У книгозбірні поселилася…  товстозада кобила

У книгозбірні поселилася… товстозада кобила

У полтавській міській бібліотеці-філіалі №5 презентували виставку однієї картини представниці талановитої родини, молодої майстрині декоративного малярства Роксолани Дудки. Картина доволі велика, авторка дала їй назву, яка декого дивує, а декого навіть дещо шокує своєю несподіваністю: “Товстозада кобила”. Щоб шанувальники мистецтва зрозуміли, чому це так, на звороті картини авторка написала вірш про зображену тварину… Його бібліотекарі скопіювали, надрукували на кількох листках паперу по строфі і розмістили поряд із картиною.
“Товстозада кобила” викликала ажіотаж серед відвідувачів бібліотеки. “Ого!” – вигукують діти, коли приходять сюди. Дорослі ж порівнюють почерк Роксолани Дудки із творчістю Марії Приймаченко, а дехто вигукує: “Це Піросмані!”, маючи на увазі відомого грузинського художника.
Роботи Роксолани Дудки несуть добру, позитивну енергетику, відтворюють атмосферу дитинства, казки. Пишучи картини в народному стилі, Роксолана водночас намагається відходити від примітиву. Молода майстриня уникає чорного кольору, який вважається символом смутку, закритості, відстороненості, утаємниченості. Вона пише світлі, яскраві картини, сама відкрита людям. Усе, що намагається сказати своїми роботами, легко читається на полотні. Роксолана проявляє любов до українських традицій, які беруть початок у глибині століть, до звичаїв предків, які розмальовували квітами та півниками печі й стіни своїх хатин.
Знайомство працівників бібліотеки-філіалу №5 з сім’єю, в якій виросла Роксолана Дудка, розпочалося багато років тому. Першою в цю бібліотеку прийшла бабуся Роксолани, коли родина переїхала в Полтаву з одного із районів області. Бабуся (котрої сьогодні, на жаль, уже немає серед нас) малювала красиві листівки, любила читати книжки. Потім прийшла мама, а за нею й доньки – Роксолана і її сестра. Усі стали активними читачками бібліотеки. Приходив і тато дівчаток, котрий вибрав для Роксолани, яку так назвала мама, ще одне ім’я – Світлана, що означає “нести світло, радість, добро”. Дівчина виправдала і перше, і друге ім’я (Роксолана – цілеспрямованість, оптимізм, віра в свої сили, здатність досягати мети). Дівчина здобула в Києві фах дизайнера інтер’єру, кілька років працювала у приватній компанії, але талант вимагав простору для реалізації. Роксолана повернулася зі столиці в Полтаву, поринула в творчість. Художниця випробовувала себе в образотворчому мистецтві, батику, декоративному малярстві. Особливо полюбила останнє. Від кольорового паперу і гуаші художниця перейшла до полотен і олійних фарб, щоб творити масштабні картини.
Не зупинилася на досягнутому– вступила в аспірантуру Харківської державної академії дизайну та мистецтв. Навіть працюючи над дисертацією на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства, не припинила виставкової діяльності.
Роксолана Дудка бере участь у виставках всеукраїнського та міжнародного рівнів. І коли привезла одну зі своїх особливо цікавих робіт в улюблену з дитинства бібліотеку, пояснила, що інші картини вона незабаром повезе на виставку в Польщу. Роксолана й раніше брала участь у мистецьких симпозіумах, у Міжнародному Ягелонському ярмарку в Любліні.
Картина “Товстозада кобила”, що на певний час “поселилася” в міській бібліотеці, була родзинкою другої персональної виставки Роксолани Дудки, яка відбулася два роки тому в Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка. Тоді вона теж стала сенсацією. Звідтоді багато чого відбулося, але спокійна і мирна кобила, зображена серед зелені й квітів, яка пасеться на луках, залишається однією з особливих цікавинок творчого доробку Роксолани Дудки.

Наталія Жовнір
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий