У лютому багато інію на деревах – буде щедрий медозбір

У лютому багато інію на деревах – буде щедрий медозбір

Із настанням останнього зимового місяця у дачників і городників завершуються вимушені канікули, адже роботи в лютому передбачають підготовку до «гарячої» весняної пори. Вже можна розпочинати сіяння на розсаду деяких овочевих та квіткових культур, не забуваючи продовжувати огляди овочевого запасу й перевіряти стан зимуючого саду.

ГОРОДНІ РОБОТИ
Доки є ще трохи вільного часу, треба перевірити стан городнього інвентарю та укривного матеріалу, відремонтувати те, що цього потребує. Треба поповнити запаси насіння й перевірити його на схожість, а також придбати добрива і препарати, що стимулюють ріст рослин.
Хоча за вікном тільки початок лютого, вже можна закладати на яровизацію насіннєву картоплю. Підготувавши опалювані теплиці, приступаймо до висіву у них ранньостиглих зеленних культур (кінзи, шпинату, редиски, руколи, цибулі на перо). Щоб отримати ранній повноцінний урожай вітамінної зелені, необхідно подбати про штучне подовження світлового дня.
У середині місяця можна сіяти на розсаду перець і баклажани, а наприкінці лютого – ранні томати для закритого грунту, а також ранню білоголову і цвітну капусту. Для віконного городу насіння помідорів і огірків слід висівати в середині місяця.
Треба враховувати, що перцева і баклажанова розсада спочатку розвивається дуже повільно. Так, перші справжні листочки на рослинах з’являються лише через кілька тижнів після висіву. До того ж у цих культур дуже тендітні корінці, тож краще насіння висівати одразу в окремі стаканчики чи спеціальні касети. При пересаджуванні в теплиці чи на грядку у вирощених таким чином рослин коренева система не травмуватиметься й швидко приживеться.
Щоб прискорити танення снігу, по городу в кінці лютого бажано розсипати суміш торфу і попелу (із розрахунку 1:1). Невеликі засніжені грядки із цією ж метою укривають чорною непрозорою плівкою.
САДОВІ КЛОПОТИ
У лютому дні довшають і світлішають, а погода нерідко дарує відлиги. В результаті плодові насадження починають виходити зі стану природного спокою. Візуально цей процес непомітний, однак фактично більшість садових рослин уже готується до вегетації.
Крім того, нагрів кори в лютому сонцем створює серйозну загрозу для молодих насаджень, збільшуючи ризик отримання теплових опіків. Щоб уникнути цього, приблизно в другій половині місяця треба відновити побілку на гілках і стовбурах садових дерев. До роботи приступають при температурі не нижче -5°С.
Для відновлення побілки в зимовий час зазвичай використовують розчин, приготовлений із 10 л води, 2,5 кг свіжогашеного вапна, 0,5 кг мідного купоросу, заздалегідь розведеного у воді. Щоб суміш краще прилипала до кори, в неї бажано додати 0,2–0,5 л звичайного молока. При обробці дерев допускається обприскування крони рідким вапняним розчином.
Для захисту молодих садових насаджень і прикопаних саджанців від гризунів продовжуємо обтоптувати сніг навколо них, обмазувати стовбури рідинами із різким запахом або обв’язувати їх металевою сіткою з дрібними чарунками.
Снігу ця зима не пошкодувала! І завдання садівника – затримати якомога більше його на садовій ділянці. Кучугури захистять вразливі рослини від лютневих морозів і різких температурних коливань, а навесні під час танення рясно зволожать землю.
Для того, щоб отримати якісні насіннєві підщепи яблуні й груші, насіння цих культур слід закласти на стратифікацію у першій половині лютого. Спочатку зернятка замочують у воді, видаляють ті, що спливуть. Після цього насіння, що успішно пройшло перевірку, занурюють у рожевий розчин марганцівки, де витримують їх не менше години. Потім виймають, обсушують і обсипають товченим деревним вугіллям. Наступний крок – беремо старі жіночі панчохи й закладаємо туди шар моху сфагнуму, а на нього – підготовлені зернятка. Їх треба закрити шаром того ж моху.
Мішечок із насінням відправляють у темне приміщення з температурою не вище +5°С й періодично перевіряють зернятка на наявність проростків. Запліснявілі – видаляють. Торбинку в разі потреби зволожують, а після того, як більшість насіння наклюнеться, її треба буде покласти в холодне місце з температурою не вище 0°С (в холодильник). Насіння не повинно прорости! У безморозні дні можна приступати до заготівлі живців плодових культур, сортувати їх, зв’язувати в пучки і потім закладати на зберігання в підвал. Зберігати їх потрібно в помірно вологому піску. Можна тримати посадковий матеріал і в холодильнику, загорнувши у вологу тканину або поліетиленову плівку.
При огляді саду після хуртовин із гілок обов’язково слід струшувати снігові «шапки», під вагою яких вони можуть легко зламатися. Очищати дерева від снігу треба, починаючи знизу й просуваючись догори.
У періоди відлиг підвищеної уваги потребує суниця. Недопустимо, щоб в лунках навколо рослин збиралася вода, оскільки після замерзання вона перетвориться на лід і перешкодить доступу кисню до коріння.

Поділися:

Добавить комментарий