У Полтаві почали реєструвати домашніх улюбленців

У Полтаві почали реєструвати домашніх улюбленців

В обласному центрі змінилися правила утримання домашніх тварин. Зокрема тепер їх потрібно реєструвати. Таке рішення прийняли на тринадцятій сесії Полтавської міської ради 22 грудня 2017 року. Власне реєстрація тварин розпочалася в липні.

Відповідно до прийнятих Правил особи, які утримують домашніх тварин, зобов’язані: зареєструвати (перереєструвати) домашніх тварин віком від трьох місяців і більше, отримати посвідчення та для собаки – номерний знак, який прикріплюється до її ошийника; незалежно від реєстрації породистих собак та котів у кінологічних і фелінологічних спілках, які мають міжнародний статус (сертифікат), зареєструвати тварин у загальній електронній базі даних домашніх тварин міста Полтави; новопридбаних домашніх тварин зареєструвати у 20-денний термін від дати придбання.
Власники повинні не допускати забруднення екскрементами тварин приміщень, сходових кліток та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях; прибирати за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, на сходах, в ліфтах та інших місцях загального користування. Ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів.
У місцях масового скупчення людей, у тому числі у транспорті, собаки повинні бути на короткому повідку та у наморднику, а маленькі собаки – у закритих контейнерах або на руках у власника. В інших громадських місцях собаки можуть бути на вільному повідку.
У разі неможливості подальшого утримання тварини потрібно передати її у власність іншої особи або здати у притулок для тварин.
Реєстрації домашніх тварин присвячений цілий розділ Правил. Обов’язковій реєстрації підлягають собаки і коти всіх порід з тримісячного віку. Тимчасовій також підлягають собаки та коти, офіційно зареєстровані в іншому місті, власники яких є фізичними або юридичними особами, що перебувають на території Полтави більше 45 діб.
“Реєстрація домашніх собак і котів проводиться з метою: єдиного обліку цих тварин у місті, у тому числі для організацій пошуку загублених тварин та повернення їх власникам; контролю за чисельністю тварин; здійснення контролю за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог; забезпечення епізоотичного благополуччя; вирішення проблемних питань і конфліктних ситуацій, пов’язаних з утриманням домашніх собак та котів у місті Полтаві.
Реєстрація домашніх тварин здійснюється Полтавським КАТП-1628 шляхом занесення у загальну електронну базу даних домашніх тварин міста Полтави.
Полтавське КАТП-1628 або інша уповноважена органом місцевого самоврядування організація повинна за встановленим на підприємстві порядком у десятиденний термін зареєструвати тварину, ознайомити власника з ветеринарно-санітарними вимогами щодо її утримання, а також видати реєстраційне посвідчення, особистий номерний знак (жетон), який повинен бути прикріплений до ошийника собаки.
Власники домашніх тварин оплачують їх реєстрацію, реєстраційне посвідчення та особистий номерний знак.
Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження реєстраційного посвідчення. У випадках втрати реєстраційного посвідчення тварини, зміни її власника або місця його проживання обов’язково проводиться перереєстрація тварини. Тварини, власники яких не здійснили перереєстрацію, вважаються зареєстрованими неналежним чином.
Власник домашньої тварини у разі її продажу, дарування або смерті повинен у п’ятиденний термін зняти її з реєстрації”.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення громадяни, що є власниками тварин, та посадові особи підприємств, установ і організацій, що утримують тварин, несуть відповідальність у встановленому порядку.
Документ нагадує, що порушення правил утримання собак і котів, тримання їх у місцях, де це заборонено, утримання незареєстрованих тварин, приведення в громадські місця або вигулювання собак без повідків і намордників (крім собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в не відведених для цього місцях, торгівля з рук тваринами у невстановлених місцях тягне за собою накладання штрафу.
* * *
У зв’язку з прийняттям нових правил утримання домашніх тварин у місті, які передбачають їхню реєстрацію, на Полтавському КАТП-1628 створили новий відділ регулювання чисельності тварин. Співробітники цього відділу займаються обліком хатніх улюбленців полтавців. Собачок і кішечок реєструють у місцевій базі даних і в міжнародній програмі animal-id.info.
Реєстрація звірят розпочалася в липні. За перші дні своїх пухнастих друзів зареєстрували близько 30 власників, розповіла працівниця відділу Наталія Ахметова. Фахівець пояснила, як власне відбувається процес:
– Власнику собаки чи кішки треба прийти до нас, до Полтавського КАТП-1628, за адресою – вулиця Кагамлика, 84, і написати заяву. З собою потрібно мати паспорт власника, документи на тварину (ветеринарне свідоцтво, родовід тощо). Потрібне фото домашньої тварини, бажано в електронному варіанті – на флешці чи телефоні. Якщо власник тварини належить до пільгової категорії громадян, треба мати відповідну довідку, наприклад, з управління соціального захисту про малозабезпеченість, чи інший документ. Вартість реєстрації тварини для пільговиків становить 7 гривень, для інших громадян – 45 гривень. У вартість входить жетон за 30 гривень.
Якщо немає ветеринарного документа, тваринку все одно зареєструють, не відмовлять. Якщо немає фотографії, улюбленця приносять з собою і роблять його цифрове фото на місці. Власнику тварини надають реквізити для оплати реєстрації, він оплачує рахунок і за кілька днів приходить з квитанцією для отримання ламінованого реєстраційного посвідчення та жетона.
– Заяви ми приймаємо по понеділках, вівторках і середах, по четвергах виготовляємо документи на тварин, а по п’ятницях видаємо. Власник отримує реєстраційне посвідчення та жетон з унікальним номером та QR-кодом. На даний час реєстрація тварин – це справа сумління людей і їхній громадянський обов’язок. Відповідний закон ще не прийнятий, але буде прийнятий для того, щоб навести порядок у цій сфері. Думаю, що буде введена обов’язкова реєстрація тварин на законодавчому рівні. Вартість її, можливо, встановлять вищу, ніж у Полтаві. Тим, хто вже зареєстрував свого вихованця, повторно це робити не потрібно. Реєстрація дійсна протягом усього життя тваринки. Люди сприймають це нововведення спокійно, багато дзвонять, розпитують, цікавляться, як і що робити, куди звертатися. Справа для Полтави нова і цікава, – розповіла Наталія Ахметова.

Ганна ЯЛОВЕГІНА
“Зоря Полтавщини”

Добавить комментарий