ВПолтаві.інфо”) та Сергія Пустовіта (ІВ “УКРІНФОРМ”).
У номінації “Кращий дизайн видання” переможцями стали газети “Вісник Кременчука” та “Зоря Придніпров’я”.

Ольга ЩЕГЛОВА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий