У “Перемозі” працюють на хороший результат

На збиранні кукурудзи працює дружний колектив водіїв і комбайнерів: Юрій Якименко, Сергій Єременко, Віктор Новоселецький, Кирило Чмуневич, Борис Моренко, Юрій Лемеш, Іван Біньковський, Євген Крестьяной, Сергій Гребельний.

У “Перемозі” працюють на хороший результат

Золотава цьогорічна осінь виявилася по-особливому благодатною для аграріїв нашого краю. Погожі сонячні дні сприяють завершенню комплексу осінньо-польових робіт.
На ланах сільськогосподарського виробничого кооперативу “Перемога” Хорольського району, який очолює заслужений працівник сільського господарства України, депутат районної ради Анатолій Пасюта, нині тривають збирання кукурудзи на зерно та підготовка грунту під майбутній урожай. Кипить робота й на токовому господарстві СВК. Що ж стосується тваринництва, то тут закінчення сезону не буває ніколи.

На, здавалося, безкрайому полі кукурудзи мирно гуркотіли, обмолочуючи дорідні початки, два потужних “Джон-Діри”. Вісім вантажних автомобілів снували, мов ті бджілки, перевозячи зерно на токове господарство.
– Зараз у нас гаряча пора. Працюємо у дві зміни. Поки що очищуємо й досушуємо насіння соняшнику, потім буде кукурудза. За добу, в залежності від вологості й забрудненості зерна, переробляємо від 150 до 300 тонн насіння, – розповідає завідуюча токовим господарством № 2 Світлана Ляшенко.
– У полі на підготовці грунту під майбутній урожай нині працює 5 високопродуктивних “Нью Холландів” і один Т-150. Паралельно з оранкою вносимо в грунт органічні добрива, – розповідає головний агроном СВК “Перемога” Володимир Разумейко. – Цьогорічні погодні умови були сприятливими для отримання високого врожаю сільськогосподарських культур. Щоправда, рясні дощі в період обмолоту ранніх зернових негативно позначилися на якості ранніх хлібів. Загалом на круг ми отримали по 70 центнерів ранніх зернових. Добре вродили й соя, її намолочували по 37 центнерів з гектара, та соняшник – по 36 центнерів. Кукурудзи збираємо по 130 центнерів з гектара.
Зібравши добрий цьогорічний урожай, аграрії не поспішають продавати збіжжя, адже мають власні складські приміщення для одночасного зберігання майже 20 тисяч тонн зерна. Мають тут і досвід роботи з компанією-посередником, яка одразу експортує вирощену сільгосппродукцію за кордон. За словами головного бухгалтера СВК Валерія Гордієнка, це дещо вигідніше, ніж продавати товарні партії вітчизняним зернотрейдерам.
* * *
СВК “Перемога” – підприємство соціально відповідальне. Своєчасна виплата заробітної плати працівникам господарства, а вона за 9 місяців цього року в середньому склала понад 7 тисяч гривень, розрахунок за оренду земельних паїв і сплата податків, підтримка соціальної сфери – це першочергові статті видатків агроформування. Скажімо, за оренду земельних паїв тут нині сплачують по 13 відсотків від їхньої вартості. У натуральному виразі власник земельної ділянки отримує приблизно 10 тисяч гривень плюс до цього безкоштовні крупа, мед, зерно. Станом на початок жовтня господарство відсотків на 70 розрахувалося зі своїми орендодавцями. А ще агроформування підставляє плече тим, хто потрапив у біду. Майже півтора десятка працівників СВК отримали допомогу на лікування. По 1000 гривень заохочення отримали від господарства й батьки першокласників Клепачівської та Вергунівської ЗОШ.
Загалом виробничий кооператив щорічно сплачує податків і зборів до бюджетів різних рівнів на суму близько 17 мільйонів гривень. З них за соціальною угодою з місцевою ОТГ – 10,5 мільйона. При сумарному бюджеті громади в 19 мільйонів 60 відсотків цієї суми – це кошти СВК “Перемога”.
На території сільських рад, де обробляє землі сільгоспкооператив, функціонує 4 малокомплектні загальноосвітні школи. Та чи потрібно їх скільки, розмірковує Володимир Разумейко. Можливо, ліпше було б вирішити питання з підвезенням дітей і хоча б одну школу укомплектувати сучасним обладнанням, придбати комп’ютерний клас, інтерактивну дошку?..
* * *
Високий рівень культури землеробства, впровадження новітніх технологій господарювання, використання сучасної високопродуктивної техніки (тільки в цьому році придбали новий трактор “Нью Холланд”, навантажувач, розкидач, дискову борону, вся техніка – кращих світових виробників) й уміла організація праці – усе це в комплексі забезпечує відповідний результат.
У СВК дбають про землю й працюють на майбутній урожай. Наявність худоби забезпечує щорічне внесення на поля господарства близько 40 тисяч тонн органічних добрив. Приорюють на ланах і пожнивні рештки, а за потреби додають мінеральні добрива.
У доброму стані входять у зиму майже 900 гектарів озимої пшениці, посіяної по найоптимальніших попередниках. Щодо обробітку грунту, то в агроформуванні застосовується комплексний підхід: на окремих полях – глибока оранка, на чималих площах – поверхневий обробіток.
У сільськогосподарському кооперативі займаються й насінництвом. Агроформування має статус насінгоспу. Зокрема тут вирощують насіння люцерни та соняшнику, мають і ділянки гібридизації кукурудзи. Значні площі, понад 2 тисячі гектарів, у СВК відводяться під кормовий клин, щоб вдосталь забезпечити тваринництво власними кормами. У господарстві є повна технологічна лінійка для заготівлі сіна й сінажу. А добре збалансований раціон годівлі худоби й належні умови її утримання забезпечують високі надої та хороші прирости молодняку.
У цьому році в агроформуванні заготовили фактично півторарічний запас кормів: 2,5 тисячі тонн сіна, 7 тисяч тонн сінажу й 16 тисяч тонн силосу.
* * *
Сільськогосподарський виробничий кооператив “Перемога” обробляє понад 5 тисяч гектарів земель і надає постійну роботу 250 працівникам. СВК має різновекторне агровиробництво. А головним напрямком господарювання є тваринницька галузь. На 4 молочнотоварних фермах, які функціонують практично в кожному селі, де сільгоспкооператив орендує землі, загалом утримується понад 2,7 тисячі голів великої рогатої худоби, у тому числі 1200 високопродуктивних фуражних корів, від кожної з яких торік отримали понад 7 тисяч кілограмів молока. У цьому році планують отримати не менше. Навіть зараз, у середині жовтня, середньодобовий надій на корову на МТФ №3, за словами завферми Наталії Гордієнко, становить 20,8 кілограма. Найвищі надої тут отримує майстер машинного доїння Людмила Кравченко, яка вже надоїла від кожної фуражної корови по 6350 кілограмів молока. Середньодобовий приріст молодняку ВРХ перевищує 800 грамів. У раціоні годівлі нині – сіно, силос, сінаж житній і з люцерни, комбікорм. На фермі працюють 36 трудівників, у тому числі 11 майстрів машинного доїння. Кожна доярка в середньому обслуговує 35–36 корів. До речі, до середини жовтня майже все дійне стадо, крім “гостей із Данії”, ще перебувало в літніх таборах.
За словами головного зоотехніка СВК “Перемога” Анатолія Бови, кожна з 4 тваринницьких ферм – індивідуальна, у кожної – свої технологічний процес і техніка, на кожній закладено достатній для зимівлі худоби запас кормів. Тут дотримуються однотипного принципу годівлі худоби. Щоправда, влітку раціон збагачують зеленою масою. У господарстві також є свині, коні, вівці, пасіка…
Щорічно значні кошти в сільгоспкооперативі вкладають у розвиток тваринницької галузі, модернізацію приміщень та обладнання молочнотоварних ферм. Скажімо, в цьому році проведено реконструкцію літніх майданчиків для утримання худоби, забетоновано кормові майданчики на двох МТФ, у 2-х корівниках введено в експлуатацію молокопроводи, ведеться монтаж 3-го молокопроводу. Для підвищення продуктивності молочного стада кілька місяців тому закупили 130 нетелей породи голштин чорно-рябий, 68 з яких завезли із Данії. А для поліпшення умов вирощування молодняку ВРХ нещодавно введено в експлуатацію майданчик для утримання молочних телят, обладнаний спеціальними пристроями для випоювання.
Разом із підвищенням культури виробництва поліпшується й благоустрій території ферм. Під’їзди до тваринницьких приміщень і дороги заасфальтовані, всі об’єкти побілені, на клумбах ростуть квіти…
Загалом у тваринницькій галузі сільгоспкооперативу працюють понад 120 осіб, а значить, їхні сім’ї мають стабільний дохід. Добрі щоденні надходження до казни від реалізації молока має й сільгоспкооператив. Керівництво агроформування розуміє важливість створення робочих місць на селі, тому стабілізувало поголів’я худоби й тримає курс на розвиток галузі. Курс на інтенсифікацію агровиробництва тримають у сільськогосподарському виробничому кооперативі “Перемога” і в галузі рільництва. А значить, у стабільного й злагодженого колективу СВК “Перемога” є впевненість у завтрашньому дні, а в господарства – можливості для подальшого розвитку.

Людмила ДАЦЕНКО.

Поділися:

Добавить комментарий