У Полтаві відбувся буткемп другої хвилі програми UPSHIFT

У Полтаві відбувся буткемп другої хвилі програми UPSHIFT

Минулого тижня, з 22 по 25 лютого, у Полтаві відбувся буткемп – чотириденний навчальний тренінг для учасників програми UPSHIFT. На нього приїхало 10 яскравих та вмотивованих команд молоді з різних куточків Полтавської області.

UPSHIFT – це глобальна ініціатива Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується понад 40 країнами світу, що дозволяє підліткам та молоді створити власні проєкти, отримати менторську підтримку та ресурси на їх реалізацію, а також опанувати корисні навички.

У Полтаві відбувся буткемп другої хвилі програми UPSHIFT

50 молодих людей за підтримки досвідчених менторів та менторок 4 дні працювали над своїми проєктними ідеями, вдосконаленням навичок комунікації, розробляли концепції, проводили дослідження та розв’язували проблему, з якою прийшли на програму UPSHIFT. В останній день буткемпу презентували свої напрацювання. Зокрема, молодь Полтавщини підняла такі теми:

  • Створення мобільного молодіжного простору в Опішнянській громаді.
  • Розвиток спортивного туризму в Рунівщині.
  • Облаштування велопарковки біля школи в селі Покровське та освітня діяльність з безпеки на дорозі.
  • Проведення ряду навчальних заходів з надання першої медичної допомоги у Біликах.
  • Молодь з Горішніх Плавнів підняла тему підвищення фінансової грамотності серед однолітків.
  • Команда з Полтави звернула увагу на важливість ментального здоров’я.
  • Апшифтери з Кобеляк працюють над підвищенням інтересу молоді до читання книжок та наповненням місцевої бібліотеки сучасною українською літературою.
  • Питання екології та просвітницької діяльності щодо цієї теми пропрацьовує команда з Кременчука.
  • Молодь Решетилівки має за мету привернути увагу місцевих мешканців до стану свого здоров’я: тестування на небезпечні захворювання та інформування щодо важливості проходження щорічного медогляду.
  • Команда зоозахисників з Полтави, яка має пункт перетримки тварин, планує провести інформаційну компанію щодо зменшення кількості безпритульних тварин та посилення відповідальності власників.

«Незважаючи на те, що перша наша заявка на участь була відхилена, ми не здалися, зробили висновки та подалися вдруге. Коли дізналися, що ми у проєкті, радості не було меж. Найцікавіше нас чекало згодом – це 4 дні навчання на буткемпі. Не скажемо, що було легко. Але атмосфера, яку створили організатори, давала сили працювати не покладаючи рук. Ми ставили перед собою цілі, долали виклики та докладали максимум зусиль, щоб досягти бажаного результату», – зазначає команда з Кобеляк.

Тепер учасники матимуть кілька тижнів, щоб вдосконалити свої проєкти, а потім ще 3 місяці на їх втілення. Громадська організація “Нова Полтава” забезпечить командам менторську, експертну та фінансову підтримку під час реалізації проєктів.

У Полтаві відбувся буткемп другої хвилі програми UPSHIFT

Програму UPSHIFT у Полтавській області реалізує ГО «Нова Полтава» в рамках програми «Розвиток потенціалу молоді в Полтавській та Сумській областях», за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.

Поділися:

Добавить комментарий