У Полтаві запроваджено  нічний "сухий закон"

У Полтаві запроваджено нічний «сухий закон»

Четвертого жовтня Полтавська міська рада на позачерговій двадцять сьомій сесії сьомого скликання прийняла рішення «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Полтава», у відповідності до якого заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства, але окрім продажу у тарі на винос) на території міста Полтава з 22:00 до 8:00 щоденно, враховуючи вихідні дні та свята. Про це 8 жовтня було офіційно повідомлено на сайті Полтавської міськради.
«Дія цього рішення поширюється на всіх суб’єктів господарювання на території Полтави, незалежно від форм власності, які зареєстровані в установленому порядку і мають ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, отриману згідно з вимогами законодавства; рекомендуємо інформувати споживачів про прийняття міською радою даного рішення, дане рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення в засобах масової інформації та на офіційному сайті Полтавської міської ради», – йдеться у повідомленні. За кілька днів текст рішення було оприлюднено у друкованому виданні, тож воно вступило в дію.
Варто зазначити, що Полтава не є піонером у запровадженні нічного «сухого закону». Відповідні рішення раніше були прийняті міськими радами низки інших міст України, в тому числі й Києва. Але не так все просто. Минулого понеділка стало відомо, що Верховний Cуд України визнав незаконним рішення Київради від 10 квітня 2017 року заборонити продаж алкоголю в місті з 23:00 до 10:00.
Цю постанову Київради визнали незаконною спочатку суд першої інстанції – Окружний адмінсуд Києва, а потім і Київський апеляційний адміністративний суд. Київрада подала касаційну скаргу, але Верховний Cуд залишив у силі рішення попередніх інстанцій. Зазначимо, що йдеться саме про постанову № 19/1023 від 10 квітня 2017 року. Відповідне рішення є в Єдиному реєстрі судових рішень. Але існує й ще одне рішення про заборону алкоголю від 27 вересня 2018 року.
Юрист Денис Фетісов, який брав участь у судових процесах проти Київради, підтвердив, що ця постанова Київради про заборону алкоголю вночі залишається чинною, повідомило hromadske.ua.
Фахівці, які вивчали аспекти реалізації постанови у столиці України, зазначають, що, на жаль, далеко не всі суб’єкти господарювання поставилися до її виконання з відповідальністю. І придбати алкоголь вночі можливо, як майже «з-під поли» в невеличких магазинчиках, так і у деяких великих маркетах, які намагаються обійти заборону шляхом відкриття «наливайок» на своїй території. Що вже казати про «чорний» ринок – таксисти, «бабці-самогонниці»…
Як буде в Полтаві – покаже час. Та варто зауважити, що в будь-якій країні світу боротьба із суспільним злом, яким, без сумніву, є алкоголізм, яка обмежується лише заборонами, приречена на поразку. До речі, страждають від неї здебільшого саме законослухняні громадяни і бюджети країн (як було свого часу в США, а пізніше в СРСР) або легально працюючі торгівельні заклади. Той же, хто хоче обійти закон або вчинити нічний п’яний дебош, завжди знайде лазівку для реалізації свого бажання.
У першу чергу необхідно підвищувати загальну культуру (в тому числі продажу і споживання алкоголю) та й рівень життя в країні. Тоді й пити, можливо, будуть менше, і нічних «розборок» поменшає, а отже, подібні заборони, виконання яких досить важко проконтролювати, стануть непотрібними. Але на сьогодні рішення прийнято. І його треба виконувати.

Андрій СОВА
Журналіст

Поділися:

Добавить комментарий