У планах – дожити до 100 років

У планах – дожити до 100 років

Із директором КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради Миколою Литвиненком пацієнти укладають «Угоду про наміри дожити до 100 років». Такий символічний документ, вважають у шпиталі, додатково стимулює до довголіття та міцного здоров’я.

Микола Литвиненко – заслужений лікар України, член НСЖУ, голова Кременчуцького відділення товариства Самаритян. Цьогоріч він відзначає 20-річчя на посаді керівника шпиталю.
Як розповів директор шпиталю, впродовж останніх років у них успішно працює мобільна форма денного стаціонару. Лише за 2018 рік вони здійснили 26 планових виїздів у райони області.
«Це наблизило планове оздоровлення 554 ветеранів війни, які з різних причин не мають змоги для стаціонарного оздоровлення в умовах шпиталю, але потребують цього. Така робота ладиться тільки тоді, коли в цьому проявляє бажання первинна ланка», – зауважив Микола Литвиненко.
У закладі постійно працює університет милосердя для соціальних працівників. Щорічно проводяться навчання школи волонтерів. Навчені і сертифіковані фахівці з надання домедичної допомоги й паліативної допомоги за рахунок співпраці зі Спілкою Самаритян України, Кременчуцьке об’єднання постійно проводять навчання населення Кременчука. А за 2018 рік значно покращилася й матеріально-технічна база шпиталю. За рахунок бюджетного фінансування замінили ліфт харчоблоку, провели зовнішнє його утеплення. Також виконали косметичний ремонт будівель і приміщень без залучення бюджетних коштів.
«Нам удалося облаштувати територію госпіталю без залучення бюджетних коштів. А за рахунок бюджету ми замінили технології лабораторної служби: встановили та ввели в дію клінічний і біохімічний аналізатори. Від меценатів отримали електрокардіограф із можливістю передачі даних до кардіологічного диспансеру. Також за 2018 рік ми облаштували зручними меблями місця проведення роботи психологів, замінили меблі у кабінетах старших медичних сестер терапевтичного й неврологічного відділень; продовжили розгалуження комп’ютерної мережі шпиталю», – розповів Микола Литвиненко.
Наразі кожне відділення має можливість користуватися мережею з двох доступів: лікар і медична сестра. У закладі запровадили внутрішній електронний документообіг.
«У нас є цілодобове відеоспостереження у відділеннях і на прилеглій території. Введено в дію резервне джерело електрозабезпечення – бензиновий генератор, отриманий як гуманітарна допомога з Німеччини. За рахунок гуманітарної допомоги із Франції та Німеччини ми поновили лікарняну білизну й медичний одяг», – продовжує очільник шпиталю і наголошує, що працівники закладу мають амбітні плани на стабільну роботу в нових умовах – неприбуткового комунального підприємства.
Цьогоріч адміністрація закладу має намір дещо перепрофілювати шпиталь. Зокрема зробити відділення паліативної допомоги з неврологічними ліжками на 30 місць; відділення терапії з кардіологічними ліжками на 40 місць; відділення реабілітації на 50 місць, 10 з яких із денним перебуванням та амбулаторно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром на 10 ліжок у 2 зміни.
Загалом діяльність КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» спрямована на організацію й надання планового оздоровлення та лікування ветеранів війни і прирівняної до них категорії. За 2018 рік у госпіталі отримали медичну допомогу 2342 ветерани війни стаціонарно і 851 – в умовах денного стаціонару поліклініки.
У реабілітаційному відділенні успішно працюють кімнати релаксу: іоноароматерапії та галотерапії. Діє евкаліптова сауна. Будується павільйон апітерапії.
Закінчується ремонт приміщення, у якому в січні буде відкрито стаціонар денного перебування та реабілітації для тих ветеранів, які згодні проходити реабілітацію і лікування тільки за умови денного стаціонару. Такі роботи здійснюють на залучені від благодійників кошти. В цьому блоці передбачаються три кімнати. У великій кімнаті буде розміщено 10 крісел відпочинку, робоче місце психолога, стелаж із поробками, виконаними під час реабілітації, обладнанням для відео- та аудіодемонстрацій. До складу блоку входять маніпуляційна і санітарна кімнати з гардеробною. Передбачено оглядове місце, місце для розташування «шведського столу».
Для оптимізації процесів соціалізації тих, хто проходить реабілітацію, впроваджено роботу за маршрутами вихідного дня.
На території госпіталю є міні-стадіон із тренажерами, придбаними за допомогою місцевої влади за рахунок благодійників. За 2018 рік втричі збільшилася кількість реабілітаційного обладнання тренажерної зали, де працюють реабілітологи. Систематично проводяться групові тренінги шеф-кухаря з навчання приготування їжі «Майстер-шеф шпиталю». На території госпіталю облаштовано паркову зону для відпочинку й теренкуру. Цікаво проходять індивідуальні заняття з арттерапії, мозаїки.

Матеріал підготувала Лідія ЧЕРПАКОВА.

Поділися:

Добавить комментарий