У Полтаві продовжують демонтаж незаконних МАФів

У Полтаві продовжують демонтаж незаконних МАФів

За останні роки Полтаву перестали впізнавати й мешканці, й гості. А все тому, що її територія переповнилася неконтрольованими незаконними МАФами. Зараз наслідки цієї кричущої ситуації виправляє команда Олександра Удовіченка «Рідне місто»

Протягом 2013–2018 років Полтава в певному розумінні перетворилася на взірцеве місто. Звісно, якщо за взірець брати найвищий рівень безладдя й безгосподарності.
Її територія, а найбільше центр, нагадували хаотичне нагромадження кіосків – різної фактури, кольору й призначення. Вони спотворювали старовинне обличчя Полтави та заважали пішоходам. Про красу й затишок не йшлося взагалі. Об’єднувала їх лише одна риса – всі вони не мали дозволів на провадження своєї діяльності.

– Чому ж це неподобство не тільки стало можливим, а й сягнуло таких жахливих масштабів? – говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – Та тому, що в Полтаві під корінь знищили систему контролю за порядком. А ви ж розумієте, коли немає принципової позиції, коли немає реальних важелів впливу, тоді виникає безлад, за який ніхто не відповідає. Тому нашим першим завданням було повернути до життя Інспекцію по контролю за благоустроєм, яка б суворо стежила й при потребі вживала рішучих заходів до несумлінних власників. Завдяки значному правоохоронному досвіду її новопризначеного керівника Антона Тонконога це вдалося. Наразі робота з відновлення в Полтаві порядку відбувається виключно на системній основі.
Інспекція контролює ситуацію щодня. Якщо МАФ чи рекламна конструкція не має дозвільних документів або не відповідає технічним нормам, власники отримують приписи з вимогою усунути порушення. Буває, що вони роблять це добровільно, але частіше демонтажні роботи здійснюють комунальні служби.
Кілька останніх прикладів.
На вулиці Ціолковського, 15, стояв кіоск з ремонту взуття без дозвільних документів. Інспекція намагалася застати на місці власника – безрезультатно. На споруду неодноразово наклеювалися приписи. Відповідні повідомлення навіть розміщувалися в ЗМІ. Коли ж власника так і не знайшли, кіоск демонтували. Ще один МАФ з таким же «профілем» демонтували на Баленка, 3, не уникла демонтажу й бездозвільна шаурм’ячна на Коваля, 3.
Порушував Правила благоустрою також кіоск на перехресті Стрітенської та Патріарха Мстислава. І не лише відсутністю необхідних документів, а й своїм зовнішнім виглядом, який відбив сумнівні досягнення деяких полтавців у сфері настінних розписів. Його демонтовано теж.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– У Полтаві повинен бути порядок. Він стане реальністю лише тоді, коли всі неухильно й чесно виконуватимуть установлені норми. Іншого шляху до цивілізованості немає.

Денис Компанієць
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий