У кременчуцьких школярів виявили кишкову інфекцію

У номері “Зорі Полтавщини” за 20 лютого цього року ми повідомляли про масове отруєння учнів Кременчуцької гімназії № 6. Нагадаємо, що на лікарняному ліжку опинилося п’ятеро школярів різного віку, вдома під наглядом лікарів перебувало ще півтора десятка учнів цього шкільного навчального закладу. Окрім того, в лікарні опинилася й одна із співробітниць харчоблоку гімназії № 6. В усіх хворих спостерігалися схожі симптоми – біль у животі, нудота, підвищення температури. В місті створили протиепідемічну комісію, в проблемній школі фахівці міського Центру лабораторних досліджень відібрали змиви з посуду, кухонного інвентарю, рук працівників, а сам навчальний заклад закрили на карантин на тиждень.
У результаті досліджень у п’ятьох дітей, а також у змивах з рук двох кухарів і буфетниці та з кухонного посуду й інвентарю була виявлена бактерія клебсієла пневмонія, яку часто називають інфекцією немитих рук. Але у воді збудника кишкової інфекції не виявили. Про це повідомив виконуючий обов’язки завідувача Кременчуцького підрозділу Центру лабораторних досліджень Андрій Поляков на підсумковому засіданні протиепідемічної комісії.
Те, як небезпечна бактерія потрапила у харчоблок гімназії № 6, спеціалістам ще належить з’ясовувати. Щоправда, визначити, чи була вона в їжі, яку школярі споживали й після якої багатьом із них стало зле, неможливо, запевняють фахівці. Коли співробітники Центру лабораторних досліджень прибули в гімназію для забору аналізів, зразки страв і продуктів вже були знищені.
Наразі майже всі діти одужали, нових випадків кишкової інфекції ні в школярів, ні в працівників навчального закладу не виявлено. Тож протиепідемічна комісія прийняла рішення про поновлення навчального процесу у гімназії № 6 .
До речі, даний випадок масового ураження школярів кишковою інфекцією в цьому навчальному закладі – не перший. У вересні 2009 року, повідомляє інтернет-видання “Телеграф”, більше 30 учнів цієї ж школи захворіли на дизентерію і потрапили в лікарню. З цього приводу було відкрите кримінальне провадження, справа розглядалася в суді. Але й тоді винного в масовому отруєнні дітей так і не знайшли…

Юлія ДУМКА-КОНДРАТЬЄВА
“Зоря Полтавщини”

Поділися:

1 thought on “У кременчуцьких школярів виявили кишкову інфекцію

Добавить комментарий