У Полтаві запрацювала  друга ПЛР-лабораторія для діагностики коронавірусу

У Полтаві запрацювала друга ПЛР-лабораторія для діагностики коронавірусу

У централізованій клініко-діагностичній лабораторії обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД відкрили блок полімеразно-ланцюгової реакції діагностики на COVID-19. Лабораторія здатна робити 800 ПЛР-тестів на добу з подальшим збільшенням потужностей. На її створення з обласного бюджету виділили 15,6 мільйона гривень.
Функціонал лабораторії оглянули голова облдержадміністрації Олег Синєгубов та його перший заступник Дмитро Лунін. «Завдяки роботі цієї лабораторії збільшимо кількість тестів за добу. Нині робимо до 1–1,2 тисячі, це із залученням приватних лабораторій. Нова лабораторія дозволить робити ще 800 тестів на добу. Для полтавців це означає, що термін отримання результату скоротиться, – зазначив Олег Синєгубов. – Маємо розвивати й посилювати напрямок, бути готовими, щоб вчасно виявляти хворих і робити якомога більше тестів».
Очільник області розповів, що близько 11 мільйонів гривень спрямували на закупівлю обладнання. «Лабораторія розташована в обласному центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. У ньому з початку пандемії проводять ІФА-тестування жителів області. З початком роботи нової лабораторії проведення основних досліджень – ІФА на ВІЛ, вірусні гепатити В та С, біохімічних досліджень – не припиняється. Вона стане додатковим функціоналом для закладу, – наголосив Олег Синєгубов. – Обрали місце для розміщення ПЛР-лабораторії після проведеного аналізу медичних закладів. В установі працюють фахівці, вони вже вміють працювати з таким обладнанням».
Кілька тижнів лабораторія функціонуватиме в тестовому режимі. Після отримання дозволів від Міністерства охорони здоров’я розпочне повноцінну роботу.

Полтавська ОДА

Поділися:

Добавить комментарий