У настільний теніс грають ракетками, а виграють, як і у шахах, – головою

У настільний теніс грають ракетками, а виграють, як і у шахах, – головою

У Козельщині відбувся відкритий чемпіонат територіальної громади з настільного тенісу, шашок та шахів. Шахісти, змагаючись, вшановували пам’ять великого прихильника цього виду спорту, козельщанина Андрія Петровича Ярешка. Організатор змагань – фізкультурне спортивне товариство «Колос» Козельщинської громади. Вболівали за спортсменів родичі, близькі та земляки. Приємно було зустріти у спортзалі й тренерів Бориса Андронова з Кобеляк і Михайла Кацая з Хорішок.

У настільному тенісі інтрига трималася до останньої хвилини. За чемпіонство змагалися минулорічний переможець, молодий тенісист Сергій Балабей та багаторазовий чемпіон Сергій Смерчинський. І лише у вирішальній п’ятій партії фінального поєдинку перемогу здобула молодість. Після завершення змагань я запитав чемпіона, коли він захопився цим видом спорту?
– Із настільним тенісом познайомився ще у школі, десь у п’ятому класі. Коли навчався у виші, то частіше грав у волейбол, але в останні кілька років почав серйозніше займатися саме настільним тенісом, придбав якісну тенісну ракетку. Я вдячний Сергію Івановичу як наставнику, спаринг-партнеру. Нині разом із ним та іншими спортсменами тренуюся у Потоках і Кременчуці на базі спорткомплексу Сергія Казаряна, – розповів Сергій Балабей.
Передбачалося, що на третю сходинку п’єдесталу спортивної пошани підніметься Олександр Чечель або Микола Операйло. Та прогнози не справдилися. “Бронзу” здобув молодий вихованець дитячо-спортивної школи Владислав Іщенко.
Мене завжди цікавили складові успіху. З цим запитанням я звернувся до переможниці змагань серед дівчат – студентки третього курсу аграрного університету Ярослави Скляревської, яка хоч і навчається у Полтаві, але пропустити турнір просто не могла.
– Перш за все треба мати велику волю до перемоги. Окрім цього, звичайно, й високий рівень майстерності. Над цим треба постійно працювати. Настільний теніс – це особливий вид спорту. В ньому, на перший погляд, грають руками, ракетками та кульками, але ж виграють – головою, тобто розумом, кмітливістю, швидкою реакцією, – зазначила Ярослава Скляревська.
Друге та третє місця у змаганнях дівчат вибороли Яна Дерев’янко і Яна Гордієнко.
* * *
Буває і таке: потрапили до Козельщини на змагання вперше – і вибороли “золото” й “срібло”. Мова про змагання з шахів та учасників турніру Віталія Постольніка і Сергія Палька із Новосанжарської громади. А третю сходинку посів козельщанин Олег Колісніченко. До речі, і четверте та п’яте місця були за шахістами з Козельщинської громади – Геннадієм Хорєвим та Миколою Сидоренком. Серед учнів-шахістів переміг десятикласник Козельщинського ліцею Антон Заплоцінський. Друга сходинка – у Михайла Корецького, а “бронзу” здобув Дмитро Єременко з Мануйлівки.
Того дня відбувся також і сеанс одночасної гри з шахів. Георгій Горгола із селища Білики протестував кращу трійку учнів-шахістів. Молодим спортсменам не вдалося виграти у майстра, проте досвід, який знадобиться у наступних змаганнях, вони, без сумніву, отримали.
Не менш напруженою була гра у шашкістів. Перше місце виборов Анатолій Дяченко з Біликів. Анатолій Остапченко з Мар’янівки був другим, а третє місце – за Георгієм Горголою, який теж представляв Білики.
* * *
Змагання завершилися. Суддя Валерій Срібний оголосив результати, а голова фізкультурного спортивного товариства «Колос» Козельщинської громади Володимир Березовський привітав усіх учасників та вручив нагороди переможцям. З гарними, позитивними емоціями поверталися додому сільські спортсмени. І кожен з них, певно, розмірковував про своє. Чемпіон турніру Сергій Балабей, мабуть, складав плани на майбутнє. Зовсім скоро плануються нові змагання за участю кращих тенісистів не лише Полтавської, а й сусідніх областей. Бронзовий призер Владислав Іщенко мріяв, певно, про нові вершини. Зателефонував до мене шашкіст Анатолій Остапченко й з гумором зазначив: «Ви ж як будете звітувати, то підкресліть: хоча у мене і друге місце, але я не зазнав жодної поразки!»
* * *
Після турніру розмовляв із Вірою Владиславівною, дружиною відомого у минулому шахіста, козельщанина Андрія Петровича Ярешка. Розповів їй про вшанування пам’яті її чоловіка, про змагання. Адже так воно на світі ведеться: пам’ять залишається у наших серцях, а майбутнє створюється сьогодні.

Олександр СИНЯГІВСЬКИЙ
Член президії обласної федерації настільного тенісу

Поділися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Добавить комментарий