У Пекіні знову запалахкотів олімпійський вогонь

BEIJING, CHINA - FEBRUARY 04: Flag bearers Oleksandr Abramenko and Oleksandra Nazarova of Team Ukraine carry their flag during the Opening Ceremony of the Beijing 2022 Winter Olympics at the Beijing National Stadium on February 04, 2022 in Beijing, China. (Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

У Пекіні знову запалахкотів олімпійський вогонь

Минулої п’ятниці, 4 лютого, на Пекінському національному стадіоні «Пташине гніздо» вдруге в його історії відбулося грандіозне театральне дійство з нагоди відкриття Олімпійських ігор. Як і 14 років тому, під час відкриття тоді літньої Олімпіади, господарі найпрестижніших спортивних змагань світу створили справжнє шоу, постановкою якого знову займався один із найвідоміших режисерів Піднебесної Чжан Імоу.
До речі, могло статися й так, що замість підготовки церемонії він би й досі відробляв штраф за порушення правила «одна сім’я – одна дитина», що діяло до 2015 року. Адже, як повідомляли світові ЗМІ, у 2013 році режисер був звинувачений у тому, що мав сімох дітей від чотирьох жінок, у тому числі трьох – від дружини, з якою перебував у шлюбі на той час. Максимальний штраф за це (в еквіваленті) міг сягнути 26 мільйонів доларів США, але Чжан Імоу відбувся «легким переляком», сплативши за порушення демографічної політики 7,48 млн юанів ($ 1,2 млн).
Варто зауважити, що (на відміну від літньої Олімпіади- 2008) власне у «Пташиному гнізді» жодних спортивних змагань не проводитиметься. Для цього будуть задіяні інші арени у Пекіні, Чжанцзякоу і Яньцині, а головний стадіон Китаю призначений лише для урочистостей з нагоди відкриття і закриття зимової Олімпіади.
Невідомо, чим вразять організатори під час закриття Олімпіади, а ось церемонія її відкриття приємно вразила. Хоча, звичайно, на її проведення вплинули коронавірусні обмеження, але загальної картини це не зіпсувало.
* * *
До речі, у Китаї дуже прискіпливо ставляться до відповідних антиковідних процедур. Десятки спортсменів і членів офіційних делегацій відправили на самоізоляцію після отримання позитивних тестів на коронавірус. Як уже повідомляла «Зоря Полтавщини», на жаль, не обійшла «чаша сія» й українську збірну. Позитивні тести виявили у кількох наших співгромадян з обслуговуючого персоналу біатлонної команди, а також у тренерів Ігора Ященка та Юрая Санітри. І якщо Ігор Ященко дуже швидко повернувся до роботи зі спортсменами, то головному тренеру чоловічої збірної довелося провести на самоізоляції значно довший час. Та найбільшим шоком став позитивний тест олімпійської чемпіонки з біатлону в Сочі-2014 Олени Білосюк (Підгрушної), що змусило НОК України терміново викликати в Пекін Анастасію Меркушину, яка мала на Пекінських іграх статус запасної і на момент зміни планів перебувала у чеському Нове-Мєсто, готуючись до чергового етапу Кубка Міжнародного союзу біатлоністів (IBU).
У переддень відкриття Ігор також стало відомо, що через позитивний тест змушений пропустити командні змагання з фігурного катання на Олімпійських іграх у Пекіні і український фігурист Іван Шмуратко. Нагадаємо, що участь у командних змаганнях фігуристів беруть лише топ-10 команд світового рейтингу Міжнародного союзу ковзанярів (ISU), а українська збірна раніше брала в них участь лише один раз – у 2014 році.
* * *
Журналісти та вболівальники вже охрестили Пекінську олімпіаду «Ковідіадою-2022», перемогу в якій, на жаль, визначатимуть не лише спортивні результати, а й результати тестів на Covid-19.
Та, як би там не було, Олімпіада стартувала. Для участі у ній до Китаю прибули спортсмени з 91 країни планети, для двох держав (Гаїті та Саудівської Аравії) це буде дебютом на зимових Олімпійських іграх. Спортсмени розіграють 109 комплектів нагород у 15 видах спорту. У 12 з них (крім хокею, класичного ковзанярського спорту та керлінгу) змагатимуться українські атлети. Нехай їм пощастить!
Змагання XXIV зимових Олімпійських ігор транслюватиме перший національний телеканал – «Суспільне». Вболіваймо за Україну!

Підготовлено за матеріалами відкритих інтернет-джерел.

Добавить комментарий