У Полтаві висадять рекордні 120 тисяч квітів

У Полтаві висадять рекордні 120 тисяч квітів

Що потрібно для того, щоб місто повернуло собі втрачену за останні 10 років привабливість? Насамперед подбати про його озеленення. Поряд з посадкою нових дерев та кущів команда Олександра Удовіченка «Рідне місто» взялася за наведення порядку на квітниках і газонах

Занехаяні клумби й некошені газони, в яких ще трохи – й завелися б вовки. Саме таку картину спостерігали полтавці протягом останнього десятиліття. Якщо колись місто чарувало мешканців і гостей, то поступово почало їх відлякувати. «Невже це справді та квітуча Полтава, яку ми пам’ятаємо з дитинства?» – такі розчаровані й обурені питання лунали від них дуже часто. Але все залишалося, як було.
– Ми ж усі бачили, до якого жалюгідного стану доведено квітники Полтави, – говорить член «Рідного міста», заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко. – 15 відсотків клумб узагалі зникли через безгосподарність, через невміння і небажання їх доглядати. Якщо називати речі своїми іменами, то фактично відбувалося повільне знищення неповторного іміджу Полтави. Загалом уся «система» трималася тільки на самовідданості конкретних працівників, які виконували роботу. Тому ми, взявшись за вирішення давньої проблеми, не тільки відновлюємо загублені, зберігаємо існуючі, а й уперше за 10 років створюємо нові квітники.
Цього року команда Олександра Удовіченка збільшила площу клумб – до існуючих 5970 квадратних метрів додали ще 1200 квадратних метрів! Нові клумби з’явилися на розподільчій смузі вулиці Героїв Сталінграда, в сквері на вулиці Петра Юрченка, у Павленківському парку та на Київському вокзалі.
Рішуче змінили підхід і до зовнішнього вигляду квітників. Якщо раніше вони безладно заростали малоцінними й малопридатними сортами рослин, то тепер їх дбайливо підбирають. Цього року, після тривалої перерви, до бегоній, сальвій, антірінумів, пеларгоній, канн, гацаній, алісумів, цинерарій морських, агератумів додали білу та жовту петунію. Вперше в Полтаві посадять колеус – рослину із серцеподібним листям, забарвленим різними поєднаннями зеленого, червоного, брунатного та жовтого кольорів. Загальна кількість посаджених цієї весни рослин складе понад 120 тисяч!
Звідки ж вони взялися? Їх не купують за шалені гроші, як це зробили б у попереднє десятиліття, а вирощують власними силами у теплицях КП «Декоративні культури». Тут їх вчасно сіють, пікірують і забезпечують для рослин належну температуру.
Таким чином підготовлені квіти пересаджують на клумби. Комунальники вже закінчили роботи. Передусім працювали у сквері Котляревського, біля меморіального комплексу Солдатської слави та на Театральній площі.
Лідер «Рідного міста» Олександр Удовіченко вважає:
– Полтава знову повинна стати квітучою, а отже, й привабливішою. Для цього комунальники мають не тільки дбайливо доглядати та щорічно оновлювати вже існуючі клумби, але й облаштовувати нові. Чим більше в місті буде дерев, кущів, квітів та газонів, тим приємніше в ньому житиметься полтавцям!

Денис КОМПАНІЄЦЬ
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий